Jiskra nasázela půltucet, Svitavy se dočkaly úspěchu

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje pokračovala zápasy čtvrtého dějství. Co se týče úspěšnosti zástupců svitavského regionu, lze o něm hovořit jako o poměrně povedeném.

3.9.2018

Svitavy si poradily se Žamberkem a oslavily premiérovou výhru v sezoně.Foto: Eduard Hromadník

Tři vítězství ze čtyř možných, s tím se dát pro tuto chvíli žít. Zklamání zavládlo pouze v Dolním Újezdu, který v Třemošnici nepředvedl výkon, jaký by stačil na mistrovské body. Jinak to však vypadalo více než solidně, hlasité vydechnutí bylo slyšet především ze Svitav, neboť tomuto týmu akutně hrozilo, že propadne na samotný chvost pořadí.

Litomyšl – Holice 6:1

Jiskra měla start snů, první dvě střely mezi tyče proměnila v góly. O oba se postaral Kundera, který osvědčil dobrou orientaci v pokutovém území a přesně zakončoval. V dalším průběhu se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, několikrát zahrozili i hosté, ale bez efektu. Začátek druhého poločasu? Pro domácí ještě báječnější. Radimecký si naskočil na rohový kop a hlavou zavěsil na 3:0. A od téhle chvíle se ze zápasu stala litomyšlská exhibice. soupeř se zhroutil, domácí ho kombinačně jasně přehrávali, vytvářeli si šance, přidávali další góly a kdyby byli v koncovce produktivnější a lépe vyřešili některá nadějná přečíslení, mohlo být skóre klidně vyšší.

Fakta – branky: 6. a 9. Kundera, 51. a 76. Severa, 47. Radimecký, 63. Hašek – 67. Růžička. Rozhodčí: Klír (Pardubice). ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Litomyšl: Kačer – Hašek (82. Gyömber), Štoudek, Radimecký, Jireček – Kristek (70. Hromádka), Svoboda, Kundera, Paclík (70. Vejrych) – Severa (81. Blajda), Zeman (75. Folta). Holice: Laksar (54. Navrátil) – Řehák, Kopřiva, Černý, Lát (46. Růžička) – Křtěn, Machatý, Fotul, Jedlička – Rožek (87. Velinský), Řezníček.

Chrudim B – Moravská Třebová 1:2

Všechno důležité se odehrálo ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Domácí šli do vedení brzy po změně stran, po ruce v šestnáctce proměnil nařízenou penaltu bezpečně Žalud. Slovanisté se však oklepali, přidali na aktivitě a odměnou bylo vyrovnání po hlavičce Havlíčka – 1:1. Obrat byl dokonán v 70. minutě, kdy byl Havlíček podražen ve vápně a s nařízeným pokutovým kopem si Novák věděl rady. Nejtěsnější náskok Slovan takticky vyspělým výkonem udržel.

Fakta – branky: 49. Žalud z pen. – 59. Havlíček, 70. Novák z pen. Rozhodčí: Mach (Polička). ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Chrudim B: Kudláček – M. Tlapák (73. Jindrák), F. Holeček, Zikmunda, Stránský – Rejfek (55. Friček), Kopecký (69. Švec), Linhart (80. Havránek), Holeček (60. Pliva) – Žalud, Zrůst. Moravská Třebová: Kamisch – Bubela, Pinkava, R. Šatník, Novák – Štaffa, Kopa, Bednář, Strnad (87. Nováček) – Havlíček, Konečný.

Třemošnice – Dolní Újezd 2:0

Domácí byli před utkáním bez bodu, ale nelichotivou nulu ze svého konta odmazali. Skóre se poprvé měnilo po necelé půlhodině hry, kdy se na pravé straně až příliš snadno uvolnil rychlík Hejcman a jeho zpětnou přihrávku usměrnil z hranice vápna přesně k tyči Fejl. Pojistka přišla v 78. minutě, před Janeckým zůstal nepokrytý Brom a bylo zle – 2:0. Hosté byli v poli vyrovnaným soupeřem, jenže ve finální fázi zůstávali bezzubí.

Fakta – branky: 27. Fejl, 78. Brom. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Třemošnice: D. Oswald – Mocanu, Culek, Mejtský, Petr – D. Forman, Fejl (78. Jelínek), T. Forman (89. P. Oswald), Vančura, Král (86. J. Oswald) – Hejcman (74. Brom). Dolní Újezd: Janecký – P. Frank (39. Vrabec), Pešina, M. Vomáčka, Částek – Drahoš, Čejka, Klusoň, Fulík – M. Kopecký (65. Nováček), Štarman.

Svitavy – Žamberk 2:0

První možnost měli domácí, hlavičku Ehrenbergera po rohu odvraceli zadáci z „lajny“. Postupem času ale začal vystrkovat růžky také soupeř a některé jeho výpady zaměstnaly Jílka. Ve 38. minutě po pohledné akci se do balonu uvnitř vápna opřel Bartoš a zavěsil. Druhý poločas se nesl ve znamení svitavského úsilí o pojištění náskoku, k čemuž byl blízko Frolo, ale sólový únik zakončil střelou do brankáře. Povedlo se to až po excelentním trestném kopu Ehrenbergera a ve svitavských řadách zavládl klid. Hosté po přestávce Jílka vážněji neohrožovali.

Fakta – branky: 39. Bartoš, 79. Ehrenberger. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – J. Novák, D. Jukl, Czehowský, A. Novák – Drašar, Ehrenberger (86. Jiroušek), Bartoš, Chlup (72. Vacek) – Frolo, Leinweber (85. Scheib). Žamberk: Martinovský – Markarjanc, Franke, Pavelka (85. Chládek), Kotyza (69. Rudolecký) – Bartoš, Jírů, Huška, Kos – Kuklík (79. Pirkl), Černík.

Další výsledky KP Pardubicka:

Letohrad – Česká Třebová 4:1

Fakta – branky: 17. Šponar, 40. Hiller, 78. Matoulek, 85. J. Štěpán – 49. vlastní (Jehlička). Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Letohrad: Jehlička – Macek (17. Hiller, 75. Matoulek), Stejskal, Kail, P. Štěpán – Šponar (81. Pokorný), Preclík (61. J. Štěpán), Chládek, Lorenc (57. Filip) – Čada, Kabourek. Česká Třebová: Bárta – Klumpar, Rataj (88. Stolín), Krystl, Kubásek – Müller, Roušar (46. Sejkora) – Grepl, Ezr (46. Langer), Pešek (74. Gregor) – Novotný.

Choceň – Heřmanův Městec 2:2 (PK 10:9)

Fakta – branky: 6. a 34. Fikejz – 36. Motl z pen., 43. Dvořáček. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 6:5. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Choceň: Gerčák – Coufal, Krejza, Lebeda – M. Sklenář (85. Klofanda), Zahálka, Sršeň, Novotný, Vondra – Šafek (90. Hanus), Fikejz (60. D. Sklenář). Heřmanův Městec: Vašíček – T. Zrůst (70. Vegeš), D. Zrůst (55. Levinský), Dvořáček, Jošt – Mach, Motl, M. Jablečník, Čáp – Svoboda (80. Pekař), Salfický.

Luže – Moravany 4:2

Fakta – branky: 17. a 35. Hrubý, 43. Kroutil, 61. Veis – 2. Hynek, 67. Knotek. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 2:1. Diváci: 420. Poločas: 3:1. Luže: Janoušek – J. Kapitola, Naď, Radouš, Lacman – Hrubý, Holub, Veis (89. Mužíček), D. Klenor (75. Bareš) – Merkl, Kroutil. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, M. Lukas (70. Zelenka), Hurta (46. Záleský) – Knotek, Beran, Hynek (70. Branda), Komárek (77. Morávek) – Semerád, Kříž.

Hlinsko – Lanškroun 1:0

Fakta – branka: 11. Mayer. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 4:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Hlinsko: Krčil – Křivka, Volf, Vukliševič, Nevole – Dostál, Banzuzi (60. Cach), Vašek, Portyš (75. Klika) – Mayer (87. Galamič), Zub. Lanškroun: Ehrenberger – Veselý, Popelář, Pavelka, Karlík – Š. Kolomý, Komínek, Macháček, Doležal (55. Stasiowski) – Savych, Marek (76. A. Kolomý).

1. Luže (10), 2. Letohrad (9), 3. Hlinsko (9), 4. Moravany (8), 5. Lanškroun (8), 6. Moravská Třebová (7), 7. Litomyšl (7), 8. Česká Třebová (6), 9. Heřmanův Městec (6), 10. Žamberk (4), 11. Holice (4), 12. Svitavy (4), 13. Dolní Újezd (4), 14. Choceň (4), 15. Chrudim B (3), 16. Třemošnice (3).

3.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 15 000 Kč Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Bez nutnosti znalosti českého jazyka. Pracoviště: Industria mcm s.r.o. - jevíčko, Olomoucká, č.p. 226, 569 43 Jevíčko. Informace: Anna Červinková, +420 461 327 800. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NABÍZÍME: příspěvky na stravenky, příspěvky na Vánoce, KONTAKT: telefonicky (7:00 až 15:00), e-mailem. Pracoviště: Coop družstvo hb - litomyšl, 17. listopadu, č.p. 980, 570 01 Litomyšl. Informace: Květa Zídková, +420 728 373 677. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 100 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič nákladního vozidla. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: řidič nákladního vozidla, POŽADAVKY: řidič. průkaz skupiny C, samostatnost, zodpovědnost, časová flexibilita, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Ulehla ivan s.r.o., Svitavská, č.p. 159, 568 02 Svitavy 2. Informace: Ivan Ulehla, +420 775 691 692. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 95 Kč Chovatelé drůbeže Noční práce v líhních - kontrola alarmu, mytí beden. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o noční práce na 12-ti hodinové směny - 3 dny směna, 3 dny volno, práce vhodná pro ženy., , POŽADAVKY: dobrý zdravotní stav, spolehlivost, zodpovědnost, vysoké pracovní nasazení, NABÍZÍME: práci v prosperující firmě, prémie, věrnostní odměnu, odměnu za neabsenci, příspěvek na stravování, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Mach drůbež a.s., Partyzánská, č.p. 322, 570 01 Litomyšl. Informace: Dagmar Myšková, +420 461 616 111.

Triatlonisté Pavel Pešek (vlevo) a Roman Pittner.

Stříbrná litomyšlská radost na Balatonu

Svitavský celek sice doznal určitých změn, do nadcházející sezony však znovu půjde s vysokými ambicemi.

První evropská zkouška Turů. Turecký soupeř je obrovskou výzvou

-

Bodová konta rostla pořádně ztuha, Josef Kovář si ovšem poradil znamenitě

Svitavy – Páté pokračování tipovací soutěže Deníku se změnilo v pořádně náročnou zkoušku, která značně „zamávala“ s průběžnou klasifikací. Nebylo to kolo ve znamení bodových hodů, hráčů, kteří se svým kontem opravdu výrazně pohnuli, bylo pomálu.