Návštěvníci internetových stránek Svitavského deníku vás zvolili okresním Borcem podzimu. Měl jste povědomí o této anketě?

Určitě jsem ji sledoval. Nestihl jsem ji hned od začátku, ale potom jsem se průběžně díval, jak to vypadá. Nikoho jsem na to vyloženě neupozorňoval, určitě mi pomohli známí a kamarádi, když viděli že vedu, a poslali mi hlas. I mnozí lidé, které jsem jinak neznal, mi gratulovali a říkali, že pro mě hlasovali. Pochopitelně mě vítězství potěšilo.

Březová vstupovala do podzimní části okresního přeboru coby zřejmý postupový favorit a tuto roli zatím plní. Jsou vaše dojmy pozitivní?

Pokud jde o klub, jsme samozřejmě rádi, že jsme na prvním místě. To byl náš cíl, jen smůla, že jsme poslední zápasy odehráli oslabení vinou zdravotních problémů. Třeba závěrečné utkání v Trnávce, to nás mrzelo, tam jsme měli vyhrát a hodnotilo by se ještě lépe, škoda ztráty.

Vaše výkony, jak už řečeno, zaujaly sportovní veřejnost natolik, že vám přiřkla titul Borce podzimu. Jak jste s nimi však spokojen vy osobně?

Jsem celkem spokojen vzhledem k tomu, že jsem během podzimu hodně cestoval sestavou. Začal jsem na hrotu útoku, pak jsem šel na střed zálohy a nakonec jsem skončil na postu stopera. Důležité však je, že se celému týmu dařilo výsledkově a dokázali jsme zvládnout i těžké zápasy.

Před sezonou jste opustil krajský přebor a šel hrát „jenom“ do okresního, což leckoho muselo překvapit. Jaké vás k tomu vedly důvody a jak tento přesun dnes hodnotíte?

Zaprvé mám časově dosti náročnou práci, kvůli čemuž jsem nestíhal tréninky. Svoji roli sehrálo také to, že mě oslovil trenér Stejskal, abych pomohl Březové s postupem nahoru. Určitě to splnilo moje očekávání, nebýt té zbytečné remízy v Trnávce, byla by spokojenost maximální.

Co říkáte podzimním výkonům vašich bývalých spoluhráčů z TJ Svitavy, jež do posledního kola bojovali o první místo v krajském přeboru?

Abych řekl pravdu, dost mě to překvapilo, protože s tím počtem hráčů, který mají, se jedná o velmi dobrý výsledek. I po zranění Martina Brůny a Ondřeje Ovada, kteří patřili k nejlepším hráčům, zvládli kluci svoji roli na výbornou.

Vaše cíle pro jarní pokračování sezony? Předpokládám, že po úspěšném podzimu jsou vcelku jasné…

Postup, to je jednoznačné. Zůstávám v Březové a chci ke splnění tohoto cíle pomoci.