Kromě duelu o první místo bylo nepopiratelným magnetem kola derby na Svitavském stadionu. I v tomto případě šlo o klání rivalů z popředí tabulky a od zápasu se čekal zajímavý divácký zážitek. Dolní Újezd hrál v Žamberku a potřebné body po nevydařeném představení nezískal.

Litomyšl – Luže 6:1

Jiskra nezačala dobře a po pěti minutách mohla být klidně o dva góly pozadu, ale jednou skvěle zasáhl Koukola a podruhé hosté ve výborné pozici přepálili jeho branku. Teprve potom se domácí dostali do hry a z první vážnější akce udeřili, Svoboda oslovil ideálním centrem nabíhajícího Paclíka. Brzy poté zvýšil z pokutového kopu Kundera. Nebezpeční hosté snížili dorážkou Hrubého zblízka, ale ještě do poločasu usměrnil centr ze standardní situace na zadní tyči do branky Štoudek – 3:1. To byl asi klíčový moment, protože druhý poločas se proměnil v jasnou litomyšlskou záležitost. Čtvrtou trefu přidal Svoboda, který si zakončení doslova vychutnal, zbylé trefy nesly pečeť střídajících hráčů. Nejprve Hašek oslovil v šestnáctce Severu a půltucet završil Vejrych po nabídce od Folty. Jiskra převzala vedení v přeboru a po tomto představení nutno potvrdit, že zcela zaslouženě.

Fakta – branky: 19. Paclík 24. Kundera z pen., 43. Štoudek, 65. Svoboda, 71. Severa, 80. Vejrych – 42. Hrubý. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 3:3. Diváci: 220. Poločas: 3:1. Litomyšl: Koukola – Hašek, Štoudek, Radimecký, Jireček – Kristek (70. Vejrych), Gyömber, Svoboda (86. Tauer), Kundera, Paclík (78. Folta) – Zeman (46. Severa). Luže: O. Klenor – Kapitola, Radouš (60. Bareš), Lacman, Richter (81. Mužíček)– Dostál (81. Dušek), Merkl, Holub, D. Klenor – Hrubý, Veis.

Svitavy – Moravská Třebová 1:0

Záludný soupeř v podobě silného větru se postavil oběma soupeřům a v jejich fotbalovém snažení dělal místy pořádnou paseku. V prvním poločase se hrálo převážně mezi vápny, z této charakteristiky vybočila pouze 15. minuta a sólový únik Leinwebera, který zmařil výborným zákrokem Kamisch. Ke konci poločasu několikrát zahrozili hosté, kteří po přestávce přidali výrazně na aktivitě a okolo Jílkovy svatyně začaly létat nebezpečné balony. Jenže žádný z nich nenašel žádaný směr, buď bylo zakončení nepřesné, nebo si s ním poradil gólman. Svitavskou ofenzivu podstatně oživil střídající Juřík a s blížícím se koncem se začalo blýskat i před Kamischem. V 83. minutě se jeden z výpadů domácího týmu ujal a Drašar zblízka dostal míč do sítě. Slovanisté vrhli okamžitě všechno do útoku, ale porážku neodvrátili a radovaly se šťastnější Svitavy.

Fakta – branka: 83. Drašar. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Svitavy: Jílek – J. Novák, Czehowský, M. Čížek, A. Novák (84. Horák) – Drašar, F. Čížek (90. + 1. Marvan), Chlup, Ehrenberger (24. Bartoš) – D. Jukl (62. Juřík), Leinweber (89. Vacek). Moravská Třebová: Kamisch – Kopa, Pinkava, R. Šatník, Bubela – Štaffa, T. Novák, Havlíček, Bednář, Konečný – Nováček (56. Strnad).

Žamberk – Dolní Újezd 3:0

Důležité utkání se Sokolu nepovedlo podle představ a opět se propadl na chvost tabulky. Sice tentokrát přečkal svoje obvykle kritické úvodní minuty zápasu bez úhony, po půlhodině hry však přesto inkasoval po akci zakončené dorážejícím A. Kopeckým. Na tuto branku se snažil v dalším průběhu zareagovat, ale bez úspěchu, po změně stran navíc dostal v rozmezí čtyř minut až příliš dnadno další dva góly v podání dvojice Hauptmann – Franke a tím bylo o výsledku v podstatě rozhodnuto. Dohrávalo se v žamberské režii.

Fakta – branky: 29. A. Kopecký, 63. Hauptmann, 67. Franke. Rozhodčí: Papežík (Kunčina). ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žamberk: Martinovský – Pavelka, Kos, O. Kopecký, Markarjanc (37. Hauptmann, 81. Janata) – Rudolecký, Jírů, Franke, A. Kopecký – Dvořák (63. Kotyza), Huška (77. Chládek). Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, M. Vomáčka, Čejka – Mandlík (76. Vrabec), Drahoš, Klusoň, Fulík – Štarman (81. Váně), Frňka.

Další výsledky KP Pardubicka:

Lanškroun - Moravany 5:0

Fakta – branky: 25., 27. a 54. Savych, 35. vlastní (Záleský), 81. Ptáček. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Popelář, Pavelka, Karlík – Doležal (75. Marek), Sita (84. Tesař), Krejsar, Jung (62. Stasiowski) – Ptáček (88. Komínek) – Savych (75. Macháček). Moravany: B. Branda – M. Lukas, J. Lukas, Semerád, Záleský – Hurta, Beran (84. Klička), Hynek, Sokol (82. Blajda) – Kříž, Komárek.

Choceň - Třemošnice 1:2

Fakta – branky: 65. Myšák – 77. Brom, 80. Forman. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). Hráno bez karet. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák – Coufal, Zahálka – Krejza (88. Kubový), Sršeň, Novotný, Lebeda – Šabata, Fikejz, Šafek (60. Baborák) – Myšák. Třemošnice: D. Oswald – Culek, Mocanu, Petr, Mejtský (74. P. Oswald) – O. Vančura, J. Vančura, Šindelář (84. Šmídl), T. Forman – Král (58. Brom), D. Forman.

Letohrad - Chrudim B 1:1 (PK 3:4)

Fakta – branky: 75. Preclík – 27. Žalud z pen. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Letohrad: Truhlář – P. Štěpán, Stejskal, Kail – J. Štěpán, Pokorný, Chládek, Lorenc, Hiller – Čada, Kabourek. Chrudim B: Gregovský – F. Holeček, Zikmunda, Jindrák (76. Friček), Sulík – Vašulín (84. V. Holeček), Zrůst (79. Kopecký), Shejbal, Mastík – Rybička, Žalud.

Česká Třebová - Heřmanův Městec 3:0

Fakta – branky: 55. a 77. Novotný, 58. Grepl. Rozhodčí: Klír (Pardubice). ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Hotmar – Klumpar, Fučík, Kubásek (83. Gregor), Rataj – Roušar, Müller (46. Langer) – Sejkora, Ezr (70. Stolín), Grepl – Novotný (80. Křepela). Heřmanův Městec: Žďánský – M. Jablečník, Svoboda, Čáp, T. Zrůst – D. Zrůst (62. D. Jablečník), Motl, Mach, Jošt (62. Pekař) – Salfický, Levinský (78. Musil).

Hlinsko - Holice 1:0

Fakta – branka: 24. Mayer. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (85. Hlouš). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Hlinsko: Hlavatý – Křivka, Volf, Nevole, Tulach (80. Klika) – Zub, Hlouš, Dostál (88. Galamič), Portyš – Vašek, Mayer. Holice: Laksar – Řehák, Machatý, Řezníček – Kopřiva – Fotul (64. Lát), Chvála, Křtěn – J. Jedlička – Rožek, Bydžovský.

1. Litomyšl (22), 2. Luže (21), 3. Lanškroun (21), 4. Svitavy (20), 5. Letohrad (18), 6. Moravská Třebová (16), 7. Česká Třebová (15), 8. Moravany (15), 9. Chrudim B (14), 10. Hlinsko (14), 11. Heřmanův Městec (14), 12. Choceň (13), 13. Holice (12), 14. Žamberk (10), 15. Třemošnice (8), 16. Dolní Újezd (7).