Krajská I. B třída v kopané má za sebou jarní premiéru. Tříbodově ji z našeho regionu zvládlo jen svitavské béčko. Další tři celky si připsaly po bodu. Start se nepovedl sebranickému Sokolu.

Kunčina – Pomezí 2:2

Před velice slušnou kulisou začali domácí okresní derby náporem a během deseti minut měli dvě tutové šance, s nimiž si ale poradil mladík Janda (ročník 1995) v brance Pomezí. Kunčina se dočkala po čtvrthodině hry, kdy do vápna pronikl O. Brychta, byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Tlustoš – 1:0. Hosté hru postupně vyrovnali, nebezpečí od nich hrozilo díky výškové převaze zejména ze standardních situací. Ve 40. minutě vznikl před Hutirou velký závar, Pešava netrefil balon při odkopu a při druhém pokusu fauloval. Následoval pokutový kop a L. Roušar vyrovnal – 1:1.

Po změně stran se hrálo mezi vápny. Domácí to zkoušeli ze ze střední vzdálenosti, Pomezí se spoléhalo na brejky. V 60. minutě se hosté dostali k trestnému kopu, k němuž se postavil Mička a trefil se přesně – 1:2. Kunčina se musela začít tlačit dopředu a v 78. minutě dokázala vyrovnat. Rovněž to bylo z přímého kopu poté, co střílený centr J. Spálenského propadl Jandovi do sítě – 2:2. Vzápětí šel po druhé žluté kartě pod sprchy Drobný, ale v početní převaze domácí třetí zásah už nepřidali, když největší šanci T. Brychty kryl Janda. Remíza byla spravedlivá.

Fakta – branky: Tlustoš (PK), J. Spálenský – L. Roušar (PK), Mička. Rozhodčí: Vaněk. ČK: 0:1 (Drobný). Poločas: 1:1. Kunčina: Hutira – Pešava, Eliáš, Kubík, Hlaváček, T. Brychta, J. Spálenský, Pagáč, Tlustoš, Hlubinka, O. Brychta (Pařil, Zeman, M. Spálenský, Kubín). Pomezí: Janda – Drobný, Červený, M. Češka, Stýblo, L. Roušar, R. Češka, Mička, Jožák, M. Nespěšný, J. Nespěšný (Pořízka, Nitsch).

Polička B – Verměřovice 2:2

Hosté působili zkraje rozehranějším dojmem, když domácím vázla hlavně rozehrávka ve středu pole. Góly padly až „do šatny“. Nejprve Sklenář propálil zpoza vápna všechno, co mu stálo v cestě, ale ještě ve 45. minutě ho napodobil Stoklásek – 1:1. Po změně stran otočil vývoj po Stodolově akci Scheib, ale o zasloužené dělbě bodů rozhodl lobem s přičiněním silného větru Faltus. Hosté měli ke konci o něco více ze hry, ale skóre se nezměnilo.

Fakta – branky: Scheib, Stoklásek – Sklenář, Faltus. Rozhodčí: J. Řehák. Poločas: 1:1. Polička B: J. Dittrich – Bureš, Pavliš, Mihulka, Findejs, Kysilko, Stoklásek, Kučera, Vondra, Stodola, Scheib (Dobiáš, Jílek, Navrátil).

Sebranice – Králíky-Červená Voda 1:2

Zkušený Neumeister, který se po roce vrátil do sestavy, musel záhy kvůli zranění odstoupit. Hosté šli do vedení v 26. minutě hlavičkou po rohu. Druhý poločas se proměnil ve festival zahozených šancí domácích. Zejména Karlík unikal obraně hostů, jak chtěl, ale v koncovce spálil, co se dalo. Z metru překopl i prázdnou bránu. Z ojedinělého protiútoku zvýšily Králíky svoje vedení. K dovršení smůly neproměnil Kalánek ani penaltu a když v 88. minutě Malý přece jen snížil, bylo už na srovnání pozdě.

Fakta – branky: Malý – Šmolík, Loufek. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 0:1. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Neumeister, T. Patočka, Kárský, Chadima, Z. Horníček, Červ, Kalánek, Karlík, Malý (J. Patočka, Kučera, J. Horníček).

Choceň B – Svitavy B 0:6

Poslednímu celku tabulky dala svitavská rezerva na podzim „desítku“. Tentokrát byla milosrdnější, ale i tak snadno vyhrála, protože Choceň držela jakž takž krok jen v prvním poločase. Po přestávce to byla zcela jednoznačná partie.

Fakta – branky: Kubík, Frolo, Savočka, Klusák, M. Švec, Škraňka. Rozhodčí: Pagáč. Poločas: 0:1. Svitavy B: Uchytil – Gregor, Kyncl, Kubík, Škraňka, Brandejs, Křížek, Savočka, Chlup, Stenzl, Frolo (M. Švec, Klusák, Skalický).

Zbývající výsledky 14. kola: Libchavy – Česká Třebová B 3:1 (2:0). Branky: Jiroušek, Kubíček, Lžíčař – Foff. Semanín – Ústí nad Orlicí B 0:3 (0:2). Branky: Novák, Macek, Kaláb. Vysoké Mýto B – Lanškroun B 1:0 (0:0). Branka: Jílek.

Pořadí I. B třídy skupiny B: 1. Libchavy (34 bodů), 2. Semanín (26), 3. Ústí nad Orlicí B (25), 4. Polička B (24), 5. Svitavy B (23), 6. Verměřovice (21), 7. Vysoké Mýto B (21), 8. Sebranice (20), 9. Pomezí (18), 10. Kunčina (18), 11. Lanškroun B (17), 12. Králíky-Červená Voda (16), 13. Česká Třebová B (12), 14. Choceň B (4).