Sérii jasných vítězství završili doma proti poslednímu Ústí nad Orlicí, kterému naložili „šestku". Zpočátku přežili dvě šance soupeře a potom začali sami úřadovat. Střeleckou formu potvrdil pěknými zásahy Štoudek, přidal se k němu Kundera a ve 22. minutě domácí vedli 3:0. Hosté korigovali z penalty Rábem, ale ještě do poločasu Štoudek skóroval po nepřímém volném kopu. Ve druhém poločase tempo hry opadlo, i přesto Jiskra přidala ještě dva góly a podzim zakončila na výbornou.

Utkání v Dobříkově ovlivnil silný vítr, jehož podporu měli v první půli domácí a využili toho. Nejprve skóroval po obejití gólmana Ševčík, následně se mezi nedůraznými zadáky dvakrát snadno prosadil Marek. Svitavští snížili, když si centr Gregora srazil soupeř do vlastní sítě, to ale bylo z jejich strany vše. Když už dostali míč znovu do sítě, mával se ofsajd, v závěru se některé slibné šance (P. Křížek, M. Křížek, Uhlíř) neujaly.

V Pomezí se strhla dvanáctigólová přestřelka, jakoby se soupeři nechtěli při podzimní rozlučce moc zatěžovat bráněním. V atraktivní podívané měli navrch domácí, neustále vedli a náskok podle potřeby zvyšovali.

Dobříkov – Svitavy B 3:1

Branky: 19. Ševčík, 24. a 32. Marek – 39. vlastní. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Svitavy B: Stehlík – Uhlíř, Kyncl, Kubík, Vacek (46. Švec), L. Jukl, Gregor, P. Křížek, P. Juřík (46. Říha), D. Juřík, Ryšavý (82. M. Křížek).

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy B: Zápas ovlivnil silný vítr, který znemožnil hrát fotbal a naši hráči se s tím nedokázali vyrovnat, zatímco domácí si počínali lépe a do poločasu šli s větrem v zádech do tříbrankového vedení. I konečný výsledek stanovili sami vstřelením vlastní branky. Do druhé půle jsme šli s tím, že by se se stavem dalo ještě něco udělat, ovšem my si nedokázali s podmínkami poradit, míče nám utíkaly od kopaček a když už se naskytly příležitosti, nedokázali jsme je zužitkovat.

Litomyšl – Ústí nad Orlicí B 6:1

Branky: 10., 22. a 42. Štoudek, 21. Kundera, 54. Urban, 78. Paclík – 38. Ráb (PK). Rozhodčí: Čad. ŽK: 2:4. Diváci: 40. Poločas: 4:1. Litomyšl: Kačer – Valenta, Radimecký, Gyömber, Bican, Paclík, Kristek (80. Malý), Vejrych (76. Vomočil), Kundera, Urban (68. Žídek), Štoudek.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Výsledek odpovídá dění na hřišti. Náš výkon nebyl až tak dokonaly, ale neukázněný soupeř nám roli usnadnil, neboť se staral o všechno možné, jen ne o hraní fotbalu. Stačilo nám třicet minut, abychom si zajistili klidné vítězství. Možná, že by to vypadalo jinak, kdyby hosté ze začátku využili dvě svoje šance, ale jsem přesvědčen, že i tak bychom zápas zvládli. Mohli jsme prostřídat všechny hráče a odejít ze hřiště s dobrým pocitem. V uplynulých čtyřech kolech jsme dávali góly s až neuvěřitelnou lehkostí a nakonec vypadá pohled na tabulku přece jen lépe. Je to zásluhou přístupu k fotbalu, jaký kluci v poslední době mají. Jsem za to rád, věřím, že jsme nastartovali něco pozitivního. Teď si odpočineme a v lednu se s chutí pustíme do další práce.

Pomezí – Horní Jelení 8:4

Branky: 5., 40. a 45. Leinweber, 8. a 74. J. Svoboda, 71. a 85. Škáva, 27. Pořízka – 24. Michálek, 36. Kaňkovský, 57. Velinský, 80. Morávek. Rozhodčí: Valenta. ŽK: 0:1. Diváci: 111. Poločas: 5:2. Pomezí: Křemenák – Drobný, Mička, Veselý, L. Roušar, J. Nespěšný (76. Sláma), Pořízka (63. Kotouček), J. Svoboda, M. Nespěšný, Leinweber, Škáva.

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Zápas musel být zajímavým zážitkem pro diváky, ale na lavičce to bylo tak trochu o život. Tak výborně rozehrát utkání a přesto se přes poměrně jasné vedení klepat o výsledek jako osiky, to snad dovedou jen hráči Pomezí. Naštěstí jsme na domácím trávníku byli produktivní, ale v práci dozadu budeme mít přes zimu co zlepšovat. Každopádně musím poděkovat poměrně úzkému kádru za to, že na podzim uhrál tolik bodů a hlavně doma uspokojil naše náročné fanoušky.

Další výsledky:

Rohovládova Bělá – Načešice 0:3 (0:2). Branky: Mládek 2, F. Jirásek. Nasavrky – Luže 0:2 (0:0). Branky: Kapitola, Holub. Lanškroun – Pardubičky 5:0 (3:0). Branky: Savych 3, Ptáček 2. Letohrad B – Vysoké Mýto B 5:1 (1:1). Branky: Sita 2 (1 z pen.), Pokorný, Petráček, Hiller – Benda.

Pořadí:

1. Lanškroun (29), 2. Dobříkov (26), 3. Vysoké Mýto B (25), 4. Načešice (25), 5. Svitavy B (21), 6. Pomezí (20), 7. Rohovládova Bělá (20), 8. Nasavrky (20), 9. Litomyšl (19), 10. Luže (18), 11. Pardubičky (17), 12. Letohrad B (16), 13. Horní Jelení (9), 14. Ústí nad Orlicí B (8).