Domácí účastník I.A třídy si pozval druhý tým uplynulého ročníku krajského přeboru ze Svitav. Pro oba celky se jednalo o dobrý test.

Jiskra Litomyšl – TJ Svitavy 2:4 (0:2)

Branky: Rumler, Malý – O. Jelínek 2, Brůna, Čížek.

K vidění byl svižný bojovný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Hosté byli efektivnější v jejich využívání a to rozhodlo o výsledku. Jiskra jejich náskok marně dotahovala, dokázala vždy pouze snižovat na 1:2, resp. 2:3. Zejména Pavlák si na kopačky nalepil nevídanou smůlu, třikrát se během utkání ocitl ve stoprocentní tutovce, ale Lampárka nepřekonal.

Výkon litomyšlských hráčů okomentoval trenér Jiskry František Dvořák. „Velice plodný zápas odehraný v rychlosti a s kombinačně výborným soupeřem. Jeho hra donutila i nás k vyšší frekvenci. Utkání mělo kvalitu, je škoda, že jsme neproměnili několik stoprocentních šancí,“ řekl po zápase František Dvořák.

Zdeněk Válek, trenér Svitav, uvedl, že pro ně to byla dobrá příprava, která splnila svůj účel. „Udělali jsme nějaké chyby, po kterých šel soupeř třikrát sám na bránu, ale vítězství jsme si nenechali vzít,“ dodal Zdeněk Válek.

Sestavy

Litomyšl: Křemenák – Drahoš, Hašek, Radimecký, Macháček, Sršeň, Dvořák, Holec, Černý, Pavlák, Bednář (Rumler, Šibrava, Malý, Hladík).
Svitavy: Lampárek – Bandouch, Zatočil, Valta, O. Urban, Horák, Chlup, Kroulík, Čížek, L. Urban, O. Jelínek (Brůna).