Jinak ale měly hostující kolektivy smůlu a o body bojovaly marně. V soutěži zůstal jediný tým bez vítězství, a to Čistá, která podlehla Borové. Poprvé vyhrálo také Jevíčko, když otočilo zápas se silným Bystrým. Lídrem je Hradec, který to s Jaroměřicemi neměl lehké, ale neporazitelnost udržel.

Jevíčko – Bystré 3:2

Zápas se lépe vyvíjel pro hostující celek, který se dostal do vedení přesnou trefou P. Lánského. Domácí ale zareagovali dorážkou Říhy a další šance už v první půli oba celky v horku nevyužily. Na začátku druhého poločasu hosté neproměnili pokutový kop, ale do vedení je dostala hlavička P. Lánského do šibenice po hodině hry. Jevíčské to však nezlomilo a po závaru se trefil technicky k tyči T. Klein. O třech bodech pro domácí rozhodl v 73. minutě nádhernou bombou z dálky Vašíček.

Branka: Říha, T. Klein, Vašíček – P. Lánský 2. Rozhodčí: Šenkýř. Poločas: 1:1. Jevíčko: Přikryl – Vašíček, A. Klein, Říha (87. Doležal), R. Khýr (58. Vafka), Berka, Seknička, Jan Müller, Jakub Müller, Továrek (35. Vykydal, 80. M. Khýr), T. Klein. Bystré: J. Lánský – Janoušek, Oravec (76. Karlík), Vomočil, Petr, Hanus, P. Lánský, Němec (46. Putnar), Mužík (51. Misar), Jukl, Štaud.

Borová/Telecí – Čistá 3:1

Domácí s vědomím, že ještě nebodovali a nevstřelili branku, vstoupili do zápasu aktivně a začali si vytvářet šance, produktivita ale byla zpočátku stejná jako v předešlých kolech, tedy nulová. Skóre otevřeli hosté díky šikovnosti L. Čapka, ale A. Pazderovi se do poločasu podařilo srovnat a prolomil střelecké zakletí Borové. Ve druhé půli otočil vývoj po několikáté dorážce znovu A. Pazdera a definitivní rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před závěrem, když po nejhezčí akci zápasu připravil Šmíd pozici pro Češku a zrodilo se premiérové vítězství Borové.

Branky: A. Pazdera 2, Češka – L. Čapek. Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 1:1. Borová: Paclík – Střítežský (75. Krumpl), Pokorný, Češka, M. Pazdera, Dvořák (65. Šmíd), M. Hegr (68. Síla), A. Pazdera (88. Dědič), V. Hegr, Štrof, Háp (80. Horníček). Čistá: Hradil – Vomáčka, Rožek, Kostlán, Pala, Padělek, L. Čapek, Klusoň, V. Paclík, Frank, Hvězda (65. Štork).

Opatovec – Sebranice 3:1

Střetnutí se hned od počátku odehrávalo v jasné režii domácích fotbalistů. Ti se také brzy dostali do dvoubrankového vedení a udávali tempo hry. Hosté mohli utkání zdramatizovat ve druhé půlce, ale z jasné pozice stříleli vedle. Ani domácí z několika tutovek vedení dlouho nedokázali zvýšit. Až v samotném závěru přidali pojistku a zápas mohli dohrávat v klidu. Soupeř stačil pouze korigovat.

Branky: Košín, Roshan, Štěpánek – Mitáš. Rozhodčí: Havránek. Poločas: 2:0. Opatovec: Lampárek – Horský, Bureš, Štěpánek, Štěrba, Chvála, J. Telecký, Drábík, Roshan, Mašek (75. Merkuda), Košín (86. Kudláček). Sebranice: Kysilka – Klusoň (48. Z. Horníček), Nezbeda, J. Patočka (80. T. Kalánek), Kučera, Chadima, Jílek, Mitáš, J. Horníček, Prokůpek, Vopařil.

Křenov – Linhartice 3:1

Úvod patřil hostům, ti však nevyužili sólový únik. Změna stav tedy přišla na druhé straně, kdy se po rohu parádně trefil hlavou Bednařík. Brzy poté stejný hráč vypálil zpoza vápna a tečovaná rána překvapila gólmana, který nedokázal včas zareagovat. Metra se pak vrhla do útoku, ale z tlaku vytěžila jen tyč. Naopak Peterka mířil přesně a zápas definitivně rozhodl. Gólový úspěch Linhartic přišel až v závěru z penalty.

Branky: Bednařík, Peterka, vlastní – Grepl (PK). Rozhodčí: Nepraš. ČK: 1:0 (Navrátil). Poločas: 2:0. Křenov: Gallik – Vašíček (85. Šlapák), Svoboda, Darmo, Kovařík, Krutílek (55. Holásek), Peterka, Navrátil, P. Kozelek (73. J. Kozelek), Dvořáček, Bednařík. Linhartice: Březka – Prucek, Radimecký (60. Lébiš), Holub, Grepl, Škrabal, Bednář, Kryštof, D. Andrlík, Kyrcz, P. Konečný.

Rohozná – Janov 0:6

Domácí příznivci odcházeli z tohoto střetnutí s těžkým bolehlavem, neboť jejich tým na soupeře v žádném směru nestačil. Částečnou omluvou jim mohla být neúplná sestava, i tak však Janovu cestu ke třem bodům až příliš usnadnili. Hosté dominovali zápasu od začátku do konce a s chutí si zastříleli.

Branky: Bureš 2, Johan 2, Kramář 2. Rozhodčí: Grulich. Poločas: 0:4. Rohozná: Čermák – R. Hakl, Bouška, P. Jandl (79. D. Hakl), R. Báča, R. Jandl, Sauer, K. Moravec, L. Boháček, D. Báča (46. Krejčí), L. Boháček. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Šváb, Johan, Pirkl, V. Wejda (54. Z. Hájek), Benko, Kramář (80. Peřina), Knap, Bureš, Kubíček (64. Háněl).

Morašice – Opatov 5:1

Celé utkání se odehrálo v režii domácích fotbalistů, kteří si rozhodující náskok vypracovali už do poločasu. Po přestávce tak mohli svoji sestavu vydatně prostřídat. Soupeř sice stihl výsledek korigovat, jenže další dva góly v rychlém sledu podtrhly jasné vítězství Morašic.

Branky: J. Kubeš 2, Zerzán, Vopařil, V. Štancl – Zeman. Rozhodčí: Urban. Poločas: 3:0. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Klement, Ropek (80. Válek), D. Kubeš, J. Kubeš (55. Burián), Skala, Novák (78. Vopařil), Vomáčka (55. Famfulík), Zerzán (80. Lněnička). Opatov: Kašpar – Popelka, Lustyk, Petruň, Fukar, Křivka, Paar, Vostřel, Kalánek, Zeman, Prokop.

Hradec – Jaroměřice 4:2

Hostující celek se ukázal jako velice houževnatý soupeř a neprodal favoritovi svoji kůži lacino. Přece jenom to však byli domácí, kteří nakonec jaroměřický odpor zlomili a připsali si svoje čtvrté vítězství v sezoně. Zůstávají tudíž v okresním přeboru i nadále jediným týmem se stoprocentní bilancí.

Branky: Procházka 2, Ehrenberger (PK), Lelek – Bednařík, Švec. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 1:1. Hradec nad Svitavou: M. Zedník – Lelek, L. Zedník, Smolej, Bubela (88. Cach), Marek (90. Hirt), Kobylík, Ehrenberger, Müller (46. Jachan), Rada, Procházka (90. Zelinka). Jaroměřice: Horák – M. Valenta, Hrazdíra, Jakab, Olšan, Gecl, Švec, Knoll, Juračka, Bednařík (54. Batelka), Křenek (71. Dračka).

1. Hradec nad Svitavou (12), 2. Janov (10), 3. Opatovec (10), 4. Morašice (10), 5. Křenov (9), 6. Sebranice (6), 7. Bystré (4), 8. Jaroměřice (4), 9. Jevíčko (3), 10. Rohozná (3), 11. Opatov (3), 12. Linhartice (3), 13. Borová/Telecí (3), 14. Čistá (1).