Litomyšlská Jiskra nedala Žamberku na jeho trávníku naději a ve dvou minulých utkáních nastřílela celkem jedenáct branek. Moravská Třebová hrála skoro po celé utkání přesilovku a tři body získala, byť cesta k nim nebyla tak přímočará, jak by se mohlo zdát. Vypadá to, že se zvedá svitavský mančaft, dva body získané na horké lanškrounské půdě mají vysokou hodnotu. Naprázdno vyšel Dolní Újezd, který proti vedoucí Luži herně nepropadl, ale nedokázal se prosadit v zakončení a to se potom těžko vyhrává.

Moravská Třebová – Třemošnice 2:1

Zlomová situace nastala po necelé čtvrthodině, kdy třemošnický Mocanu stáhl unikajícího Konečného a musel ze hřiště. Před domácími tak vyvstal úkol dobývat zataženou defenzivu, což se jim moc nedařilo, až v 60. minutě jim pomohla Novákem využitá penalta. Když se krátce nato prosadil ještě Havlíček, zdálo se, že budou mít klid, ale omyl, Fejl se postaral snížením na 2:1 o zápletku a Slovanisté se ještě báli o výsledek. Hubenou výhru si však vzít nenechali.

Fakta – branky: 60. Novák z pen., 68. Havlíček – 77. Fejl. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (13. Mocanu). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Moravská Třebová: Kamisch – Bubela, Pinkava, Novák, Šatník – Kopa, Bednář, Strnad, Štaffa – Havlíček, Konečný (74. Nováček). Třemošnice: D. Oswald – Mocanu, Culek, Mejtský (84. J. Oswald), Petr – Fejl, Král, D. Forman, M. Forman – Hejcman (32. Šťastný, 69. Šmídl), Brom.

Dolní Újezd – Luže 0:2

Skóre rušného střetnutí záhy otevřel hostující Kapitola hlavou po rohu. Potom se hra na dlouho nastěhovala do středu pole, ke konci poločasu se domácí dostali do tlaku a vyrovnání viselo několikrát ve vzduchu. Druhá půle nabízela pořád stejný obrázek. Snaha domácích o nátlakovou hru a na opačné straně kontry hostů, které svými zákroky řešil Janecký. Újezdští soupeře opakovaně sevřeli do jeho šestnáctky, jenže vyrovnání jim nebylo dopřáno a těsně před koncem je po brejkové situaci definitivně zlomil Hrubý.

Fakta – branky: 4. Kapitola, 88. Hrubý. Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 1:5. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, M. Vomáčka, Mandlík, Čejka – Vrabec, Štarman (67. Kopecký), Drahoš, Fulík – Frňka, Klusoň. Luže: Janoušek – Kapitola, Naď, Radouš, Lacman – Merkl, Holub, Veis (49. Richter), Bareš (90. Terer) – Hrubý, Kroutil.

Žamberk – Litomyšl 2:5

Hráči Jiskry zůstali při střelecké chuti. Do zápasu vstoupili aktivně a nápaditou hrou dostávali soupeře do úzkých. Navíc byli produktivní a během pětadvaceti minuty dostali třemi zásahy vývoj pod kontrolu. I po změně stran hrála Jiskra prim a navyšovala náskok, když další příležitosti ještě zahodila. Teprve polevení koncentrace v závěru ji stálo čisté konto a domácím dovolilo kosmetickou korekci.

Fakta – branky: 88. Huška, 90. Pavelka – 12. Hašek, 21. Zeman, 23. Hromádka, 54. Vejrych, 75. Folta. Rozhodčí: Matoušek (Polička). ŽK: 1:0. Diváci: 105. Poločas: 0:3. Žamberk: Martinovský – Markarjanc, Franke, Pavelka, Kotyza – Bartoš (46. Černík), Jírů, Huška, Kos (46. Pirkl), Rudolecký (76. Zach) – Kuklík (85. Janata). Litomyšl: Koukola – Hašek, Štoudek, Radimecký, Jireček – Hromádka (64. Gyömber), Kristek (70. Folta), Kundera, Paclík – Severa (85. Malý), Zeman(46. Vejrych).

Lanškroun – Svitavy 1:1 (PK 6:7)

I když do vedení se dostali domácí, tak první poločas vyzněl lépe pro Svitavy, které měly více ze hry a před přestávkou dorovnaly krok po střele V. Ehrenbergera, a to jim ještě jeden gól nebyl pro ofsajd uznán. Po změně stran přidal na aktivitě Lanškroun a byl nakonec blíže k vítěznému zásahu, ale prosadit se nedokázal. Rozstřel rozsekla osmá série a v ní oba brankáři. Domácí J. Ehrenberger přestřelil, svitavský Jílek se nemýlil a nasměroval ke svému týmu cenný druhý bod.

Fakta – branky: 20. Kolomý – 40. V. Ehrenberger. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 0:2. Diváci: 270. Poločas: 1:1. Lanškroun: J. Ehrenberger – Pavelka, Vaníček, Karlík, Popelář – Marek (82. Doležal), Richtr (57. Ptáček), Krejsar (77. Stasiowski), Savych – Komínek, Kolomý. Svitavy: Jílek – J. Novák, M. Čížek, Czehowský, A. Novák – Chlup, V. Ehrenberger, F. Čížek, Bartoš – Frolo (18. Drašar), Leinweber.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Chrudim B 1:1 (PK 5:3)

Fakta – branky: 83. J. Jedlička z pen. – 40. Vašulín. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (57. Ručka). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Holice: Laksar – Řehák, Ručka, T. Velinský – Černý – Semínko (72. Růžička), J. Jedlička, R. Machatý – Kopřiva – Fotul (61. Lát), Křtěn (72. Koblížek). Chrudim B: Kudláček – Hlavsa, Zikmunda, F. Holeček – Kopecký (88. Linhart) – Friček (65. Rejsek), Zavřel (88. Švec), Žalud (73. V. Holeček), Stránský – Vašulín (80. Havránek), Zrůst.

Česká Třebová – Hlinsko 1:0

Fakta – branka: 72. Klumpar. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 0:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Hotmar – Klumpar, Rataj, Krystl, Gregor – Roušar (90. Jiřánek), Müller – Sejkora, Ezr (83. Stolín), Grepl – Pešek (73. Langer). Hlinsko: Krčil – Křivka, Volf, Vukliševič, Nevole – Dostál, Banzuzi, Vašek, Klika (70. A. Cach) – Mayer, Zub.

Heřmanův Městec – Letohrad 2:0

Fakta – branky: 14. Vegeš, 28. Dvořáček. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Heřmanův Městec: Žďánský – T. Zrůst (90. Voženílek), Vegeš, Dvořáček (66. Vrátil), Jošt – Mach, D. Svoboda (62. Levinský), M. Jablečník, Čáp – V. Svoboda (78. Pekař), Salfický. Letohrad: Jehlička – Macek, Stejskal, Kail, P. Štěpán (57. Hiller) – Šponar (76. Pokorný), Matoulek (57. Preclík), Chládek (46. J. Štěpán), Lorenc (73. Filip) – Čada, Kabourek.

Moravany – Choceň 0:1

Fakta – branka: 70. Myšák. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 2:0. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Moravany: B. Branda – Sokol, J. Lukas, Záleský, M. Lukas – Hurta, Knotek, Beran, Komárek (79. J. Branda) – Semerád, Kříž. Choceň: Gerčák – Coufal, Krejza, Zahálka, Lebeda – Novotný (84. Kubový), Sršeň, Vondra (62. Šafek), Šabata – Myšák, Fikejz (86. Sklenář).

1. Luže (13), 2. Litomyšl (10), 3. Moravská Třebová (10), 4. Letohrad (9), 5. Hlinsko (9), 6. Česká Třebová (9), 7. Lanškroun (9), 8. Heřmanův Městec (9), 9. Moravany (8), 10. Choceň (7), 11. Holice (6), 12. Svitavy (6), 13. Chrudim B (4), 14. Žamberk (4), 15. Dolní Újezd (4), 16. Třemošnice (3).