V akci byly také tři celky z okresu a zatímco poličské béčko mohlo nastoupit v relativním poklidu, tak pro dva poslední celky pořadí udeřila skutečná „hodina pravdy“ a ta byla úspěšná pro Újezd.

Jevíčko – Dolní Újezd B 3:4

Do klíčového klání vstoupili domácí aktivně, ale Kyša netrefil hlavou branku a Vafkovu střelu vyrazil Klusoň. V 15. minutě se ze své první pořádně akce prosadila rezerva, po chybě obrany šla do vedení – 0:1. Domácí sice téměř okamžitě kontrovali, když průnik Marvána využil dorážkou Vafka, jenže následující tři minuty byly pro Jevíčko drtivé. Nejdříve po dalším nedůrazném odkopu se hosté prosadili střelou z dvaceti metrů a za zády bezmocného Navrátila posléze skončil i rychlý kontr.

Když Klusoň reflexivně vyrazil střelu Podlezla a v poslední minutě poločasu hosté po rohu zvýšili na 1:4, zdálo se být rozhodnuto. Ve druhé půli Jevíčští ukázali, že bojovnost neztratili, a přitlačili hosty k jejich brance. Povedlo se jim už do 68. minuty snížit na nejtěsnější rozdíl jediného gólu.

Šance se pak střídaly před oběma brankami, také se přitvrdilo, ale stav se už nezměnil. „Jak je v této sezoně bohužel tradicí, dotáhnout skóre jsme nedokázali a ztratili tak doma další zápas, ve kterém jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ lituje sekretář Jevíčka Josef Huf.

Fakta – branky: P. Vafka 2, Berka – Čejka 2, Kuta 2. Rozhodčí: Vašek (Včelákov). ŽK 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:4.

TJ SK Jevíčko: Navrátil – Továrek, Schuppler, Klein, Vykydal, Khýr, Berka, Kyša, Vafka, Marván, Podlezl (Jedlinský, Horák, Němeček).

Sokol Dolní Újezd B: Klusoň – Doležal, Havran, Skala, Fulík, Kuta, Čejka, Klejch, Nádvorník, Štefl, Kolčava (Kubeš, Albert).

Polička B – Česká Třebová B 2:2

Hosty poslal do vedení v 7. minutě krásnou střelou Kubásek. Na srovnání se čekalo půl hodiny, než po centru Bureše zakončil hlavou přesně Dobiáš. Ovšem přestávka zastihla v náskoku zase soupeře, což zařídil také hlavičkou Grepl. „Naše hra dostala myšlenku ve druhém poločase po příchodu Švece. Po dlouhotrvajícím tlaku se podařilo v 82. minutě vyrovnat na 2:2 Kučerovi, jenž opět hlavičkou využil roh Navrátila,“ uvedl vedoucí týmu Václav Obolecký.

Fakta – branky: Dobiáš, Kučera – Kubásek, Grepl. Rozhodčí: Z. Dvořák (Březová n. Svit.). ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:2.

SK Masokombinát Polička B: Dobeš – Stoklásek, Scheib, J. Dittrich, Nekvinda, Stodola, Kučera, Bureš, Navrátil, P. Lánský, Dobiáš (Fr. Švec, Leinweber). (jh, obo)