Janov má prvenství (skoro) v kapse, nezaváhal ani u Loučné a odpáral konkurenty

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Kompletních dvacet kol je odehráno v nejvyšší okresní soutěži fotbalistů a vedoucí Janov si za tu dobu nastřádal náskok sedmnácti bodů. Co to znamená? Nic více a nic méně, než že když v sobotu uhraje v duelu s Linharticemi alespoň bod, bude moci slavit v předstihu přebornický titul!

10.5.2018

Z utkání Slavoj Cerekvice nad Loučnou vs. TJ Sokol JanovFoto: Jan Hendrych

„Šach mat“ uštědřili Janovští svým rivalům výhrou na trávníku druhé Cerekvice. Domácí Slavoj ještě mohl závěr soutěže mírně „zauzlit“ a možnosti na to v zápase měl, jenže střelecky se ani z dobrých pozic neprosadil. Naopak hosté byli produktivní, dvě svoje akce dotáhli ke gólovému konci a odvalili tím poslední překážku na cestě za triumfem. V dohrávce potom splnili roli favorita také v souboji se zachraňující se Trnávkou, v níž udrželi stoprocentní bilanci na svém hřišti. „V prvním poločase jsme předvedli několik hezkých kombinací, ale v koncovce jsme pohořeli na pozorné obraně a brankáři Skočovském. Před přestávkou se po rohovém kopu srazili hlavami Šváb a Janík, společně pak odjeli na šití a v tomto „zápase“ zvítězil náš hráč 6:3 na štychy. V 55. minutě vysunul Heger pěkně Bureše, ten pohotovou střelou prostřelil Skočovského a rozhodl,“ popsal utkání vedoucí janovského mužstva Pavel Záleský.

Daniel Švec si hattrickem do sítě Hradce upevnil pozici nejlepšího kanonýra okresního přeboru

Daleko za janovským suverénem zuří boj o druhé místo a do něho je zainteresován větší počet týmů. Jaroměřice vedly po necelých deseti minutách v Hradci nad Svitavou o tři góly, ale protože ani s jejich defenzivou nebylo všechno O.K., byly nakonec rády, že uhájily těsně vítězství. Bystré mělo proti Morašicím dobré vstupy do obou poločasů, soupeř ale na jeho trefy vždy našel odpověď a nakonec byl ještě v nastavení blízko k výhře.

Nenápadný Opatov pokračuje v povedených jarních výkonech, v Linharticích si klíčový odstup vybudoval v první pětačtyřicetiminutovce.

Boj o záchranu? Křenovský osud je s pravděpodobností hraničící s jistotou zpečetěn, poslední družstvo přeboru padlo v dohrávce doma s Morašicemi a posléze také v Jevíčku. Aktivní nástup domácích tam znamenal jejich snadné vedení 3:0 už ve 36. minutě a zápas se dohrál bez většího vzruchu.

Druhý „černý Petr“ hrozí několika mančaftům. Plamínek naděje rozdmýchal Hradec, který po prohře s Jaroměřicemi získal tři body v dohrávce v Jevíčku. Rozhodla výstavní trefa Jachana v úvodu zápasu, převaha domácího celku byla potom neplodná a hosté v samotném závěru zpečetili skóre.

Výrazně si nyní pomohlo poličské béčko, ve dvou domácích duelech bylo stoprocentní a zejména vítězné derby proti Bystrému se cení hodně vysoko, vždyť ho Harašta rozhodl minutu před koncem. Trnávka sice padla v Janově, ovšem o tři dny dříve vyloupila Dlouhou Loučku, což by rovněž důležitý počin. Oba tyto týmy jsou ale nadále v existenčních potížích.

20. KOLO:

Polička B – Radiměř 3:0

Fakta – branky: 17. Stodola, 43. Jakub Mužík, 60. Sláma. Rozhodčí: Nepraš. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Polička B: Vraspír (46. Bačovský) – Punar (70. Cacek), Ptáček, Sion (50. Harašta), R. Čáslavský, Jakub Mužík, Stodola, D. Čáslavský, Sláma, Kučera, Stejskal. Radiměř: Jedlička – Šmíd, Vach, Bubela, Elis (72. Přikryl), Škranc, F. Moravec, J. Trnečka, T. Trnečka, L. Trnečka (80. Fuchs), Škorpík.

Cerekvice – Janov 0:2

Fakta – branky: 36. Heger, 84. Kramář. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 2:4. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Růžek, Kříž, R. Pražák, Jílek (81. Šeda), J. Vostrčil, Lorenc, Lněnička (83. Kromichal), Kusý, Malý (81. Netolický), Uher. Janov: Beránek – Zvěřina, Pirkl, Šváb, Vašinka (65. Kramář), Heger, Novotný (36. Háněl), Chroust (34. Boháček), M. Wejda (73. Kubíček), Knap, Bureš (88. Jirásek).

Hradec – Jaroměřice 4:5

Fakta – branky: 17. a 22. Heřmanský, 44. Marek, 90. Jachan (PK) – 6., 29. a 65. Švec, 4. Vacula, 6. J. Valenta. Rozhodčí: Zatloukal. Hráno bez karet. Diváci: 66. Poločas: 3:4. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek (46. Čížek), Smolej, Heřmanský, Hebelka, Procházka, Andrlík, Jachan, Leitner (68. Felkl). Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Jakab, J. Valenta, Vacula, Gecl, Švec, Hrbata, Seidl, Juračka, Mooz.

Dlouhá Loučka – Městečko Trnávka 1:3

Fakta – branky: 52. Neumann – 33. a 51. Stenzl, 16. Kolínský. Rozhodčí: Maňoušek. ŽK: 2:2. Diváci: 65. Poločas: 0:2. Dlouhá Loučka: Křupka – Kolísek, Neumann (81. F. Bouček), P. Bouček (77. Pospíšil), Jurka (66. Balabán), D. Křivánek, P. Křivánek, Kolář, Ševčík, Marván, Novotný. Městečko Trnávka: Skočovský – Šteffek, Makrlík, Janík, Kumstýř, Kleveta (46. Michalčák), Kolínský (78. Randula), Továrek, Kolář, Stenzl, Šašinka.

Bystré – Morašice 2:2

Fakta – branky: 4. Putnar, 49. Jukl – 20. Kopecký, 85. Chmelík. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Bystré: J. Dittrich – Puchar, Lánský (64. Jílek), Oravec, Stoklásek, Němec, Jíra (66. Bárta), Mužík, Putnar (33. Pachovský), Misar, Jukl. Morašice: Špinar – Kopecký (53. Sokol), Chmelík, Ropek (49. Klement), D. Štancl, Skala, Novák, Tměj, V. Štancl, M. Štancl, Zerzán.

Jevíčko – Křenov 3:0

Fakta – branky: 2. Říha, 12. Goš, 36. Štefl. Rozhodčí: Brychta. Hráno bez karet. Diváci: 75. Poločas: 3:0. Jevíčko: Hrazdira – A. Klein, Vašíček (67. Jedlinský), Goš (60. Hofman), Vykydal (73. Vedra), Müller, Seknička, Bartuněk, A. Klein, Říha, Štefl (75. Přikryl). Křenov: Peterka – Vašíček, Kalášek, Darmo, Nárožný, J. Kozelek, Navrátil, Klimeš, Dvořáček, Gallik (75. Velička), Bednařík.

Linhartice – Opatov 1:2

Fakta – branky: 74. Kubálek ml. – 2. Kalánek, 44. Křivka. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 0:2. Linhartice: Koutník – Prucek, Radimecký, R. Škrabal (78. Křivánek), D. Škrabal, Rek, Andrlík, Kryštof, Bednář, Mlčoch (49. Kubálek ml.), P. Kelo. Opatov: Štosek – Popelka, Petruň, Prokop, Sedlák, Havlát, Křivka, Kalánek, Vostřel, Cimburek, Zeman.

DOHRÁVKY:

Křenov – Morašice 1:4

Fakta – branky: 5. Dvořáček – 7. Skala, 67. Zerzán, 76. Válek, 83. Tměj. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Křenov: Peterka – Vašíček, Kalášek, J. Kozelek, Nárožný, P. Kozelek (30. Gallik), Klimeš, Navrátil, Velička (79. Holásek), Dvořáček, Bednařík. Morašice: Špinar – V. Štancl, Klement, Ropek, D. Štancl, Chmelík, Skala, Tměj, Sokol (60. Kopecký), M. Štancl (80. Zerzán), Sokol.

Janov – Městečko Trnávka 1:0

Fakta – branka: 55. Bureš. Rozhodčí: Kaplan. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Janov: Beránek – Zvěřina, Pirkl, Šváb (46. Prudil), Kramář (46. M. Wejda), Vašinka, Novotný, Heger, Knap, Boháček, Bureš. Městečko Trnávka: Skočovský – Továrek, Makrlík, Dračka, Kumstýř, Janík (46. Šteffek), Michalčák, Konečný, Kolář, Šašinka, Stenzl.

Polička B – Bystré 1:0

Fakta – branka: 89. Harašta. Rozhodčí: Odehnal. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Polička B: Bačovský – Punar, Cacek, R. Čáslavský (60. Ptáček), Bouška, Jakub Mužík (67. Škorpík), D. Čáslavský, Stodola, Kučera, Stejskal, Andrle (46. Harašta). Bystré: J. Dittrich – Pachovský, Lánský, Oravec, Stoklásek, Němec, Cupal (60. Korčák), Jan Mužík, Putnar (76. Jíra), Misar (85. Štourač), Jukl.

Jevíčko – Hradec nad Svitavou 0:2

Fakta – branky: 8. Jachan, 89. Heřmanský. Rozhodčí: Sommer. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Jevíčko: Hrazdira – A. Klein, Vašíček (68. Jedlinský), Goš, Vykydal, Müller, Seknička, Bartuněk, T. Klein, Říha, Štefl. Hradec nad Svitavou: Milota – Lelek, L. Zedník, Marek, Smolej, Heřmanský, Čížek, Andrlík, Jachan, Leiner, Popilka (46. Procházka).

POŘADÍ:

1. Janov (55), 2. Cerekvice nad Loučnou (38), 3. Jaroměřice (37), 4. Opatov (36), 5. Bystré (34), 6. Morašice (34), 7. Jevíčko (31), 8. Linhartice (29), 9. Radiměř (28), 10. Polička B (21), 11. Dlouhá Loučka (19), 12. Městečko Trnávka (17), 13. Hradec nad Svitavou (15), 14. Křenov (4).

POHÁR OFS SVITAVY – SEMIFINÁLE:

Morašice – Jaroměřice 3:1 (1:1). Branky: 39. Klement, 53. Ropek, 83. Chmelík (PK) – 16. Mooz. Cerekvice nad Loučnou – Linhartice 6:1 (6:0). Branky: 19., 38. a 43. Malý, 22., 25. a 34. Uher – 69. Radimecký.

Finále se hraje 13. června (dějiště bude určeno dodatečně).

10.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 28 000 Kč Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: zdravotní péče, POŽADAVKY: vzdělání v oboru, NABÍZÍME: práci v oboru, PP na dobu určitou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Poličská nemocnice, s.r.o., Eimova, č.p. 294, 572 01 Polička. Informace: Andrea Křivková, +420 461 722 700,linka131. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři Pomocní kuchaři na výdej jídel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vyučen v oboru a praxe, zdravotní průkaz a zdravotní záv. prohlídka, NABÍZÍME: stravenky v hodnotě 105 Kč, firemní oblečení, zázemí zahraniční firmy, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Ing. josef polák, Dvorní, č.p. 1452, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Josef Polák, +420 603 503 029. Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 20 000 Kč Tesaři Tesař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: střechařské práce, NABÍZÍME: prémie, ubytování, stravování, KONTAKT: telefonicky (Oldřich Báča, tel.: 777 731 211, Drahomíra Báčová, tel.: 777 731 223), e-mailem (baca@baca.cz, d.bacova@baca.cz). Pracoviště: Báča, polička s.r.o., P. Jilemnického, č.p. 567, 572 01 Polička. Informace: Oldřich Báča, +420 461 721 545. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 19 700 Kč Ostatní řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby jinde neuvedení Montér potrubních rozvodů a zdravotnických prostředků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19700 kč, mzda max. 22900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné pro osoby zdravotně znevýhodněné., , NÁPLŇ PRÁCE: kotvení dílů pro potrubní rozvody, značení potrubních rozvodů, instalace zdravotnických prostředků, montážní práce, NABÍZÍME: příspěvky na stravování, možnost studia a získání svářečských zkoušek, po dohodě možnost volných pátků, výstavba zaměstnaneckých bytů, KONTAKT: osobně ( Široký Důl č.p. 200 6-14h), telefonicky (6-18h), e-mailem. Pracoviště: Flídr medical s.r.o., 572 01 Polička. Informace: Karel Flídr, +420 736 613 020.

Celek Litomyšle (v bílém) obstál proti České Třebové po herní stránce, potřebný výsledkový efekt tomu však chyběl.

Kohoutí cestu k vítězství vydláždil v Litomyšli třígólový střelec Filip

Z utkání Cerekvice nad Loučnou vs. Březová nad Svitavou.

Lídr poprvé padl, narazil v Mladějově

-

Janov obral Pomezí, dolnoújezdské béčko přestřílelo rivala z Opatovce

Svitavy /I. B TŘÍDA/ - Ve znamení regionálních derby se neslo víkendové pokračování nejnižší krajské soutěže fotbalistů. Jejich favority byly, vzhledem k dosavadním výsledkům, domácí celky.