Do podzimní tipovačky, která startuje tento týden, tedy vstoupí v úloze obhájkyně titulu. A obhajoba, to je něco, co se za bezmála dvacet let, co Svitavský deník tipovací ligu pořádá, ještě nikomu nepovedlo.

„Byla jsem moc ráda, že se mi v TIP lize tolik dařilo. Musím říci, že to bylo za velké pomoci mého strýce Miroslava Jílka, který je dlouholetým fotbalovým nadšencem,“ připomněla jarní královna tipařů, že na to nebyla sama.

A to zejména v závěrečných kolech, kdy šlo, jak se říká, do tuhého. „Dá se říci, že jsem se pořád pohybovala v popředí klasifikace, ale ano, na konci to byly pořádné nervy. Radili jsme se daleko více než předtím a vyšlo to,“ pousmála se Andrea Gibiecová. Její výkony byly základem i pro pěkné umístění celého týmu. „Začali jsme někde okolo posledního místa a dotáhli to až na šesté, takže i tady zavládla spokojenost,“ dodala nejlepší jarní hráčka, která si za odměnu po zásluze vychutnala s rodinou a přáteli sud piva Gambrinus.

A co Andrea Gibiecová a fotbal? „Samozřejmě ho sleduji, sem tam i na zápasy do Poličky zajdu,“ uvedla. Což se jí může jedině hodit, protože první kolo podzimní tipovací soutěže je v plném proudu a, jak bylo zdůrazněno, obhájit tipařské prvenství se od roku 2000 ještě žádnému z hráčů nepoštěstilo. Je to extra výzva, která na svoje naplnění pořád čeká, a Andrea Gibiecová je další v pořadí, kdo se o takový historický zápis pokusí.