Na nedělní podvečer čekal s napětím celý fotbalový region, protože závěrečné kolo krajské I. B třídy muselo rozhodnout o dvou sestupujících. Nakonec to pro Svitavsko dopadlo ještě „dobře", myšleno tak, že do okresního přeboru zamíří pouze jeden jeho zástupce. Bude to béčko Litomyšle, které sice porazilo Semanín, jenže nebylo mu to nic platné, protože nezaváhaly ani Sebranice a díky lepší vzájemné bilanci s Jiskrou se v soutěži na poslední chvíli udržely. Šlágrem kola byl i sousedské nerozhodné derby v Pomezí.

Litomyšl B – Semanín 2:0

Domácí věděli, že jim jedině výhra může za dobrých okolností zajistit záchranu, ale začátek utkání byl v jejich podání hodně mizerný. Do 5. minutě pustili soupeře do dvou vyložených šancí a mohli děkovat Kačerovi, který svými zákroky udržel bezgólový stav. Potom se hra vyrovnala, Jiskra začala být nebezpečnější a po půlhodině ji Holec umístěnou střelou z hranice vápna poslal do vedení. Hosté, kteří při aktuálním vývoji museli vyhrát, nepřišli po změně stran s výraznějším tlakem, naopak se museli převážně bránit. V 79. minutě zvýšil P. Kundera na 2:0, jenže litomyšlské vítězství bylo nakonec Pyrrhovo a Jiskra míří dolů. Stejně jako její protivník ze Semanína.

Branky: Holec, P. Kundera. Rozhodčí: Svědiroh. Poločas: 1:0. Litomyšl B: Kačer – Vomočil, Prokop, Rumler, O. Kundera, J. Hašek, P. Kundera, Beneš, Holec, P. Malý, Urban (Janoušek, Paclík, Žídek).

Sebranice – Verměřovice 2:0

Hosté před 250 diváky začali, jako kdyby hráli o život. Sebranické zachraňoval do přestávky především brankář Kysilka, který vytáhl dva skvělé zákroky, když nejprve zlikvidoval sólo Sklenáře a pak dokonce kryl pokutový kop Pražáka. Domácí dostal do důležitého vedení v 51. minutě střídající Kučera povedenou střelou zpoza šestnáctky. A tentýž hráč po několika střeleckých nezdarech smolaře Mitáše využil jeho nezištnou asistenci v 80. minutě ve druhý gól. Když pak přišla i dobrá zpráva z Litomyšle, mohli se Sebraničtí radovat ze záchrany I. B třídy.

Branky: Kučera 2. Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 0:0. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Jireček, Patočka, Chadima, Opršál, J. Horníček, Mitáš, Prokůpek, Kalánek, Malý (Kučera, Kuchta, Bednář).

Moravská Třebová B – FC Jiskra 1:1

První poločas byl vyrovnaný, oba týmy však dělaly chyby ve finální fázi a tak se urodily jen dvě střely na branku. A obě dvě znamenaly gól. Ve 28. minutě otevřel z přímého kopu Zobač skóre, aby „do šatny" krásnou střelou z pětadvaceti metrů hostující Šmolík vyrovnal. Po změně stran měli mírně navrch hosté bojující o první místo, Slovan se soustředil na brejky. Rozhodnout se mohlo na každé straně, domácí zachránilo jednou i břevno, ale smírný stav se už nezměnil.

Branky: Zobač – Šmolík. Rozhodčí: Krajčí. Poločas: 1:1. Moravská Třebová B: J. Komoň – Fikr, Novotný, Rázl, Müller, Polák, T. Komoň, Muselík, Sedláček, Zobač, Štěpánek (Coufal, M. Komoň, Smékal).

Pomezí – Polička B 1:1

Hosté zahájili s velkým elánem a zakřiknutého soupeře zaskočil hned v 5. minutě rychlý Leinweber, jenž ze sólového úniku překonal Křemenáka – 0:1. Domácí přidali na bojovnosti a šance na sebe nenechaly dlouho čekat, jenže Slaného nepřekonali Jožák, Červený ani Pořízka. Svoje umění musel předvést rovněž Křemenák, dvakrát tahal míč zpod břevna. Po přestávce byli domácí útočnější, Červený trefil břevno, J. Nespěšný těsně minul hlavou. Vyrovnání se Pomezí dočkalo po přesném centru Jožáka na Červeného, který zavěsil k tyči – 1:1. V závěru se Poličští dostali pod silný tlak, ale závěrečný hvizd potvrdil smírné skóre v tomto kvalitním a pohledném derby.

Branky: Červený – Leinweber. Rozhodčí: Seidl. Poločas: 0:1. Pomezí: Křemenák – Drobný, R. Svoboda, Kotouček, Mička, Červený, Pořízka, Stýblo, Čejka, J. Nespěšný, Jožák (M. Češka, R. Češka, L. Roušar, J. Svoboda). Polička B: Slaný – Vondra, Kovář, Stoklásek, Bureš, Findejs, Švec, Mužík, Kalášek, Kysilko, Leinweber (Poul, Scheib, Mihulka, Vaško).

Lanškroun B – Morašice 3:1

V zápase se neřešily žádné zásadní tabulkové otázky a jeho úroveň tomu také odpovídala. Morašicím hrubě nevyšel první poločas, kdy třikrát inkasovaly a bylo jasné, že se s jinak dobrým jarem rozloučí nezdarem. Po přestávce sice přidaly a podařilo se jím snížit, tato změna skóre se ovšem ukázala být pouze kosmetickou a domácí si výsledek s přehledem pohlídali až do konce.

Branky: Richtr, Černušák, Kuttich – Klement. Rozhodčí: Scheib. Poločas: 3:0. Morašice: Lněnička – Chmelík, Kopecký, Ropek, Štěpán, Jokeš, Klement, Petr Kuta, J. Kubeš, Mach, Burián (Prešinský, J. Štancl, D. Kubeš, Šplíchal).

Jablonné – Kunčina 1:4

Fotbalisté Jablonného neprožili zrovna povedené jaro a dojem nenapravili ani v posledním utkání proti Kunčině. Té se naopak odvetná část sezony vyvedla a vcelku bez problémů si zajistili setrvání v krajské soutěži. Na tabuli svítila teprve 3. minuta a hosté se dostali do vedení. A koncovka byla hlavním tématem průběhu první půle. Domácí ne, že by se do šancí nedostávali, jenže spalovali jednu za druhou. Nejprve postupoval sám na brankáře Solar, ale svou vyloženou možnost zazdil. Podruhé mu načechral míč Kaška, ale ani tentokrát to gólem neskončilo. Úspěšnější nebyl ani jeho útočný partner v zápase Kaška, který rovněž promarnil dvě gólové šance. To hosté si počínali daleko efektivněji, do poločasu přidali dvě další branky a bylo prakticky rozhodnuto. Naději pro domácí vykřesal po přestávce Prokopec, když ho uvolnil Štruml, ale to bylo ze strany Jablonného vše. Kunčina se radovala ještě jednou a odvezla si tak domů zasloužené vítězství.

Branky: Prokopec – J. Spálenský 2, T. Brychta, Pařil. Rozhodčí: Raplík. Poločas: 0:3. Kunčina: Harvánek – Pešava, Pánik, Potáček, M. Spálenský, Tlustoš, O. Brychta, Satler, T. Brychta, J. Spálenský, Pařil (Drahoš, Hlubinka, Pagáč).

Další výsledek 26. kola I. B třídy skupiny B: Ústí nad Orlicí B – Česká Třebová B 1:0 (1:0). Branka: Vacek.

Konečné pořadí: 1. Česká Třebová B (45), 2. FC Jiskra (45), 3. Pomezí (40), 4. Verměřovice (39), 5. Lanškroun B (38), 6. Ústí nad Orlicí B (37), 7. Morašice (36), 8. Moravská Třebová B (36), 9. Kunčina (35), 10. Polička B (35), 11. Jablonné nad Orlicí (31), 12. Sebranice (28), 13. Litomyšl B (28), 14. Semanín (27).

(rh, re)