Fotbalová mládež se probudila ze zimního spánku a rozehrála jarní pokračování svých mistrovských soutěží. Projděme si, jak se začátek odvetné části vydařil zástupcům svitavského okresu.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR U19

Prvního jarního vítězství se dočkal tým Jiskry a nebylo to právě pro slabší povahy. Hosté z Rychnova totiž deset minut před koncem vyrovnali na 1:1, ale domácí v 89. a 90. minuta stačili ještě zareagovat. Třebovský Slovan se na jaře představil poprvé a dlouhou cestu do Dvora Králové podnikl pro třígólovou prohru.

Výsledky: Jiskra Litomyšl – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 3:1 (branky: Lněnička, Pechanec, Kopecký), TJ Dvůr Králové nad Labem – SKP Slovan Moravská Třebová 3:0.

KRAJSKÝ PŘEBOR U19

Podzimní lídr vstoupil do odvetné části, jak se sluší a patří, tedy vítězně. Svitavský dorost vede tabulku o propastných deset bodů! Neměl to ale nijak snadné. „Byl to typický první jarní zápas. Hráli jsme nervózně a těžko jsme se prosazovali proti dobré defenzivě soupeře. Když jsme se do šancí dostali, tak jsme je zase zahazovali,“ okomentoval trenér Pavel Daněk výhru nad Chocni 2:0, o kterou se pěknými trefami postarali Bulva a Scheib. Tým hrál v sestavě: Jílek – Petrila, T. Novák, Bulva, Chladil, Kuchař, Šenkýř, Raplík, Křivánek, Nekvinda, Scheib (Cimburek, Chleboun, Říha).

Další výsledky: SK Holice – Sokol Dolní Újezd 1:1, TJ Horní Újezd – FK Česká Třebová 1:4.

I. TŘÍDA U19

Podzim zahájily vítězně Svitavy i Březová a pokračují tak v pronásledování vedoucí Proseče, která vyhrála v Jevíčku. Dařilo se Jaroměřicím a Bystrému, Pomezí si přivezlo cennou remízu ze Zámrsku, zato Cerekvice v zápase dvou nejhorších mužstev soutěže pouze korigovala výši porážky.

Výsledky: Sokol Březová nad Svitavou – TJ Lanškroun B 4:0 (Prokop 2, Ducháček, Navrátilík), TJ Svitavy B – TJ Jablonné nad Orlicí 6:2 (Zvára 2, Jílek 2, Říha, Czehowský), SK Jevíčko – SK Proseč 0:3, SK Zámrsk – Sokol Pomezí 3:3 (Nespěšný 2, Boháček), Slavoj Cerekvice – SK Sloupnice 2:4 (Pytlík, Brychta), TJ Jaroměřice – FK Jehnědí 1:0 (Písek), Sokol Bystré – Jiskra Králíky-Červená Voda 5:2.

ČESKÁ LIGA ŽÁCI

Na umělé trávě v Lánech si „patnáctka“ i „čtrnáctka“ svitavského mládežnického střediska připsaly další hodnotné výsledky poté, co nejtěsnějším poměrem a po velkým bitvách udolaly soupeře z Chrudimi. Jejich mladší kolegové bojovali bez úspěchu s Jabloncem.

Výsledky – U15: TJ Svitavy – MFK Chrudim 1:0 (Svoboda). U14: TJ Svitavy – MFK Chrudim 2:1 (Holeš, Kovář). U13: TJ Svitavy – FK Baumit Jablonec 3:4 (Folta 2, Nemšovský). U12: TJ Svitavy – FK Baumit Jablonec 3:7 (Čermák 2, Kulhan).

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI

S ušima odřenýma až do krve uhájili litomyšlští starší žáci vedení v tabulce a svoji dosavadní neporazitelnost. Dobře hrající Třemošnice si hlavně ve druhém poločase vynutila značnou převahu, ale domácí celek hubené vedení 1:0 nakonec zuby nehty ubránil a nadále je na čele tabulky o tři body před Vysokým Mýtem.

Výsledky: Sokol Dolní Újezd – SK Holice starší 4:0 (Drahoš 2, Vrabec 2) a mladší 3:3 (Kopecký 2, Kladiva), Jiskra Litomyšl – ŽSK Třemošnice starší 1:0 (Tomšů) a mladší 1:7, SKP Slovan Moravská Třebová – FK Česká Třebová starší 2:3 a mladší 0:2.

(rh, red)