Na opačném pólu utrpěly značnou trhlinu plány Pomezí útočit na první místo. Poličská rezerva pomohla nejen sama sobě, ale i celkům z chvostu okresního přeboru, když doma přehrála poslední Semanín. Diváci, kteří přišli na derby v Morašicích, byli svědky obratu ve skóre.

Sebranice – Lanškroun B 5:1

V zajímavém prvním poločase se nejdříve domácí ujali vedení v 19. minutě Mitášem, ale krátce poté Stasiowski z penalty srovnal. Po několika střeleckých nezdarech zajistil do přestávky domácím znovu vedení Malý. Po změně stran to již byla převážně záležitost Sebranic. Skóre navyšovali Mitáš a Horníček z přímého kopu. Posledně jmenovaný v závěru upravil na konečných 5:1.

Branky: Mitáš 2, J. Horníček 2, Malý – Stasiowski (PK). Rozhodčí: Beneš. Poločas: 2:1. Sebranice: Kysilka – T. Klusoň, T. Patočka, Chadima, Prokůpek, Opršál, Horníček, Mitáš, Kalánek, Jireček, Malý (Kučera, Vopařil, Kárský, M. Klusoň).

Kunčina – Litomyšl B 5:1

Už první poločas nabídl převahu domácích, která ale zůstala bez efektu. Zato po změně stran to vypadalo úplně jinak. Nejprve zapadla za záda Malého střela O. Brychty z 25 metrů a pak se rozjel gólostroj. Po centru Drahoše stačilo T. Brychtovi nastavit nohu (2:0) a ke konci přibalili domácí Jiskře na cestu ještě tři „kousky." Hosté, který byli v útoku zcela marní, stav jenom korigovali.

Branky: O. Brychta, T. Brychta, Tlustoš, J. Spálenský, Crha – Janoušek. Rozhodčí: Gála. Poločas: 0:0. Kunčina: Harvánek – Pešava, Potáček, Pánik, M. Spálenský, Drahoš, Satler, O. Brychta , T. Brychta, Hlubinka, J. Spálenský (Pařil, Pagáč, Tlustoš, Crha). Litomyšl B: M. Malý – Žídek, Vomočil, J. Hašek, Hladík, P. Malý, P. Kundera, Beneš, O. Kundera, Portlík, Janoušek (Vodehnal, Kavan, Kačer).

Verměřovice – Pomezí 3:0

Ve vyrovnaném prvním poločase hosté svoji největší příležitost zakončili jen do břevna, zatímco na opačné straně musel Křemenák vylovit balon po dorážce zblízka ze sítě. Průběh druhé půle ovlivnila přísná druhá žlutá karta Pořízky, po které Pomezí muselo do deseti. V početní převaze se dokázal prosadit domácí střelec Sklenář, který nejdříve po rohovém kopu a posléze ze samostatného úniku definitivně zlomil odpor oslabených hostů.

Branky: Sklenář 2, Faltus. Rozhodčí: Komínek. ČK: 0:1 (Pořízka). Poločas: 1:0. Pomezí: Křemenák – Drobný, R. Svoboda, Kotouček, M. Češka, L. Roušar, Čejka, Červený, Pořízka, J. Nespěšný, M. Nespěšný (J. Svoboda, Stýblo).

Polička B – Semanín 3:1

Béčko pokračovalo v nevýrazných jarních výkonech. V 7. minutě sice prošel přes tři hráče Kučera a střelou k tyči překonal brankáře Kašpara, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Ve druhém poločase se hostům podařilo vyrovnat po patičce Špatenky na 1:1. Ovšem střídající Leinweber dokonal svoje víkendové gólové galapředstavení a dvěma brankami rozhodl o vítězství rezervy.

Branky: Leinweber 2, Kučera – Špatenka. Rozhodčí: Šlor. Poločas: 1:0. Polička B: Dobeš – Bureš, Kovář, Pavliš, Vondra, Kalášek, Kučera, V. Klein, Kysilko, V. Král, Stodola (Leinweber, Poul).

Morašice – Moravská Třebová B 2:1

V prvním poločase byla hra svázána četnými nepřesnostmi hlavně na domácí straně, z čehož profitoval soupeř a po Zobačově hlavičce, kterou Prešinský neudržel, vedl. Po změně stran Morašice přidaly a netrvalo dlouho, než se dočkaly vyrovnání na 1:1 po zakončení Zerzána. Obrat na sebe nenechal dlouho čekat a zařídil ho Válek, kdy vystihl „malou domů". Závěr si domácí pohlídali i v deseti.

Branky: Zerzán, Válek – Zobač. Rozhodčí: Vaněk. ČK: 1:0. Poločas: 0:1. Morašice: Prešinský – Chmelík, Klement, Vosmek, M. Ropek, Válek, Zerzán, Petr Kuta, M. Štancl, Burián, Škoda (Jokeš). Moravská Třebová B: J. Komoň – Rázl, Novotný, Huryta, Fikr, Müller, Polák, Skřebský, Kalus, Zobač, T. Komoň (Coufal).

Další výsledky 23. kola I. B třídy skupiny B: FC Jiskra 2008 – Ústí nad Orlicí B 1:0 (1:0). Branka: Šmolík. Česká Třebová B – Jablonné nad Orlicí 3:0 (0:0). Branky: Abt 2, Šafář.

Pořadí: 1. FC Jiskra 2008 (41), 2. Česká Třebová B (39), 3. Pomezí (36), 4. Lanškroun B (35), 5. Verměřovice (35), 6. Morašice (35), 7. Polička B (34), 8. Ústí nad Orlicí B (31), 9. Kunčina (29), 10. Moravská Třebová B (29), 11. Jablonné nad Orlicí (29), 12. Sebranice (25), 13. Litomyšl B (22), 14. Semanín (21).