Moravská Třebová – Svitavy 1:3

V derby hosté vrátili Slovanu porážku z podzimní části. „Na koně“ se dostali po sedmi odehraných minutách, kdy se střelecky prosadil Růžička – 0:1. Domácí se do provozního tempa dostávali postupně, ale s pevnou svitavskou defenzivou si příliš nevěděli rady. Ve 35. minutě se po Aberleho přihrávce ocitl ve slibné příležitosti Strouhal, ale zamířil vedle. Také vstup do druhé půle vyšel lépe svitavským fotbalistům, Ovad propálil gólmana a bylo to 0:2. Třebová se do tlaku dostala v posledních dvaceti minutách. Nejprve Aberle vybídl ke snížení O. Chlupa (1:2) a bylo tu několik šancí na vyrovnání: Aberle z dobré pozice netrefil a dvakrát střílel těsně mimo také Večeřa. Poslední slovo si tak vzal svitavský Ehrenberger: v samotném závěru utekl zadákům a pečetil svitavské vítězství.

Polička – Stolany 2:4

Neuvěřitelný zvrat se zrodil v zápase, jehož první polovina se vyvíjela jednoznačně ve prospěch domácích. Už ve 2. minutě se rozestoupila obrana hostů před V. Králem a ten sám před Kramaříkem nezaváhal – 0:1. Za čtyři minuty centroval L. Král na hlavu V. Krále a jeho pokus s námahou boxoval gólman. Hosté zahrozili po čtvrthodině pěkným uvolněním a střelou Záveského, Vopařil byl na místě. V 18. minutě po hrubce hostující obrany byl Čípa u balonu dříve než Kramařík, ale po kličce trefil pouze břevno. Po půlhodině zazdili hosté brejk tři na dva, Chocholouš vypálil ukvapeně a slabě. Ve 39. minutě centroval L. Soukal, V. Král si našel prostor a v pádu v těžké pozici skóroval podruhé. Za stavu 0:2 byl nikdo ani ve snu neodhadl běh věcí příštích, tím spíše, že v nástupu do druhé půle trefil Švec z přímého kopu tyč. Jenže pak během 12 minut hostující Ročín totálně otočil výsledek. Ve všech případech zůstal ve střelecké pozici nepokryt a bezmocný Vopařil ponechaný svými beky napospas střelci mohl jenom lovit míče ze své sítě. Domácí mohli nápor soupeře zastavit, ovšem do role vrchního spalovače se pasoval střídající Pavlík: snad třikrát se ocitl v bezprostřední blízkosti před Kramaříkem a ani jednou jej nepřekonal. Kalich hořkosti byl naplněn v 77. minutě, kdy se z penalty trefil Eis a hosté mohli začít slavit záchranu v přeboru. I když, po závěrečném hvizdu nikdo z nich ani nezvedl ruku na znamení radosti ze splnění cíle…

Letohrad B – Litomyšl 3:1

Poslední mistrovské utkání a boj o záchranu domácí zvládli lépe než jejich soupeř. Již v 5. minutě se dostali do vedení brankou ostrostřelce Čady – 1:0. V dalším průběhu se hrálo převážně ve středu hřiště. Hosté však věděli, že porážka je automaticky posouvá do I. A třídy, postupně proto přidali na tempu a ve 26. minutě vyrovnali po rohovém kopu Vaníčkem na 1:1 Do konce prvního poločasu se nic dalšího nestalo a v souběhu s ostatními výsledky byla v ten okamžik Litomyšl zachráněná. Ve druhé půli domácí více tlačili hosty před jejich pokutové území, ale dobývání branky se jim příliš nedařilo a šancí si vypracovali pomálu. Vše se změnilo v samotném závěru utkání, kdy se hosté dozvěděli informace z Poličky. Nyní pro ně byla remíza málo a museli za každou cenu vstřelit vítěznou branku. Zákonitě otevřeli hru, ale efekt byl přesně opačný: v 88. a v 94. minutě inkasovali po rychlých protiútocích dvě branky, které je definitivně odsoudily k sestupu z krajského přeboru. Jeho příčina však neleží pouze v zápasech posledního kola: Jiskra si mohla a měla zajistit udržení dlouho před koncem jarní části.