Lanškroun B – Kunčina 2:2

Na nové umělé trávě se hrál zajímavý fotbal, jemuž téměř hodinu chybělo brankové koření. Potom se ale s góly roztrhl pytel. Jako první udeřil domácí Farkaš, když se prosadil ve vápně a jeho střelu nestačil Harvánek zkrotit. O vyrovnání se bleskově postaral snadným doklepnutím do odkryté branky Hlubinka – 1:1. Hosté pak dokonce vedli, když přímý kop O. Brychty usměrnil hlavou do sítě Drahoš. V 67. minutě se ovšem v závaru před Harvánkem opět zorientoval pohotový Farkaš a stav 2:2 zůstal do konečného hvizdu rozhodčího bez další změny.

Branky: Farkaš 2 – Hlubinka, Drahoš. Rozhodčí: Papáček. Poločas: 0:0. Kunčina: Harvánek – M. Spálenský, Pešava, Kubík, Drahoš, T. Brychta, O. Brychta, Tlustoš, Pagáč, Hlubinka, Kalina (Hutira, Klíma, Paulus, Stupka).

Sebranice – Morašice 0:0

Pro diváky velmi zajímavý a kvalitní zápas. V prvním poločase měli mírně víc ze hry hosté, kteří dvakrát nastřelili tyč. Po změně stran byli herně zase o něco lepší domácí, nejlepšími hráči na hřišti ale byli oba brankáři Kysilka a Lněnička, kteří ani jednou nekapitulovali. Konečná remíza je naprosto spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 0:0. Sebranice: Kysilka – T. Klusoň,Zahoran, T. Patočka, Chadima, Opršál, J. Horníček, Z. Horníček, Mitáš,Kučera, Malý (Kalánek, Červ). Morašice: Lněnička – Chmelík, M. Ropek, Klement, Kubeš, Štěpán, M. Štancl, Válek, J. Štancl, Novák, Burián (Jokeš, Vopařil).

Litomyšl B – Ústí B 0:4

Domácí nováček v soutěži tvrdě narazil na silného soupeře. V úvodu to přitom ještě nevypadalo úplně beznadějně, Jiskra držela krok, jenže pak přišla chyba, pokutový kop a gól Tomáška na 0:1. Ve druhé půli se poté naplno projevila větší zkušenost Ústí z bojů v I. B třídě. Hosté ovládli hrací plochu a navýšili vítězství.

Branky: Tomášek (PK), David, Motl (PK), Ráb. Rozhodčí: Raplík. Poločas: 0:1. Litomyšl B: P. Král – Karal, Kolek, Hladík, Vomočil, O. Kundera, Portlík, Paclík, Urban, Pala, Janoušek (Krátký, Beneš,Žídek).

Jablonné – Polička B 3:1

Průběh utkání a výkon trojice rozhodčích na čele s hlavním Jelínkem popsal asistent trenéra František Švec: „Byla to facka do tváře fotbalu. Nic nevyčítáme domácím hráčům, ti bojovali, utkání bylo vyrovnané, ale nedovedu pochopit, co v prvním kole předvedl rozhodčí Jelínek. Sami hráči soupeře vůbec nechápali, co se děje, byli jako opaření a ani se neradovali z gólu. Nejhorší je, že to nedělal anišikovně, ale s neuvěřitelnou arogancí. Vrcholem všeho byl pokutový kop na 3:1, který nechal opakovat, když první pokus náš gólman chytil, my rozehráli a byli s míčem daleko mimo vápno."

Branky: Čermák 2, Kyllar – Kučera. Rozhodčí: Jelínek. Poločas: 2:1. Polička B: Dobeš – Bureš, Fr. Švec, Mihulka, Štoudek, Kysilko, Kučera, V. Klein, Scheib, Opina, J. Dittrich (Filip Švec).

Pomezí – Králíky-Červená Voda 1:1

Hrálo se útočně na obě strany, hosté zahájili nastřeleným břevnem, za domácí kontroval Krajíček, ale neprostřelil brankáře. Králíky se prosadily z rychlého protiútoku, když po přečíslení přehodil Hejla Dostál – 0:1. Odpovědět mohli Červený, Jožák i Boháček, ale povedlo se to až po změně stran poté, co byl ve vápně nešetrně sražen M. Nespěšný a nařízenou penaltu využil L. Roušar. Domácí mohla brzy radost přejít, ale Hejl vychytal sólo Pohanky a závěrečná snaha obou celkůvyzněla naprázdno.

Branky: L. Roušar (PK) – Dostál. Rozhodčí: Štěrba. Poločas: 0:1. Pomezí: Hejl – Drobný, Svoboda, Červený, M. Roušar, L. Roušar, M.Češka, Krajíček, Boháček, Jožák, M. Nespěšný (J. Nespěšný, Stýblo, Pořízka, Čejka).

Moravská Třebová B – Semanín 2:2

Úvodní desetiminutovka patřila domácím, ale v 10. minutě se po chybědefenzivy ocitl v tutovce Chládek a nemýlil se. Do poločasu si mužstva vytvořila ještě několik šancí, ale brankáři byli na svých místech. Po pauze měl navrch Slovan, ale do vyložených pozic se nedostával. V 67. minutě se po kontaktu Vykydala s útočníkem kopala penalta a Dvořák dal na 0:2. Domácí ale gól nabudil, přidali a v 80. minutěsnížili, když Kalus dotlačil míč za čáru poté co ho brankář Kašpar neudržel. Třebovský tlak pokračoval a v 89. minutě po zmatcích v pokutovém území Semanína se k míči protlačil Zobač a přízemní střelou vyrovnal skóre na 2:2.

Branky: Kalus, Zobač – Chládek, Dvořák (PK). Rozhodčí: Komínek. Poločas: 0:1. M. Třebová B: Vykydal (J. Komoň) – T. Komoň, Rázl, Trefil, Novotný, Skřebský, Kozák, Chlup, Polák, Štěpánek, Kalus (Müller, David, Zobač)

Další výsledek 1. kola krajské I. B třídy skupiny B: Česká Třebová B – Verměřovice 1:0 (0:0). Branka: Keprt.

(rh, red)