Pomezí zvládlo derby proti Morašicím a v soupeření o čelo tabulky neřeklo poslední slovo.

Sousedská bitva Moravská Třebová B – Kunčina byla odložena na středu 5. června, neboť silně podmáčená hrací plocha nebyla způsobilá ke hře.

Litomyšl B – Polička B 2:1

Domácí vědomi si toho, že jedině vítězství jim zachová teoretickou naději na záchranu, začali velmi aktivně a během čtvrthodiny měli snad pět slibných gólových příležitostí. Jenže P. Malý, Pala a Rumler se předháněli v jejich zahazování a ke slovu přišli i hosté. Jak se povedlo Špatkovi ve 33. minutě překopnout zblízka prázdnou branku, to asi neví ani on sám. Nástup do druhé půle zase vyšel Jiskře a tentokrát se P. Malý umístěnou střelou nemýlil – 1:0. Poličští byli v útoku málo nebezpeční a prosadili se až v nastaveném čase Burešem. Ten ale jen korigoval porážku na rozdíl jediného gólu, protože chvíli před tím pojistil domácím výhru opět P. Malý po přečíslení a technické střele z hranice pokutového území.

Branky: P. Malý 2 – Bureš. Rozhodčí: Beneš. Poločas: 0:0. Litomyšl B: M. Malý – Vomočil, J. Hašek, Rumler, O. Kundera, P. Kundera, Portlík, Paclík, Holec, Pala, P. Malý (Vodehnal, Krátký, Kavan, Hladík). Polička B: Dobeš – Vondra, Stoklásek, Bureš, O. Findejs, Poul, Špatka, V. Klein, Kysilko, Kalášek, Stodola (J. Dittrich, Vaško).

Ústí nad Orlicí B – Sebranice 5:2

Hosté začali velmi špatně a ve 26. minutě již prohrávali o tři branky. Zejména druhý gól, před nímž domácí hráč prošel snadno z vlastní poloviny sám před Kysilku, byl trestuhodný. Teprve po změně stran Sebraničtí podstatně přidali, ovšem když začali dotahovat a vzniklo reálné nebezpečí, že dají kontaktní gól, přišla preventivně odpískaná penalta za neexistující faul a bylo po zápase.

Branky: Kolář 3, Chasák, Vacek (PK) – Patočka, Vopařil. Rozhodčí: Bezdíček. Poločas: 4:1. Sebranice: Kysilka – T. Klusoň, Patočka, Jireček, Chadima, Opršál, J. Horníček, Mitáš, Prokůpek, Malý, Kalánek (Vopařil, M. Klusoň, Karal).

Pomezí – Morašice 2:1

Domácí měli báječný start, takový, že si lepší ani vysnít nemohli. V 6. minutě postupoval sám na branku Stýblo a přehodil gólmana Lněničku (1:0), aby hned vzápětí dostal stejný hráč přihrávku od Drobného a měl dostatek času a prostoru přesně zamířit – 2:0. Po sedmi minutách se tedy diváci těšili na gólové hody, ale další průběh je musel zklamat, jelikož hosté se probudili, vyrovnali hru a do poločasu snížili, když Škoda umístil svoji střelu mimo dosah vyběhnuvšího Křemenáka – 2:1. Druhý poločas, to bylo z obou stran spíše trápení a domácí nakonec tři body zuby nehty uhájili. Stýblo mohl dokonat hattrick, ale sólo únik zakončil mimo branku. Hráčům Pomezí to ale nakonec nemuselo vadit a nadále zůstávají ve hře o postup.

Branky: Stýblo 2 – Škoda. Rozhodčí: Raplík. Poločas: 2:1. Pomezí: Křemenák – Drobný, Kotouček, R. Svoboda, Mička, Stýblo, Čejka, Červený, L. Roušar, J. Nespěšný, Jožák (M. Češka, R. Češka, J. Svoboda). Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Ropek, Kubeš, M. Štancl, Válek, Petr Kuta, Zerzán, Burián, Škoda (Kopecký, Mach).

Další výsledky 24. kola I. B třídy skupáiny B: Semanín – FC Jiskra 2008 2:0 (0:0). Branky: Dvořák 2 (1 z pen). Lanškroun B – Česká Třebová B 1:2 (0:1). Branky: Jaroš – Zahálka 2. Jablonné nad Orlicí – Verměřovice 0:0.

Pořadí: 1. Česká Třebová B (42), 2. FC Jiskra 2008 (41), 3. Pomezí (39), 4. Verměřovice (36), 5. Lanškroun B (35), 6. Morašice (35), 7. Ústí nad Orlicí B (34), 8. Polička B (34), 9. Jablonné nad Orlicí (30), 10. Kunčina (29), 11. Moravská Třebová B (29), 12. Sebranice (25), 13. Litomyšl B (25), 14. Semanín (24).