Jejich tým v pětigólovém představení dokázal, že vzestup jeho formy je snad trvalejší. Dolní Újezd vybojoval cenný bod v Moravanech, zato Morašice v bitvě nováčků soutěže vcelku dle očekávání nestačily na Třemošnici.

Litomyšl – Valy 5:1

V rušném utkání se soupeři často pokoušeli o zakončení, ale vesměs nepřesně a nedůrazně. Nejvíce zahrozili Pešek na jedné a Budínský na druhé straně, oba bez efektu. Ve 42. minutě se ujala křížná střela Peška – 1:0. Nástup do druhé půle patřil hostům. V 51. minutě vyrovnal pěknou ránou z úhlu Budínský a stejný hráč vzápětí napálil břevno. To byl zlom, další minuty již patřily Jiskře. Střelecky disponovaný Pešek jí umístěnou střelou k tyči vrátil vedení, které pojistil hlavičkující Hašek. Na konci hosté rezignovali a skóre narostlo, když Kuchta potrestal fatální kiks gólmana a v 89. minutě dorazil Janoušek Králův pokutový kop – 5:1.

Fakta – branky: 42. a 69. Pešek, 78. Hašek, 86. Kuchta, 89. Janoušek – 51. Budínský. Rozhodčí: Z. Dvořák (Březová n. Sv.). ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Jiskra Litomyšl: Král – Němec, Macháček, Hašek, Pecháček, J. Kuchta, Drahoš, Černý, Košín, Beneš, Pešek (Urban, Janoušek, M. Malý).

František Dvořák, trenér: Z celkového pohledu na utkání jsme si vítězství zasloužili. Kluci věděli, co hrát, chtěli se dostávat do šancí, dávat góly, a to se dařilo. I když 5:1 je pro soupeře dost kruté, nebyl fotbalově špatný. Důležité bylo, že jsme překonali útlumovou fázi zkraje druhého poločasu, kdy nejprve Budínský udělal ze čtyř našich zadáků sloupy a poté jsme málem inkasovali podruhé. Bohudík se tak nestalo, těžko bychom se z toho dostávali. Nato přišla pěkná akce Beneše s Peškem a k dalším gólům nám pomohli sami hosté. Jsem rád, že jsme doma navázali na minulé vítězství. Mrzí mě jen zranění Drahoše, které bude zřejmě vážnější.

Třemošnice – Morašice 3:0

Domácí nepodali svůj optimální výkon. Hráli nepřesně a v koncovce byli zbrklí. Soupeř se soustředil na úpornou obranu, s níž měl favorit problémy. Do vedení šel přesto už v 16. minutě brankou Vančury po přesné přihrávce Šebka. Pojistku připojil po přestávce z trestného kopu Lebduška a vítězství pečetil v 90. minutě po ideálním uvolnění Šebek.

Fakta – branky: 16. O. Vančura, 65. Lebduška, 90. Šebek. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Sokol Morašice: Lněnička – Holomek, Chmelík, Klement, Rajman, Kopecký, Kuta, Ropek, Štancl, Vomáčka, Vomočil (Válek, Jokeš, Škoda).

Petr Kuta, trenér: Soupeř z Třemošnice má skutečně vysokou kvalitu. Předčil nás ve všech činnostech, především v práci s míčem a v rychlosti, v tom jsme mu vůbec nestačili. My jsme odehráli nejhorší duel podzimu. Neudrželi jsme míč na kopačkách, nic nevymysleli, výkon byl špatný. Pochvalu zaslouží jen brankář Lněnička a Chmelík, ti nás uchránili od většího přídělu.

Moravany – Dolní Újezd 1:1

Hosté letos ještě neprohráli a svoji bilanci si nepokazili ani na trávníku lídra. Možností si oba soupeři moc nepřipravili. Ve 26. minutě se domácí Imramovský nejlépe zorientoval ve vápně a otevřel skóre. Po změně stran měl více práce domácí gólman Ruml a odolával jenom do 71. minuty, kdy Kolčavovu střelu usměrnil jeden z bránících hráčů za záda svého bezmocného brankáře.

Fakta – branky: 26. Imramovský – 71. Kolčava. Rozhodčí: Kutřín (H. Městec). ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Sokol Dolní Újezd: Janecký – Pachta, Kučera, Svoboda, Hladík, J. Částek, Heinisch, J. Kolčava, M. Vomáčka, J. Vomáčka, Betlach (Havran, M. Částek).

František Jandáček, trenér: Byl to zatím nejlepší soupeř, který se proti nám postavil. Domácí hráli fotbal po zemi, jednoduchou hrou nás přečíslovali a vytvářeli si šance, které naštěstí nevyužívali. Ve druhé půli jsme naši hru více vysunuli, tím jsme začali soupeře dostávat pod tlak a podařilo se nám šťastně vyrovnat. Poslední čtvrthodinu se hrálo vabank, remízu se nám povedlo udržet. Jako stín zápasu bych označil stav WC v našich kabinách, který byl absolutně nezpůsobilý k tomu, aby je někdo mohl použít.

(rh, zr)