Kunčina otočila utkání proti České Třebové a posílila naději na udržení. Tu si udržela také litomyšlská rezerva, která překvapila výrazným vítězstvím na půdě třebovského Slovanu. Jarní finiš v této soutěži rozhodně nebude pro slabší povahy, vždyť mezi prvním a posledním týmem tabulky je rozdíl pouhých patnácti bodů.

Moravská Třebová B – Litomyšl B 1:5

Hned v 1. minutě se ocitl sám před Kačerem Kalus, jenže tutovku neproměnil. V 18. minutě se po rohovém kopu ve skrumáži prosadil Janoušek, o chvíli později po pěkné kombinaci dua Kalus – Doseděl dal druhý jmenovaný na 1:1. Další slibné šance na obou stranách změnu skóre do přestávky nepřinesly. Ve druhém poločase domácí podali velmi slabý výkon, navíc se dopustili několika fatálních individuálních chyb, které hosté dokázali potrestat a zaslouženě zvítězili.

Branky: Doseděl – P. Kundera 2, Janoušek, Vomočil, M. Malý. Moravská Třebová B: Vykydal – Fikr, Huryta, Rázl, Müller, David, Sedláček, Marek, Polák, Doseděl, Kalus (Coufal, Neumann). Litomyšl B: Kačer – Žídek, Pala, O. Kundera, Vomočil, P. Malý, Holec, Beneš, P. Kundera, Urban, Janoušek (Krátký, Vodehnal, M. Malý).

Kunčina – Česká Třebová B 4:3

Několik zvratů nabídl střet zachraňujících se domácích s kandidátem postupu. Do vedení šli po dorážce Tlustoše domácí, ale ještě v prvním poločase otočili skóre P. Urbanec a Zahálka, jehož střelu tečoval nešťastně stoper Pánik. Když pak v 64. minutě přidal po pěkné akci třetí gól Třebové R. Urbanec, vypadalo to s Kunčinou hodně špatně. Domácí se však odmítli vzdát, Pagáč se postaral o rychlý kontaktní zásah a drama bylo na světě. Koncovka pak domácím vyšla přímo parádně. Nejprve sice měli velkou kliku, když Fučík napálil břevno, ale hned nato se prosadil na opačné straně další střídající hráč Pařil a vyrovnal. V 88. minutě Kunčina jásala ještě jednou, když po ideálním pasu J. Spálenského běžel sám na branku T. Brychta a chladnokrevně si s vybíhajícím Hotmarem poradil – 4:3.

Branky: Tlustoš, Pagáč, Pařil, T. Brychta – P. Urbanec, Zahálka, R. Urbanec. Kunčina: Harvánek – Zeman, Pešava, Pánik, M. Spálenský, Drahoš, Satler, O. Brychta, T. Brychta, Hlubinka, Tlustoš (J. Spálenský, Pařil, Pagáč, Crha).

(rh, re)