Zostra hrané derby rozhodli pro sebe a pokud zvládnou příští týden domácí duel proti druhým Králíkám, tak je už nikdo nezastaví.

Smolařem kola se stal sebranický hrající trenér Michal Neumeister, který si dal v poslední minutě nešťastného vlastence a jeho tým remizoval s Verměřovicemi. V duelu o „šest bodů“ nedala Polička B šanci Rychnovu. Velmi nepovedené utkání odehrálo Pomezí.

Svitavy B – Březová 1:3

Domácí vsadili na agresivitu a tvrdost, soupeř jim nezůstal moc dlužen a tak se místy od kopaček dosti jiskřilo, vše bylo ale v rámci únosnosti.

Hra sestávala především z řady osobních soubojů, ale rodily se i slibné šance a góly. Ve 34. minutě překvapily Svitavy protivníka rychlým rozehráním přímého kopu a Stenzlova nenápadná střela z úhlu padla do Ehrenbergerovy sítě – 1:0.

Hosté těžko hledali skulinky ve zformované obraně, ale ve 40. minutě se jim to povedlo. Bednář dostal pěknou nahrávku za obranu a v takové situaci si střelec jeho kvalit dovede poradit – 1:1. Za chvíli se pak domácí zadáci dopustili osudného zkratu, když doslova darovali míč Králíčkovi do sólového úniku a ten neměl se zakončením nejmenší problém.

Nástup do druhé půle patřil hráčům Svitav, Ehrenberger s námahou zlikvidoval gólovou hlavičku Chlupa, pak Frolo ze vzduchu těsně minul. O všem ale rozhodla 61. minuta, když se k přímému kopu z 25 metrů postavil R. Ehrenberger a vydařenou ránou vymetl vingl – 1:3.

Svitavští se snažili o zvrat až do konce, ale Březová si už vývoj zkontrolovala a mohla náskok ještě zvýšit, ale Uchytil Ježův sólový únik zmařil.

Fakta – branky: Stenzl – R. Ehrenberger, Bednář, Králíček. Rozhodčí: Horníček (Choceň) – Hunal, Vaněk. ŽK: 3:0. Diváci: 200. Poločas: 1:2. TJ Svitavy B: Uchytil – Švec, Kyncl, Kabát, Škraňka, Gregor, Skalický, Chlup, Stenzl, Frolo, Juřík (Novák, R. Mikolín, Procházka). Sokol Březová nad Svitavou: Josef Ehrenberger – Prudil, Králíček, Deutsch, Rada, Logara, R. Ehrenberger, Grmela, Beránek, Kučera, Bednář (P. Mikolín, Jež).

Polička B – Rychnov 4:1

Domácí celek výrazně posílil o hráče áčka a od začátku hosty přehrával. Z řady šancí se ujala střela Mužíka zpoza vápna a před poločasem rychlá akce zakončená týmž střelcem. Po pauze Mužík zkompletoval hattrick. V 54. minutě snížil Grochol, ale nadále dominovali domácí, kteří zahazovali tutovky jak na běžícím páse. Trefil se až ke konci „do prázdné“ střídající Findejs.

Fakta – branky: Mužík 3, O. Findejs – Grochol. Rozhodčí: Halva (Litomyšl) – Vaněk, Jadrný. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. SK Masokombinát Polička B: Dobeš – Vondra, Pavliš, Kovář, Stoklásek, Klein, Stodola, Kučera, Navrátil, Netolický, Mužík (Dobiáš, Kysilko, O. Findejs). TJ FC Rychnov: Strnad – M. Sekanina, Marek, Grochol, Šmída, Černušák, Švercl, Lubas, Švanda, Onderka, Hlubinka (Pánik).

Sebranice – Verměřovice 1:1

Hned ve 2. minutě zahrával Kalánek přímý kop a trefil se přesně do růžku – 1:0. Vedení mohl dvakrát zvýšit Malý, po akcích Karlíka běžel sám na brankáře Pražáka, ale nepřekonal ho. U hostů zlobil hlavně Kmeť. Verměřovičtí byli ve druhé půli lepší, ale v 83. minutě jim výborný Kysilka chytil i penaltu. Gól mu dal v samém závěru spoluhráč Neumeister, jenž se při posledním útoku ve snaze odvrátit nebezpečí trefil k vlastní tyči!

Fakta – branky: Kalánek – vlastní. Rozhodčí: Jan Pavlas (Pardubice) – Kříž, Svědiroh. ŽK: 4:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Sokol Sebranice: Kysilka – Klusoň, Nezbeda, J. Chadima, Patočka, Flídr, Opršál, Kalánek, Jireček, Karlík, Malý (Kárský, M. Chadima, Neumeister).

Ústí nad Orlicí B – Pomezí 5:0

Po čtvrhodině otevřel skóre domácí Ráb a od té chvíle to šlo s hosty od deseti k pěti. Během dalších dvaceti minut třikrát inkasovali, za stavu 4:0 se nechal vystřídat gólman J. Pecina a mezi tyče musel Drobný, který jinak hrává v poli. Po přestávce přidalo Ústí pátou trefu a utkání se dohrávalo. Hosté nedosáhli ani na kosmetickou korekci.

Fakta – branky: Ráb, Flídr, Felgr, Kolář, Macek. Rozhodčí: Nekvinda (Svitavy) – Papáček, Schejbal. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 4:0. Sokol Pomezí: J. Pecina (Drobný) – Kotouček, P. Pecina, Svoboda, M. Roušar, Jožák, M. Češka, R. Češka, Nespěšný, Mička, Krajíček (Coufal, Šedý).

(rh, red)