Dalším týmům z regionu se dařilo o poznání méně a zejména na Ústecku jim to vůbec nešlo.

Pomezí – Česká Třebová B 6:2

Nastoupila proti sobě mužstva z čela tabulky a na kvalitě utkání to bylo znát. Hrál se velice pohledný fotbal a oko diváka si jistě přišlo na svoje. Do vedení šli po centru Pořízky a lehké dorážce Červeného domácí, ale po pěkném zásahu Brejchy bylo vyrovnáno. Další Pořízkova akce a přesný centr na M. Nespěšného přinesly dělovku, proti níž byl brankář bez šance – 2:1. Rychlý start do druhého poločasu zařídil Abt (2:2), ale pak se začaly dít věci.

Domácí trenér Kotásek totiž následně vyburcoval svůj tým k nevídanému ataku a soupeř najednou nevěděl, která bije. Po rozebrání jeho obrany dával L. Roušar na 3:2, potom se prosadil po spolupráci s Pořízkou a J. Nespěšným Červený a na hřišti zůstalo pouze jedno mužstvo. Zaskočené hosty dorazil dvěma trefami benjamínek J. Nespěšný a diváci si jen pochvalovali, že takový zážitek si v Pomezí na fotbale už hodně dlouho nevychutnali.

Branky: J. Nespěšný 2, Červený 2, M. Nespěšný, L. Roušar – Abt, Brejcha. Rozhodčí: Zita. Poločas: 2:1. Pomezí: Křemenák – Drobný, R. Svoboda, Kotouček, Mička, Jožák, Čejka, Červený, Pořízka, M. Nespěšný, J. Nespěšný (L. Roušar, M. Češka, Stýblo).

Litomyšl B – Morašice 2:2

Stav zápasu se poprvé změnil ve 3. minutě, kdy po dobře rozehraném trestném kopu od pomezní čáry domácí obránci nepokryli Ropka. Nehrál se nijak úchvatný fotbal, alespoň ale padaly góly. V 16. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Janoušek a zblízka srovnal na 1:1. Vzápětí kopala Jiskra penaltu, ovšem Vaníček ji zahrál špatně a nechal vyniknout Lněničku. Přesto Jiskra díky Benešovi otočila vývoj na 2:1. V nástupu do druhé půle Vaníček zahodil vyloženou šanci a z protiakce Burián vyrovnal. Skóre 2:2 se pak už nezměnilo.

Branky: Janoušek, Beneš – Ropek, Burián. Rozhodčí: Vašek. Poločas: 2:1. Litomyšl B: Kačer – Vomočil, Pala, Rumler, Hladík, Beneš, Paclík, Portlík, Vodehnal, Janoušek, Vaníček (O. Kundera, Kavan, Lněnička, Žídek). Morašice: Lněnička – Klement, Kopecký, Ropek, Chmelík, Štancl, Škoda, Petr Kuta, Vosmek, Zerzán, Burián (Válek, Mesarč, Prešinský).

Semanín – Kunčina 4:1

Důležitý záchranářský duel se hostům hrubě nepovedl. Ve 25. minutě totiž prohrávali 0:3 a byli zralí na ručník. Ve druhé půli sice na chvilku ožili a snížili, jenomže soupeř přidal v 64. minutě čtvrtý zásah a ve zbytku času si výsledek hlídal.

Branky: Bednár 2, Dvořák, Petr – Tlustoš. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 3:0. Kunčina: Hutira – Zeman, Pánik, Pešava, M. Spálenský, T. Brychta, Potáček, Tlustoš, Satler, J. Spálenský, Pařil (Crha, Drahoš, Pagáč)

Moravská Třebová B – Verměřovice 1:1

V průměrném zápase měli domácí v prvním poločase mírnou převahu, soupeř hrozil ze standardních situací. Oba celky měly několik šancí, ale střelecky se prosadil pouze Zobač z přímého kopu. Druhá část se Slovanu moc nepovedla a půl hodiny před koncem vyrovnal ze samostatného úniku Kvapil po chybné rozehrávce domácích hráčů, kteří si po přestávce větší možnost nevytvořili.

Branky: Zobač – Kvapil. Rozhodčí: Štourač. Poločas: 1:0. Moravská Třebová B: J. Komoň – Rázl, Novotný, Huryta, Fikr, Sedláček, Polák, Skřebský, Švanda, Kalus, Zobač (David, T. Komoň, Coufal).

Jablonné – Sebranice 3:0

Domácím se jaro zatím moc nevydařilo a Sebranice porazit už „museli". Hosté jako by si byli vědomi beznadějnosti veškeré snahy a bili se poněkud omrzele. V celém utkání měli snad dvě brankové šance. Druhý zásah obdrželi krátce po poločase a třetí brankou v závěru hráči Jablonného své zaslouženě vítězství potvrdili.

Branky: Kaška, Beneš, Štruml. Rozhodčí: Jelínek. Poločas: 1:0. Sebranice: Kysilka – Kárský, Chadima, T. Patočka, J. Patočka, Opršál, J. Horníček, Mitáš, Prokůpek, Kučera, Malý (Vopařil, Kuchta).

FC Jiskra 2008 – Polička B 3:0

Průběh ovlivnil rychlý vedoucí gól domácích, který dal v 9. minutě Ježek. Poté se hrálo vcelku vyrovnaně, ale hosté se jen těžko prosazovali do zakončení. Soupeř na tom byl v tomto směru lépe, znovu Ježek se postaral o zvýšení a v závěru zpečetil stav na pro hosty krutých 3:0 z brejku Makar.

Branky: Ježek 2, Makar. Rozhodčí: Kunc. Poločas: 1:0. Polička B: Dobeš – Vondra, Kovář, Kučera, Bureš, Vaško, Scheib, Klein, Vopařil, Stodola, Dittrich (Kalášek).

Další výsledek I. B třídy skupiny B: Ústí nad Orlicí B – Lanškroun B 0:2 (0:1). Branky: Karlík, R. Hrabáček.

Pořadí: 1. Česká Třebová B (36), 2. Pomezí (36), 3. Lanškroun B (35), 4. FC Jiskra 2008 (35), 5. Verměřovice (32), 6. Morašice (32), 7. Ústí nad Orlicí B (31), 8. Polička B (31), 9. Moravská Třebová B (29), 10. Jablonné nad Orlicí (29), 11. Kunčina (23), 12. Sebranice (22), 13. Semanín (21), 14. Litomyšl B (19).

(rh, re)