Do mužstva postiženého sestupem se málokterý trenér zrovna hrne. Co vás přimělo nabídku Jiskry po tomto neúspěchu přijmout?

Je to v první řadě záležitost srdce. Jsem Litomyšlák a chci napomoci tomu, abychom se vrátili tam, kam podle mého názoru litomyšlský fotbal patří, tedy do krajského přeboru, a hráli v něm důstojnou roli. Mužstvo znám poměrně dobře jak ze svého dřívějšího působení v klubu, tak ze zápasů, které jsem na jaře sledoval.

Jak jste před prvním utkáním spokojen s průběhem letní přípravy?

Spokojen mohu být. V létě vždy musíte počítat s tím, že jsou dovolené a absence hráčů, určitá tolerance tam musí být. S každým jsem se však domluvil. Kluci přistoupili k přípravě zodpovědně, naplno, odtrénováno máme slušně a nemám proto strach o fyzičku. V pěti přátelských zápasech jsem si mohl vyzkoušet různé varianty sestavy, dokázali jsme v nich přehrávat celky jako Skuteč, Českou Třebovou či Hlinsko, takže splnily účel. Výjimkou byl pouze závěrečný duel s Chrudimí B, do něhož jsme však šli po třídenním náročném soustředění a to se na výkonu mužstva odrazilo.

Splnily se vaše představy o doplnění a posílení kádru?

Museli jsme reagovat na odchod dvou velice dobrých hráčů, koncového útočníka Vaníčka a univerzála V. Dobra. Přitom výběr kvalitních hráčů v okolí není velký, těžko stahovat do I. A třídy fotbalisty divizního formátu. Příchod Pavla Zvěřiny však určitě splní očekávání, jedná se o zkušeného útočníka, který má přehled ve hře a hodí se do koncepce. Jen škoda, že bude v úvodních kolech chybět, než se mu vyřídí registrace po návratu z Rakouska. Také další příchozí znamenají oživení v sestavě. Ještě bych si představoval jednoho záložníka ke zvýšení konkurence v družstvu.

Ptát se vás na cíl, se kterým vstupujete do sezony, je asi zbytečné…

Nemůžeme pomýšlet na nic jiného než na postup do krajského přeboru. Vím, že to nebude jednoduché, soupeři budou kvalitní a žádný zápas nemůžeme podcenit, já ale pevně věřím v sílu týmu.

O kom uvažujete jako o největších konkurentech v boji o špici pořadí?

Spolu s námi spadly Moravany, ty budou nebezpečné, velmi dobré mužstvo má Srch. Hned v prvním kole nás čeká ambiciózní celek SKChrudim a nelze zapomenout na Dolní Újezd, kde trenér Jandáček shromáždil kvalitní kolektiv. V neděli vstupujete do nové sezony soubojem s SK Chrudim.

S čím do tohoto nelehkého duelu půjdete?

Očekávám rychlý fotbal s běhavým soupeřem. Hrajeme domaa proto nás zajímá pouze vítězství. Z našeho stadionu musíme udělat nedobytnou tvrz, doma nemůžeme ztrácet body a tomu musí odpovídat i nasazení všech hráčů. Samozřejmě chceme, aby na nás chodili diváci, toho docílíme pouze úspěšnými výsledky a pohlednou hrou. Bohužel nás však těsně před sezonou pronásledují problémy. Kromě zmíněné absence Zvěřiny někteří hráči laborují se zraněními a nevím, zda budou k dispozici. Nerad bych riskoval, aby mi kvůli jednomu zápasu chyběli celý podzim. Po poslední přípravě navíc vyfasoval sádru nadějně se jevící Karal, ale snad to zvládneme.