Ve všech případech se jednalo o boj Svitavska s Ústeckem a bilance je rovnocenná. Svitavské béčko se po vítězství výrazněpřiblížilo ke konečné druhé příčce.

Kunčina – Česká Třebová B 2:2

Kunčina odehrála nejhorší zápas jara, ale udržela domácí neporazitelnost. Pohyblivější a kombinačně lepší hosté nastřelili v 7. minutě Pešinou tyčku a stejný hráč je o něco později poslal do vedení. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou a to přineslo ovoce po kolmici Tlustoše na T. Brychtu, jehož nájezd vyrazil brankář Hotmar pouze ke Tlustošovi – 1:1. Vstup do druhé půle dokonale vyšel domácím a po akci Hlubinky, T. Brychty a zakončujícího J. Spálenského šli do vedení. Hosté však byli i nadále velmi nebezpeční a v 70. minutě si zajistili remízu poté, co si roh Vyhnánka srazil do vlastní sítěsmolně Kubík.

Fakta – branky: Tlustoš, J. Spálenský – Vyhnánek, Pešina. Rozhodčí: Čechlovský. Poločas: 1:2. Kunčina: Harvánek – Zeman, Eliáš, Drahoš, Kubík, T. Brychta, J. Spálenský, Tlustoš, Hlubinka, Pagáč, O. Brychta (Pešava, Pařil, Heger, M. Spálenský).

Polička B – Lanškroun B 2:3

Špatný začátek a ještě horší konec, tak vypadal tento zápas z pohledu domácích. Prohrávali od 2. minuty, zlepšeným výkonem a dvěma trefami do přestávky vývoj obrátili, ale po změně stran přišel zmar. Poličští přestali hrát, soupeř si počkal na svoje příležitosti, v rozmezí šesti minut dokázal dvě proměnit a odvezl si nečekané tři body.

Fakta – branky: Poul, Kysilko (PK) – Skalický, Vacek, Jukl (PK). Rozhodčí: Vašek. Poločas: 2:1. Polička B: Karmaš – Bureš, Jílek, Mihulka, Findejs, Krejsek, Kučera, Klein, Kysilko, Poul, Dobiáš (Čípa,Štoudek).

Sebranice – Libchavy 1:1

Oba soupeři začali hodně opatrně a téměř půlhodinu se před brankami neudálo nic podstatného. Až závěr poločasu přinesl dobré příležitosti J. Horníčka a ve dvou případech Červa, skórovali však v 36. minutěhosté Lžíčařem. Do druhého poločasu domácí dvakrát vystřídali a hráli již s Karlíkem na tři útočníky. V 59. minutě při dravém průniku Červa si hosté pomohli rukou a z penalty Zahoran vyrovnal na 1:1. K otočení skóre chybělo jen málo, Malý v dobré pozici nepřehodil brankáře Pinkavu a Karlík nastřelil jen tyčku. Druhou branku Sebranicím rozhodčí správně neuznal, když Opršál místo střely až přílišnezištně přihrával Malému do ofsajdu. Závěrečná čtvrthodina patřila hostům, výborného Kysilku ale nepřekonali. Konečná remíza 1:1 ve velmi kvalitním duelu „sedí".

Fakta – branky: Zahoran (PK) – Lžíčař. Rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:1. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Zahoran, Nezbeda, T. Patočka, Opršál, J. Horníček, Z. Horníček, Kalánek, Červ, Malý (Karlík, Kučera, J. Patočka).

Verměřovice – Pomezí 2:2

Hostům vyšel skvěle začátek zápasu, protože z prvních dvou svých střel mezi tyče vytěžili dvoubrankové vedení. Domácí se ale nechali zlomit a začali dobývat svatyni střeženou navrátilcem J. Pecinou. Do poločasu dali kontaktní gól a po přestávce pokračovali v náporu umocněném vyloučením R. Češky. Hosty zachraňovala i branková konstrukce, vyrovnání se neubránili, ale cennou remízu nakonec uhájili do závěrečného hvizdu rozhodčího. Ze dvou velmi těžkých zápasů venku (Libchavy a Verměřovice) si tak připsali cenné a důležitéčtyři body.

Fakta – branky: Smejkal, Sklenář – L. Roušar, Mička. Rozhodčí: Vaněk. ČK: 0:1 (R. Češka). Poločas: 1:2. Pomezí: J. Pecina – Stýblo, R. Svoboda, M. Češka, M. Roušar, Pořízka, R. Češka, Mička, L. Roušar, M. Nespěšný, Jožák (J. Svoboda, Nitsch).

Ústí nad Orlicí B – Svitavy B 1:2

Boj o „stříbrnou" pozici začal pro Svitavské nejlépe, jak mohl, jelikož v 9. minutě Frolo vystihl špatnou malou domů soupeře a snadno otevřel skóre – 0:1. Hrál se kvalitní fotbal, v průběhu prvního poločasu zazvonila na každé straně tyčka po střelách Motla resp. Stenzla. Ve 34. minutě vypálil z vápna Frolo, brankář Krátký míč vyrazil před sebe a svitavský kanonýr se z dorážky už prosadil – 0:2. Po přestávce přišlo podle očekávání zvýšené ofenzivní úsilí Ústí, ale díky dobře pracující obraně na čele s Uchytilem i troše štěstí se stav měnil jenom v 78. minutě po Motlově střele zblízka – 1:2. V hektickém závěru hosté další mohutný nápor soupeře ustáli bez úhony a druhé místo v soutěži které může znamenat minimálně barážo I. A třídu, mají tři kola před koncem sezony na dosah ruky.

Fakta – branky: Motl – Frolo 2. Rozhodčí: Juda. Poločas: 0:2.

Další výsledky 23. kola I. B třídy skupiny B: Semanín –Králíky/Červená Voda 2:0 (2:0). Branky: Síbrt, Mazal. Choceň B –Vysoké Mýto B 0:6 (0:3). Branky: Chadima 2, Matula 2, Chleboun, Benda.

Pořadí: 1. Libchavy (50 bodů), 2. Svitavy B (44), 3. Ústí nad Orlicí B (40), 4. Semanín (37), 5. Sebranice (36), 6. Kunčina (34), 7. Vysoké Mýto B (32), 8. Králíky-Červená Voda (32), 9. Polička B (31), 10. Pomezí (30), 11. Lanškroun B (30), 12. Verměřovice (27), 13. Česká Třebová B (25), 14. Choceň B (5).