Dolní Újezd by mohl rozdávat uznání od svých soupeřů, jak dobrý hraje fotbal. K čemu mu to je ovšem platné, pokud body na jeho kontě nepřibývají.

Svitavy – Moravany 4:2

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Utkání se soupeřem, s nímž se nám v poslední době výsledkově dařilo, jsme zahájili aktivně a ve druhé minutě jsme šli do vedení. Ale stačily dva protiútoky, kdy první nás vylekal a po druhém bylo vyrovnáno. Opět jsme začali hrát a po čtvrthodině dali druhý gól. Když jsme po přestávce přidali další dvě branky, zdálo se být jasno. Pak však přišla chyba, hosté snížili a v poslední čtvrthodině nám několikrát zatopili, ale s výsledkem už nic neudělali. Podařilo se nám tak potvrdit body z Poličky.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Domácí tým trestal naše chyby v obranné činnosti, a to vždy vstřelením branky. My naopak jejich zaváhání nedokázali využít, a proto jsme bez bodu. Myslím si, že na nějaký zisk bylo. V posledních dvaceti minutách jsme totiž soupeře zatlačili a vytvořili si možnosti k otočení výsledku. Chybným řešením vytvořených šancí se tak ale nestalo. Zápas nedohráli Kříž s Novákem. Jen doufám, že to s jejich zraněními nebude vážné.

Choceň – Polička 1:1 (PK 3:4)

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň:  Nelze upřít bojovnost, ovšem když si vytvoříme gólovku, tak ji nerealizujeme, což není nikterak nové zjištění. Je to vidět na kontě branek, které jsme schopni dávat. I když už se na to dá koukat, tak to pořád není ono v té předfinální fázi, byť se tam tlačíme. Byl to hratelný soupeř. Bohužel v pokutových kopech selhali zkušení hráči.

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Chtěli jsme vyhrát za tři body. Choceň ale zodpovědně bránila a my si s její defenzivou nedokázali poradit, byť se většina zápasu odehrávala na její polovině. Několik šancí jsme nevyužili, ty měl ale v každém poločase i soupeř, který vyrážel do brejků. Když jsme konečně branku vstřelili, tak jsme vzápětí vyrobili zbytečnou penaltu a domácí z ní vyrovnali. Kombinačně to od nás nebylo až tak špatné, jenže ve finální fázi nám chyběl důraz a prosazovali jsme se málo. Jsem rád za vyhrané penalty, i dva body jsou pro nás nakonec dobré.

Třemošnice – Dolní Újezd 1:0

Leoš Cirkl, trenér ŽSK Třemošnice: Věděli jsme,že nás čeká těžké utkání, a to se stoprocentně potvrdilo. Hosté nás poměrně překvapili. Vůbec nepřijeli bránit, byli nebezpeční a připravili si i šance. Naší hře dnes chyběla přesnost a klid v zakončení. Centrované míče neměly potřebnou kvalitu. Nakonec celé utkání rozhodla krásná střela Petra Šindeláře. Hosté mohli vyrovnat v samém závěru utkání, kdy nastřelili tyč. I proto si vítězství moc ceníme.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Utkání proti celku, jemuž se na podzim daří, jsme zvládli velice dobře, bohužel až na ten výsledek. Soupeř měl v prvním poločase tlak díky silnému větru v zádech, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Po přestávce se vítr jako na potvoru uklidnil, my jsme přesto na šance byli možná i lepší, tu největší zazdil Mandlík ze sólového úniku. Potom jsme inkasovali trochu sporný gól, ale zbývalo čtvrt hodiny a pořád jsme se snažili hrát. To vyvrcholilo v poslední minutě nastřelenou tyčkou po ráně Vrabce. Snad každému jinému mančaftu by se balon odrazil dovnitř, jen nám bohužel ven… Přes porážku odvedl celý tým kvalitní výkon, není se za co stydět.

Moravská Třebová – Heřmanův Městec 6:2

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Začátek byl z naší strany žalostný. Nebyli jsme schopni udržet balon na vlastních kopačkách, všechny odražené míče měl soupeř, který nám dal dva góly. Po přeskupení sestavy se hra zlepšila, do poločasu se nám podařilo vyrovnat a po změně stran jsme už měli utkání pod kontrolou. Nevím, jestli nás tak nakopl první gól, od té chvíle jsme však hráli, co jsme chtěli, hosty přehrávali ve všech směrech a bylo to v pohodě. Vítězství bylo zasloužené.

Jaroslav Holeček, trenér FK Jiskra Heřmanův Městec: Na velkém a skvěle připraveném hřišti jsme začali dobře, do 30. minuty byli aktivní a ujali se vedení 2:0. Bohužel dvě hrubě chyby nakoply hráče domácích, kteří do poločasu vyrovnali. Druhou půlku začali domácí hodně aktivně a de facto nás smetli. Postupně dokázali přidávat branky, kdy nás rozebrali, jako kdybychom byli poprvé na hřišti. Na moje hráče padla deka. Soupeř hrál jednoduše, v pohybu, ideálně dokázal využít velkého domácího hřiště. U nás je to stále dokola: špatný pohyb, nepřesnost v rozehrávce, neproměňování šancí, absence trochy chytrosti a hlavně obětavosti, snahy hrát na hraně možností a nechat na hřišti srdíčko. Třebová byla jednoznačně nejlepším týmem, proti kterému jsme zatím hráli.