I. B třída: Sebranice ztratily výhru v nastavení

Svitavy – Fotbalová I. B třída měla o víkendu na pořadu pět zápasů s účastí okresních týmů.

17.4.2012

Svitavy B – Česká Třebová B 2:1Foto: Eduard Hromadník

Z nich měla nejtěžší úlohu poličská rezerva, která se popasovala s lídrem soutěže.

Polička B – Libchavy 1:3

Hosté jako vedoucí tým tabulky potvrdili zejména v prvním poločase nesporné kvality. Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Beneš po pěkné kombinační akci – 0:1. Béčko se před branku soupeře dostávalo pouze sporadicky, ale ve 22. minutě po nedorozumění Lžíčaře s brankářem Kollertem a vlastním gólu vyrovnalo. I nadále ale hosté předváděli dobrý fotbal. Po půlhodině hry se z dorážky trefil Kubíček a hned minutu nato zvýšil Dostál z přímého kopu s přispěním teče hráče ve zdi na dvoubrankový rozdíl (1:3). Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale hosté si taktickým výkonem zasloužené vítězství uhájili.

Fakta – branky: vlastní (Lžičař) – Beneš, Kubíček, Dostál. Rozhodčí: Štourač. Poločas: 1:3. Polička B: Karmaš – Bureš, Stoklásek, Mihulka, Bouška, Vondra, Kučera, O. Findejs, Scheib, Poul, Klein (Dobiáš, Škoda, Dittrich).

Pomezí – Vysoké Mýto B 2:0

Vstup do utkání zastihl domácí ve velkém elánu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Pořízkův pěkný centr na malé vápno uklidil Jožák hlavou za záda brankáře Hladíka – 1:0. Pomezí ještě zvýšilo svoje úsilí a předvedlo další zajímavé akce, ale také při největší šanci soupeře odvracel domácí obránce míč z čáry. Z následného brejku se ujala spolupráce bratrů Nespěšných a Michal prostřelil gólmana – 2:0. Po změně stran se hosté snažili o zvrat, avšak jejich snaha vyzněla naprázdno. Ani rychlé protiútoky domácích již skóre nezměnily.

Fakta – branky: Jožák, M. Nespěšný. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 2:0. Pomezí: Švanda – Drobný, Stýblo, M. Češka, M. Roušar, L. Roušar, Mička, Pořízka, Jožák, M. Nespěšný, J. Nespěšný (Boháček, R. Češka, Nitsch).

Verměřovice – Sebranice 2:2

Po celý zápas měli o něco víc ze hry hosté. Karlík v prvním poločase nastřelil tyč, po přestávce promarnili slibné příležitostí J. Horníček a Malý. To už bylo za stavu 0:1, když jim v 53. minutě zajistil vedení Kalánek. Doslova hektický byl samotný závěr utkání. V 84. minutě po dravém průniku Karlíka dal branku na 2:0 J. Horníček. Vzápětí domácí z přísně nařízené penalty snížili a v nastaveném čase poté ze skrumáže dotlačili míč za Kysilkova záda podruhé – 2:2.

Fakta – branky: Václavek (PK), J. Sklenář – Kalánek, J. Horníček. Rozhodčí: Pagáč. Poločas: 0:0. Sebranice: Kysilka – Patočka, Z. Horníček, Haupt, Chadima, Opršál, J. Horníček, Červ, Kalánek, Karlík, Malý (Kučera, Boštík).

Svitavy B – Česká Třebová B 2:1

Čtvrté vítězství v řadě se nerodilo snadno, protože hosté se v Lánech prezentovali velmi sympaticky. Domácí otevřeli skóre v 7. minutě, kdy si na rozehraný přímý kop naběhl Frolo a hlavou ho „lízl“ mimo dosah gólmana. O zvýšení se trefou „do šatny“ postaral Stenzl, který uplatnil svoji rychlost, naběhl si na dobrou přihrávku za obranu a s přehledem zakončil podél brankáře. Hosté se ovšem po změně stran nevzdávali, bojovali o každý míč a v 65. minutě sahali po snížení, ale Urbanec překopl odkrytou branku. Stejný hráč se dočkal v 86. minutě, když ve skluzu překonal Uchytila, ale závěr si domácí pohlídali a vybojovali další tři cenné body.

Fakta – branky: Frolo, Stenzl – Urbanec. Rozhodčí: Saňák. Poločas: 2:0. Svitavy B: Uchytil – Gregor, Kyncl, Uhlíř, Brandejs, Kubík, Chlup, Savočka, Křížek, Stenzl, Frolo (Klusák, Procházka, Skalický, Švec).

Semanín – Kunčina 1:1

Utkání bylo od zahajovacího výkopu vyrovnané, oba rivalové hráli s otevřeným hledím a snažili se ztéci branku soupeře. V prvním poločase se to však nikomu nepovedlo, až po změně stran udeřili hosté a Hegerovou střelou otevřeli skóre. Domácí reagovali zvýšeným úsilím a našli skulinu v kunčinské obraně. Mazal deset minut před koncem rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.

Fakta – branky: Mazal – Heger. Rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:0. Kunčina: Pařil – Kubík, Eliáš, Pešava, Zeman, T. Brychta, O. Brychta, Heger, J. Spálenský, Hlubinka, Tlustoš (Pagáč, M. Spálenský).

Zbývající výsledky: Ústí nad Orlicí B – Choceň B 4:1 (1:0). Branky: Motl 2, Novák, Zachař – Jiráský. Králíky/Červená Voda – Lanškroun B 3:2 (1:1). Branky: Šmolík 2, Pohánka – Šenkýř 2.

Pořadí I. B třídy skupiny B: 1. Libchavy (43 bodů), 2. Svitavy B (32), 3. Ústí nad Orlicí B (32), 4. Semanín (27), 5. Polička B (27), 6. Verměřovice (25), 7. Sebranice (24), 8. Pomezí (24), 9. Kunčina (23), 10. Vysoké Mýto B (22), 11. Králíky-Červená Voda (20), 12. Česká Třebová B (18), 13. Lanškroun B (17), 14. Choceň B (4).

(rh, red)

Autor: Redakce

17.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Replika zvonu Panna Marie.

Poslední zvonky k dispozici

V Třebařově se zpívalo u mlýna a akvaduktu

Třebařov – Akce Česko zpívá koledy proběhla letos v obci poprvé, ale rovnou se zařadila mezi aspiranty na zápis do knihy rekordů jako jedno z nejunikátnějších míst. Zatímco většinou se zpívalo u vánočních stromů na náměstích a návsích, v Třebařově se sešli u jednoho z nejstarších mlýnů na našem území. A jen pár metrů odtud se nachází další historický unikát – nejstarší akvadukt v Česku.

OBRAZEM: Koledy s Deníkem se zpívaly i na Svitavsku

Svitavsko – Nejen v Březové nad Svitavou, ale také v Brněnci, Rychnově na Moravě, Třebařově a Kamenci u Poličky se letos lidé připojili k celostátní akci Česko zpívá koledy.

Kam za sportem, Svitavsko, 15. – 17. prosince

Svitavy – Přehled sportovních akcí a utkání ve svitavském regionu o nadcházejícím víkendu.