Zvítězily týmy, od kterých se to až tolik nečekalo, tedy Sebranice v Semaníně a Kunčina nad vedoucími Libchavami. Jejich hráči navíc předvedli, že se zřejmě odnaučili snášet porážky, alespoň podle jejich chování to tak vypadalo. Zato celky, které si měly podle očekávání přispat jasné tři body, tedy svitavská a poličská rezerva, na domácí půdě svoje fanoušky těžce zklamaly.

Semanín – Sebranice 0:2

Početným sebranickým příznivcům, kteří vážili cestu pod Kozlovský kopec, se hráči odvděčili výborným výkonem a zaslouženým vítězstvím. Domácím patřil jen úvod zápasu a krátký úsek ve druhém poločase, jinak dominovali hráči hostů. Šli do vedení v 16. minutě, když brankáři Hůlkovi vypadl z rukou Malého centr a úspěšně dorážel Červ. Ti dva byli také stálým nebezpečím pro semanínskou branku. Po přestávce domácí poněkud přitlačili na pilu, ale opravdu vyloženou šanci jim spolehlivá obrana hostů, po dlouhé době i se zkušeným Zahoranem, neumožnila. Právě Zahoran v 72. minutě po rohu J. Horníčka zvýšil na 2:0 a o výsledku bylo jasno. Patočka pak ještě hlavou poslal míč jen na tyčku.

Fakta – branky: Červ, Zahoran. Rozhodčí: Saňák. Poločas: 0:1. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Zahoran, Patočka, Chadima, Opršál, J. Horníček, Z. Horníček, Kalánek, Červ, Malý (Kárský, Nezbeda, Radiměřský).

Kunčina – Libchavy 2:0

Ve skvělé atmosféře, kterou vytvořily fanouškovské tábory obou týmů, se hrál velmi dobrý fotbal. Zápas začal náporem hostů, kteří byli agresivnější a pohyblivější, ale Hutira byl jistý a několika těžkými zákroky spoluhráče podržel. Ti se postupem času osmělovali a hrozili z brejků. Hlubinka běžel sám na branku a těsně minul, ve 38. minutě ale udeřilo. V závaru před svatyni Kollerta se nejlépe zorientoval Jan Spálenský a pohotově otevřel skóre utkání.

Druhý poločas byl ze strany domácího mužstva ještě povedenější. Přidalo na důrazu a hrálo s velkým nasazením. Po kombinační akci v 57. minutě se k vítězství přiblížilo ještě více, když se po centru z pravé strany prosadil aktivní Z. Hlubinka a protrhl svoji střeleckou smůlu. Od 70. minuty, kdy se hosté marně dožadovali odpískání pokutového kopu, se utkání zvrhlo. Podráždění hosté ostře faulovali, došlo k hodně strkanicím a dokonce k ataku na hlavního rozhodčího, který situaci řešil jen několika žlutými kartami. Vedoucí tým tabulky není zvyklý prohrávat a jeho hráči konec zápasu psychicky nezvládli.

Fakta – branky: J. Spálenský, Hlubinka. Rozhodčí: J. Řehák. Poločas: 0:1. Kunčina: Hutira – Pešava, Eliáš, Zeman, Kubík, T. Brychta, J. Spálenský, Tlustoš, Pagáč, Hlubinka, Heger (O. Brychta, Pařil, M. Spálenský, Radimecký).

Svitavy B – Králíky-Červená Voda 0:1

Domácí po vítězné šňůře v úvodu jara jakoby nyní začínali jinou, ovšem se záporným znaménkem. V utkání měli sice podle očekávání v poli navrch, leč střelba jim těžce vázla a bojovný soupeř vycítil naději na překvapivé body, které se mu v boji o záchranu velmi hodí. Deset minut po změně stran překonal Uchytila ve svitavské brance Šmolík a se stavem 0:1 nedokázalo béčko nic udělat. Ideální příležitost k tomu mělo z pokutového kopu, ale ani z něho neskórovalo a veškerá jeho snaha byla marná. Králíky si udržely nejtěsnější náskok až do konce.

Fakta – branka: Šmolík. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 0:0. Svitavy B: Uchytil – O. Urban, Kyncl, Uhlíř, Švec, Kubík, Klusák, Gregor, Křížek, Frolo, Stenzl (Chlup, Skalický, Škraňka).

Pomezí – Lanškroun B 0:0

Utkání se od začátku vyvíjelo v duchu snahy domácích o rychlý a útočný fotbal, ale i hostující mužstvo tuto výzvu přijalo a tak šance ke vstřelení branky přibývaly na obou stranách. Více jich přece jenom bylo v podání Pomezí, ale Jožák, Nespěšný ani Mička nedokázali Wendliga překonat.

Ve druhém poločase festival neproměněných příležitostí pokračoval. Domácí prostřídali a poslali do boje svoje mladé naděje, leč ke změně výsledku to nevedlo. V závěru se na branku Lanškrouna valil jeden útok za druhým, jenže Wendlig je všechny s přehledem a někdy i se štěstím likvidoval. Protože ho domácí střelci neuměli překonat ani na tři pokusy, skončil duel nezajímavým výsledkem 0:0.

Fakta – rozhodčí: Kolbaba. Poločas: 0:0. Pomezí: Švanda – Drobný, R. Svoboda, Stýblo, M. Roušar, M. Češka, Mička, R. Češka, Pořízka, M. Nespěšný, Jožák (Boháček, J. Svoboda, J. Nespěšný).

Polička B – Choceň B 0:0

Málokdy vídaný duel sledovali diváci na stadionu u Liboháje. Hosté nastoupili pouze v deseti lidech, ale zato mezi třemi tyčemi s reprezentačním brankářem futsalu Gerčákem, což se pro domácí fotbalisty ukázalo být nepřekonatelnou překážkou. Přes neustálou převahu a šance nedokázali ani jednou skórovat a s posledním celkem tabulky ztratili body rovněž ve druhém vzájemném zápase.

Fakta – rozhodčí: Komínek. Poločas: 0:0.

Zbývající výsledky: Verměřovice – Česká Třebová B 2:2 (1:2). Branky: J. Sklenář, Nastoupil – vlastní, R. Urbanec. Ústí nad Orlicí B – Vysoké Mýto B 0:0.

Pořadí: 1. Libchavy (46), 2. Ústí nad Orlicí B (34), 3. Svitavy B (32), 4. Semanín (30), 5. Kunčina (29), 6. Sebranice (28), 7. Polička B (28), 8. Vysoké Mýto B (26), 9. Verměřovice (26), 10. Pomezí (26), 11. Králíky-Červená Voda (23), 12. Lanškroun B (21), 13. Česká Třebová B (20), 14. Choceň B (5).

(rh, red)