Tentokrát si nejdelší slámku vytáhla Březová a vrátila se na samotnou špici. Mančaft od Svitavy na jaře rozhodne neudivuje gólovými nášupy, i teď se trefil pouze jednou, ale vezmi to klidně ďas, pakliže to stačí na vítězství. A ono to v Morašicích stačilo, protože nejlepší defenziva přeboru dokázala soupeřovy střelce vynulovat.

O bod zpátky za lídrem je Opatov, jenž si přivezl tři důležité body z Jevíčka, jemuž to na jaře doma nejde. V nepříznivých podmínkách se oba týmy zpočátku potýkaly s přesností hry. Ta se pořádně rozhýbala ve druhém poločase po úvodním gólu hostů. Jevíčští po chybě brankáře srovnali, další šance však nevyužili, zato Opatov trestal další protivníkovo obranné zaváhání druhým gólem, který padl těsně před koncem a byl vítězný.

Kvalitní fotbal byl k vidění v Bystrém, kde se Cerekvice prezentovala jako celek herně vyspělý, ale domácí to nahrazovali maximální bojovností. Jejich gól „ze šatny“ se dlouho jevil jako zlomová situace zápasu, protože další slibné příležitosti na obou stranách, a nebylo jich málo, se neujaly. Jenže v 90. minutě po skrumáži v bysterské šestnáctce uviděl rozhodčí penaltový zákrok a Jandera z nařízeného pokutového kopu zachránil svému týmu alespoň bod. Takový závěr domácí diváci pochopitelně jen velice těžko skousávali a odchod aktérů utkání z hrací plochy byl za těchto okolností poněkud vzrušený…

Finiš okresního přeboru bude skutečně atraktivní. I proto, že týmy z elitní čtyřky odehrají ve zbylých kolech celkem pět vzájemných střetnutí!

Zapomenout nelze na Jaroměřice, které si odvezly plný ranec bodů z nedaleké Trnávky. Ne, že by to v jejich podání byla zrovna „hitparáda“, ostatně i jejich jediná trefa padla z pokutového kopu, ale na hubené vítězství to postačilo, neboť domácí výběr názorně dokumentoval, proč je nejhůře střílejícím mužstvem v soutěži a v průměru dává 0,85 branky na utkání.

V Radiměři padaly v sobotním odpoledne z nebe husté provazy deště, duel proti Kamenné Horce však byl bohatý i na góly. Jeho hrdinou byl Stodola, jemuž fanoušci zatleskali za hattrick. Ten však získal punc „jen“ nerozhodného skóre, a to ho ještě domácí ostrostřelec zachránil ke konci hrací doby z penalty.

Radiměř se aktuálně dostala na kontakt ke dvanáctým Linharticím. Metra zažívá nebývalé jarní trápení a doslova hazarduje se svým osudem. V domácím vystoupení proti Mladějovu naprosto propadla. A to jejich rival také nezažíval v poslední době dobré výsledkové období, teď si ale řádně vylepšil chuť.

Kdo se pomalu posouvá mimo pásmo akutního ohrožení, to je Dlouhá Loučka. S oslabeným Horním Újezdem neměla doma žádné starosti, o pět jejich zásahů se podělila pětice různých střelců.

20. KOLO:

Městečko Trnávka – Jaroměřice 0:1

Fakta – branka: 18. Švec (PK). Rozhodčí: Urban. ŽK: 1:3. Diváci: 103. Poločas: 0:1. Městečko Trnávka: Hensl – Šteffek (75. Ševčík), Pokorný, Elnar, Továrek (70. Smolík), Janík, Šašinka, Kleveta, Michalčák, Kolínský (80. Kolář), Stenzl. Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, Jakab, Šebek, Gecl, Švec, Hrbata, J. Valenta, Batelka (90. Huppert), Olšan, Bednařík (85. Popelář).

Morašice – Březová 0:1

Fakta – branka: 27. Procházka. Rozhodčí: Jakubec. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Morašice: Prešinský – Kopecký, Chmelík, Ropek, V. Štancl, Ondráček, D. Štancl, Skala, Vít (65. Vopařil), Sokol (80. Vejrych), Válek. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Tesař, Dufek, Friedl, Cacek (90. Štoudek), Macek (80. Valter), Stupka, Procházka (75. Kutlák), Ducháček, Lidmila (88. Bureš).

Linhartice – Mladějov 1:5

Fakta – branky: 39. T. Kelo – 5. (PK) a 44. Müller, 12. Seryn, 48. Němec, 88. Staněk. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:3. Linhartice: Koutník – Prucek, Radimecký, Stárek, Rek (72. Moravec), Kyrcz (59. Mlčoch), D. Škrabal, Kryštof, Heger, P. Kelo, T. Kelo (83. Konečný). Mladějov: Vykydal – Prusák (83. Suchý), Seryn, Satler, Mrázek, Čech (62. Onderka), Kozák, Müller, Staněk, Němec, Kudyn (46. Paulus).

Dlouhá Loučka – Horní Újezd 5:1

Fakta – branky: 8. Neumann, 15. Kolísek, 57. Crha, 60. Ševčík, 64. P. Křivánek – 75. Prokop. Rozhodčí: Jalový. ŽK: 0:2. Diváci: 20. Poločas: 2:0. Dlouhá Loučka: Rek – Kralovič, Marván, Kolísek, Kolář (60. P. Křivánek), Chromý, Ševčík, Novotný (62. Balabán), Neumann, Charvát (46. Bubeník), Crha. Horní Újezd: Havlík – L. Pechanec, Faltys, V. Lněnička, Prokop, Mach, Hladík, Motyčka, Marek Kusý, Šplíchal, Svatoš (85. F. Lněnička).

Radiměř – Kamenná Horka 3:3

Fakta – branky: 5., 39. a 78. (PK) Stodola – 28. Uhlíř, 38. Mach, 67. Švec. Rozhodčí: Paclík. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Radiměř: Jedlička – Ondroušek, Svoboda, Valouch, Šmíd, Bubela (78. Peterka), J. Trnečka, Vach, Janečka, Moravec, Stodola. Kamenná Horka: Fadrný – Švec, Gregor, Dokoupil, Kučírek, Lelek, Uhlíř, Nedoma, Nekvinda, Hřebíček, Mach.

Bystré – Cerekvice 1:1

Fakta – branky: 48. P. Lánský – 90. Jandera (PK). Rozhodčí: Vodák. ŽK: 3:0. Diváci: 85. Poločas: 0:0. Bystré: J. Lánský – P. Lánský, T. Oravec, Juráš, Zahoran (46. Steiner), Peterka (88. M. Oravec), Němec, Kučera (84. Jíra), Pachovský, Hanus (65. Misar), Putnar (81. Dittrich). Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kusý, Kříž, Jandera, Růžek, Šeda, F. Pražák, Lorenc, Lněnička, Malý, Uher.

Jevíčko – Opatov 1:2

Fakta – branky: 71. Linhart – 50. Kalánek, 84. Vostřel. Rozhodčí: Rejhon. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Ille (76. Horák), Václavek, Seknička, Vykydal, Vašíček, Goš (46. Hofman), Linhart, T. Klein, Müller. Opatov: Šenkýř – Havlát, Petruň, Košín, Lustyk, Sedlák (78. Vostřel), Paar, Zeman, Křivka, Kalánek, Polák.

1. Březová nad Svitavou (43), 2. Opatov (42), 3. Cerekvice nad Loučnou (41), 4. Jaroměřice (38), 5. Bystré (35), 6. Jevíčko (33), 7. Mladějov (31), 8. Horní Újezd (27), 9. Kamenná Horka (25), 10. Morašice (23), 11. Dlouhá Loučka (23), 12. Linhartice (14), 13. Radiměř (13), 14. Městečko Trnávka (8).