I. B třída: Sebranice ztratily výhru v nastavení

Svitavy – Fotbalová I. B třída měla o víkendu na pořadu pět zápasů s účastí okresních týmů.

17.4.2012

Svitavy B – Česká Třebová B 2:1Foto: Eduard Hromadník

Z nich měla nejtěžší úlohu poličská rezerva, která se popasovala s lídrem soutěže.

Polička B – Libchavy 1:3

Hosté jako vedoucí tým tabulky potvrdili zejména v prvním poločase nesporné kvality. Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Beneš po pěkné kombinační akci – 0:1. Béčko se před branku soupeře dostávalo pouze sporadicky, ale ve 22. minutě po nedorozumění Lžíčaře s brankářem Kollertem a vlastním gólu vyrovnalo. I nadále ale hosté předváděli dobrý fotbal. Po půlhodině hry se z dorážky trefil Kubíček a hned minutu nato zvýšil Dostál z přímého kopu s přispěním teče hráče ve zdi na dvoubrankový rozdíl (1:3). Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale hosté si taktickým výkonem zasloužené vítězství uhájili.

Fakta – branky: vlastní (Lžičař) – Beneš, Kubíček, Dostál. Rozhodčí: Štourač. Poločas: 1:3. Polička B: Karmaš – Bureš, Stoklásek, Mihulka, Bouška, Vondra, Kučera, O. Findejs, Scheib, Poul, Klein (Dobiáš, Škoda, Dittrich).

Pomezí – Vysoké Mýto B 2:0

Vstup do utkání zastihl domácí ve velkém elánu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Pořízkův pěkný centr na malé vápno uklidil Jožák hlavou za záda brankáře Hladíka – 1:0. Pomezí ještě zvýšilo svoje úsilí a předvedlo další zajímavé akce, ale také při největší šanci soupeře odvracel domácí obránce míč z čáry. Z následného brejku se ujala spolupráce bratrů Nespěšných a Michal prostřelil gólmana – 2:0. Po změně stran se hosté snažili o zvrat, avšak jejich snaha vyzněla naprázdno. Ani rychlé protiútoky domácích již skóre nezměnily.

Fakta – branky: Jožák, M. Nespěšný. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 2:0. Pomezí: Švanda – Drobný, Stýblo, M. Češka, M. Roušar, L. Roušar, Mička, Pořízka, Jožák, M. Nespěšný, J. Nespěšný (Boháček, R. Češka, Nitsch).

Verměřovice – Sebranice 2:2

Po celý zápas měli o něco víc ze hry hosté. Karlík v prvním poločase nastřelil tyč, po přestávce promarnili slibné příležitostí J. Horníček a Malý. To už bylo za stavu 0:1, když jim v 53. minutě zajistil vedení Kalánek. Doslova hektický byl samotný závěr utkání. V 84. minutě po dravém průniku Karlíka dal branku na 2:0 J. Horníček. Vzápětí domácí z přísně nařízené penalty snížili a v nastaveném čase poté ze skrumáže dotlačili míč za Kysilkova záda podruhé – 2:2.

Fakta – branky: Václavek (PK), J. Sklenář – Kalánek, J. Horníček. Rozhodčí: Pagáč. Poločas: 0:0. Sebranice: Kysilka – Patočka, Z. Horníček, Haupt, Chadima, Opršál, J. Horníček, Červ, Kalánek, Karlík, Malý (Kučera, Boštík).

Svitavy B – Česká Třebová B 2:1

Čtvrté vítězství v řadě se nerodilo snadno, protože hosté se v Lánech prezentovali velmi sympaticky. Domácí otevřeli skóre v 7. minutě, kdy si na rozehraný přímý kop naběhl Frolo a hlavou ho „lízl“ mimo dosah gólmana. O zvýšení se trefou „do šatny“ postaral Stenzl, který uplatnil svoji rychlost, naběhl si na dobrou přihrávku za obranu a s přehledem zakončil podél brankáře. Hosté se ovšem po změně stran nevzdávali, bojovali o každý míč a v 65. minutě sahali po snížení, ale Urbanec překopl odkrytou branku. Stejný hráč se dočkal v 86. minutě, když ve skluzu překonal Uchytila, ale závěr si domácí pohlídali a vybojovali další tři cenné body.

Fakta – branky: Frolo, Stenzl – Urbanec. Rozhodčí: Saňák. Poločas: 2:0. Svitavy B: Uchytil – Gregor, Kyncl, Uhlíř, Brandejs, Kubík, Chlup, Savočka, Křížek, Stenzl, Frolo (Klusák, Procházka, Skalický, Švec).

Semanín – Kunčina 1:1

Utkání bylo od zahajovacího výkopu vyrovnané, oba rivalové hráli s otevřeným hledím a snažili se ztéci branku soupeře. V prvním poločase se to však nikomu nepovedlo, až po změně stran udeřili hosté a Hegerovou střelou otevřeli skóre. Domácí reagovali zvýšeným úsilím a našli skulinu v kunčinské obraně. Mazal deset minut před koncem rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.

Fakta – branky: Mazal – Heger. Rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:0. Kunčina: Pařil – Kubík, Eliáš, Pešava, Zeman, T. Brychta, O. Brychta, Heger, J. Spálenský, Hlubinka, Tlustoš (Pagáč, M. Spálenský).

Zbývající výsledky: Ústí nad Orlicí B – Choceň B 4:1 (1:0). Branky: Motl 2, Novák, Zachař – Jiráský. Králíky/Červená Voda – Lanškroun B 3:2 (1:1). Branky: Šmolík 2, Pohánka – Šenkýř 2.

Pořadí I. B třídy skupiny B: 1. Libchavy (43 bodů), 2. Svitavy B (32), 3. Ústí nad Orlicí B (32), 4. Semanín (27), 5. Polička B (27), 6. Verměřovice (25), 7. Sebranice (24), 8. Pomezí (24), 9. Kunčina (23), 10. Vysoké Mýto B (22), 11. Králíky-Červená Voda (20), 12. Česká Třebová B (18), 13. Lanškroun B (17), 14. Choceň B (4).

(rh, red)

Autor: Redakce

17.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 17. Poznámka: NABÍZÍME: PP na dobu určitou 3 měsíců, KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: T & t - trade investments s.r.o. - opatov, 569 12 Opatov v Čechách. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 900 Kč Stavební a provozní elektrikáři Šéfmontér pro montážní práce potrubních rozvodů a zdravotnických prostředků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22900 kč, mzda max. 37500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné pro osoby zdravotně znevýhodněné., , NÁPLŇ PRÁCE: vedení a zadávání úkolů kolektivu montérů, orientace ve výkresové dokumentaci, stanovení montážních a pracovních postupů, provádění montážních a svářečských prací - svářečský průkaz pájení (železo, nerez) výhodou, provádění kontrol a zkoušek potrubních systémů dle platné legislativy, provádění zápisu do montážního deníku, jednání se zákazníkem, NABÍZÍME: příspěvky na stravování, po dohodě možnost volných pátků, výstavba zaměstnaneckých bytů, KONTAKT: osobně ( Široký Důl č.p. 200 6-14h), telefonicky (6-18h), e-mailem. Pracoviště: Flídr medical s.r.o., 572 01 Polička. Informace: Karel Flídr, +420 736 613 020. Výroba - Obsluha strojů a zařízení na výrobu a zpracování 13 000 Kč Obsluha strojů a zařízení na výrobu a zpracování fotografických materiálů Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: KONTAKT: telefonicky (8-16h). Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - opatov, 569 12 Opatov v Čechách. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 11 870 Kč Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11870 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: péče o prostory v domovech pro seniory - společné prostory, koupelny, pokoje klientů, jídelna, mytí nádobí v myčce, jeho úklid, převoz jídla pro klienty (mechanický vozík), POŽADAVKY: empatie, vstřícnost, pečlivost, NABÍZÍME: příplatky za práci v noci, víkendy, svátky, po zapracování osobní příplatek, možnost odměn za nadstandartní pracovní výkony, 5 týdnů dovolené, obědy v organizaci v ceně 13,-- Kč, příspěvky na kulturní a sportovní akce, možnost stabilního zaměstnání, příspěvková organizace zaručuje stabilní růst platů dle státních tabulek, pracovní oděv, KONTAKT: osobně (nutné dohodnout schůzku předem), telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Centrum sociální pomoci města litomyšl, Zámecká, č.p. 500, 570 01 Litomyšl. Informace: Alena Fiedlerová, +420 602 520 707.

Celek Litomyšle (v bílém) obstál proti České Třebové po herní stránce, potřebný výsledkový efekt tomu však chyběl.

Kohoutí cestu k vítězství vydláždil v Litomyšli třígólový střelec Filip

Z utkání Cerekvice nad Loučnou vs. Březová nad Svitavou.

Lídr poprvé padl, narazil v Mladějově

-

Janov obral Pomezí, dolnoújezdské béčko přestřílelo rivala z Opatovce

Svitavy /I. B TŘÍDA/ - Ve znamení regionálních derby se neslo víkendové pokračování nejnižší krajské soutěže fotbalistů. Jejich favority byly, vzhledem k dosavadním výsledkům, domácí celky.