Pro oba týmy z našeho regionu nebyla jednoduchá, ale důležité bylo, že jim přinesla tři body. Další by jim měly přibýt po kontumacích duelů proti Dobříči, o nich ale musí nejprve oficiálně rozhodnout řídící komise celostátní ligy.

VPS Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 2:0 (1:0)

Branky: Mužík, Vondra. Rozhodčí: Mikoška – Frajt. ŽK: 2:1. Chyby: 8:5.

Poličští odehráli další zápas, v němž sice byli lepší, ale protože byli výrazně na štíru s koncovkou, visel jeho osud téměř až do konce na vlásku. „Mohu jen zopakovat, co jsem říkal po prvním turnaji. Naše hra není na začátek sezony vůbec špatná, jenže co jsme schopni zahodit, to je někdy nepochopitelné. Z utkání, které mohlo být o poločase rozhodnuté, jsme sami vyrobili drama tím, že jsme překopli z metru prázdnou branku a nevyužívali jasná přečíslení," láteřil trenér Poličky František Švec.

Bombarďáci navíc určitě nebyli odevzdaní, především ve druhém poločase se herně zvedli a také si vypracovali několik nadějných možností, takže Poličští si oddechli teprve po pojišťujícím zásahu Vondry ze 32. minuty. Vítězství je ale nakonec stálo více sil, než to zpočátku vypadalo. „Naše produktivita je zatím hanebná. Přijdou silnější soupeři, proti kterým si rozhodně nevytvoříme deset šancí. Dostaneme se do tří nebo čtyř a pokud s nimi budeme nakládat jako dosud, těžko budeme moci myslet na úspěch," je si dobře vědom trenér Švec.

Polička: Slaný – Jílek, Vondra, Navrátil, Mužík, Netolický, Červený, Stejskal, V. Král.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 3:2 (2:1)

Branky: Němec, Sedláček, Staněk – Grznárik, Cais. Rozhodčí: Frajt – Mikoška. ŽK: 1:3. Chyby: 8:6.

Utkání doprovázela skvělá atmosféra. Hned v 1. minutě se Němcovi povedlo natřikrát prostřelil brankáře Cábu a dal na 1:0. Nástup „jako hrom" korunoval Novák, jenž se dostal až před brankáře a naservíroval míč před prázdnou branku Sedláčkovi. Soupeř začal postupně obraně Šakalů zatápět a do poločasu po rychlém brejku snížil na 2:1.

Ve druhé půlce nejdříve zachránila Vykydala tyčka a tři minuty nato se domácím povedl protiútok a Novák vybídl ke skórování Staňka – 3:1. Netrvalo to však dlouho a bylo to zase jen o gól. V závěru trefil Huryta tyč a potom se domácí ubránili tlaku Bombarďáků. „Atmosféra byla úžasná. Všem divákům moc děkujeme. Vyhráli jsme pro ně a především díky nim," řekl předseda klubu Petr Matoušek.

Moravská Třebová: Vykydal – Trnka, Marek, Novák, Sedláček, T. Brychta, Huryta, Dvořáček, Müller, Němec, Staněk.

Celostátní liga – další výsledky 5. – 6. kola: Gioia B2Balance Brno – Chemcomex Praha 1:4 a Futsal Praha 4:3, SMR Plus Zlín – Chemcomex Praha 2:2 a Futsal Praha 1:1.

Pořadí:

1. Chemcomex Praha (16), 2. Brno (12), 3. Polička (9), 4. Větřní (6), 5. Moravská Třebová (4), 6. Vysoké Mýto (4), 7. Dobříč (4), 8. Zlín (3), 9. Futsal Praha (3), 10. Jilemnice (2).