Jakoby na sebe před jarní polovinou soutěže natáhli nějakou těžkou deku a tu teď ne a ne odhodit.

Z deseti dosud odehraných zápasů vyhráli jenom jednou, a to v exilu Mohelnici, kde porazili Žamberk. Jinak už pouze remizovali doma s posledním Letohradem B, Dobříkovem a minulý týden v Srchu. Dalších šest klání skončilo porážkami a s takhle mizernou bilancí v Moravské Třebové rozhodně nikdo nepočítal.

Tristní je i gólová bilance. Za všechny komentáře je, že když pomineme zmíněný duel v Mohelnici, tak dal Slovan na domácím trávníku na jaře doposud pouze jeden gól ze hry!

Není tedy divu, že se ocitl nečekaně v pásmu ohrožení. I když Letohrad B se už asi nevzmátoří, tak možné barážové místo Třebové akutně hrozí.

„Situace je špatná. Přitom nemohu svých hráčům vytýkat, že by nebojovali, že by se nesnažili, ale tlak na ně je čím dál větší a není pro ně vůbec jednoduché se s ním srovnat,“ přemítá trenér Slovanu Petr Mrázek, který se neustále snaží najít způsob, jak z krize ven.
„Hrajeme o záchranu a pro kluky je to něco úplně nového, na co nebyli v minulosti navyklí. Přece jenom jsme hrávali častěji v klidném středu tabulky či v její horní polovině a nyní je to jiné. Zodpovědnost je příliš svazuje a na naší hře to je vidět,“ říká trenér.
Prakticky od každého následujícího zápasu si ve Třebové slibují obrat k lepšímu, ale ten pořád nepřichází. Zdálo se, že by mohl nastat po vybojované remíze v Srchu, kde hosté prohrávali už 0:2, v neděli proti Lanškrounu se to ale opět vrátilo do starých kolejí (0:2). Další pokus o průlom tak přijde tuto sobotu v České Třebové, která ovšem na jaře, na rozdíl od Slovanu, disponuje výtečnou formou a úspěšnými výsledky. „Nám se snad na hřištích soupeřů hraje na jaře lépe než doma. Vím, že soupeř podává kvalitní výkony, jenže nám nezbývá nic jiného než bojovat. Soupeře se nesmíme bát,“ nevzdává se Petr Mrázek.

Trenér svému kolektivu nadále věří. Podle jeho slov má kádr sílu na to, aby jarní finiš zvládl a jakékoli potíže zažehnal. Jde jen o to, aby hráči obtížnou roli psychicky ustáli. „Není pro nás jiné cesty, než se z minulých neúspěchů oklepat, poučit se a do příštího zápasu jít pokud možno s čistou hlavou. Není to v téhle situaci snadné, ale jsem přesvědčen, že závěr jarní sezony zvládneme,“ dodal Mrázek.