Není divu, jelikož ani jeden ze čtyřky okresních zástupců nedokázal zvítězit a ze dvou remízových výsledků nikdo radostí do výšky neskákal.

Heřmanův Městec – Polička 1:1

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Za všechny to vyjádřil jeden z domácích hráčů o poločase slovy: „Nasázejte sem brambory, na tom se fotbal hrát nedá." Domácí na svém špatném terénu vyznávají velmi důrazný, jednoduchý styl plný soubojů založený na vysokých míčích do šestnáctky ať ze standardních situací, nebo z dlouhých autů. Paradoxně jsme ale inkasovali poté, co se za naší obranu dostal rychlý Salfický. Naštěstí se nám okamžitě podařilo po dobře rozehraném rohu vyrovnat. Fotbal jsme na takovém hřišti hrát nemohli, přizpůsobili jsme se soupeři. Nějaké šance jsme si sice vytvořili, ale bylo to spíše po standardkách, stejné to bylo také u domácích. Naši útočnou sílu navíc otupilo, když jsme museli Stejskala stáhnout kvůli zdravotní indispozici Jiřího Petra do obranné řady. Z toho všeho vyplývá, že remízu bereme, byl to spravedlivý výsledek utkání.

Svitavy B – Třemošnice 3:3

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Chtěli jsme získat tři body, ale vzhledem k vývoji utkání musíme být rádi za jeden, i když v závěru jsme sahali po vítězném gólu. Soupeř přijel s defenzivní taktikou a vytěžil z minima maximum, když využili prakticky všechny svoje příležitosti po standardních situacích. Nám se po vedoucí brance nepovedlo pojistit náskok a hosté potrestali naši pasivitu do přestávky dvěma góly. Po změně stran jsme vyvinuli značný tlak, měli spoustu šancí, vyrovnali, ale místo toho, abychom obrátili skóre, tak přišla další chyba po střele z dálky a znovu jsme inkasovali. Zvýšenou bojovností se podařilo alespoň srovnat, když gólovka na 4:3 zůstala nevyužita. Bohužel nemůžeme v ofenzivě využívat dvojici Ovad – Frolo, která hrála na podzim výborně, protože Ovad byl přeřazen do áčka. To se na naší hře negativně projevuje.

Litomyšl – Holice 3:6

František Jandáček, trenér Jiskry: Tentokrát moc chválit nebudu, negativa a chyby si nechám do kabiny. Nasekali jsme hrozně chyb v defenzivní činnosti, bylo vidět, kdo nám tam chyběl. Musím ocenit soupeře. Moc holických hráčů sice v týmu nemá, ale fotbal hrál dobrý. My jsme byli všude pozdě a podle toho to dopadlo. Je pravdou, že kdybychom za stavu 1:0 proměnili pokutový kop, mohl být vývoj možná jiný, jenže na kdyby se fotbal skutečně nehraje. Jedeme dál a díváme se dopředu, bohužel teď nějaký čas bez zraněného Jiřího Haška.

Dolní Újezd – Žamberk 0:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Těžce se hodnotí zápas, ze kterého jsme minimálně bod mohli uhrát. Bohužel do hry vstoupil rozhodčí, který neodpískal evidentní ruku hostujícího obránce na brankové čáře po střele Mandlíka. Myslím, že na videu je to vidět zcela jasně. Je to tím větší škoda, že jsme nebyli herně horší a i když jsme pokazili řadu přihrávek, tak i soupeř nehrál žádnou hitparádu. Byl to remízový duel, Breda se ale jednou krásně trefil a rozhodl.