Dalším magnetem víkendu bylo i druhé regionální derby, v němž se domácí Pomezí chtělo na starém hřišti pokusit zaskočit vedoucí Březovou. Zůstalo ovšem jenom u přání, protože hosté potvrdili, že nic jiného než postup pro ně na jaře nepřichází v úvahu.

Dva zástupci okresu se představili na Ústecku. Rychnov neuspěl, zato Poličce zajistil nestárnoucí Jaroslav Dittrich tři body.

Sebranice – Svitavy B 2:4

Do vedení šli hosté už ve 4. minutě, vzápětí domácí chytrým lobem Opršála vyrovnali. Totéž se opakovalo mezi 29. a 31. minutou. Na třetí svitavský gól už Sebraničtí odpovědět nedokázali a protivník po přestávce výhru ještě pojistil. Nekompletní domácí bojovali až do závěrečného hvizdu, vypracovali si také několik šancí (Opršál, Malý, Kalánek), ale herně lepší hosté si zasloužené vítězství zkušeně pohlídali.

Fakta – branky: Opršál, Kalánek – Frolo, Stenzl, Chlup, Juřík. Rozhodčí: J. Řehák (Vysoké Mýto) – Horníček, Hořínek. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 2:3. Sokol Sebranice: Schüch – T. Patočka, Neumeister, J. Chadima, Kárský, Opršál, Z. Horníček, Flídr, Kalánek, Karlík, Malý. TJ Svitavy B: Uchytil – Kyncl, Brandejs, Kabát, Gregor, Savočka, Skalický, Chlup, Stenzl, Frolo, Juřík (Škraňka, Žitňák).

Pomezí – Březová 0:4

Jako první zahrozil hlavou po přímém kopu Bednář, ale čistou šanci měli dříve domácí. V 10. minutě se do brejku dostal Jožák a napálil tyč! Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby mířil o chloupek lépe.

Favorit totiž vzápětí udeřil. Po zaváhání obránce při odkopu stačil J. Pecina střelu Sauera vyrazit, ale R. Ehrenberger poslal míč pohotově z dvaceti metrů přesně k tyči – 0:1.

Hosté začali diktovat hru a ve 25. minutě vedli o dva góly, když po obrovském závaru ve vápně dorazil zblízka Sauer do odkryté svatyně. Po půlhodině hry pak dostal pěknou přihrávku za obranu Jež a nedal J. Pecinovi šanci potřetí – 0:3.

Tím bylo o osudu střetnutí prakticky rozhodnuto. Nemuselo zůstat jen u tohoto stavu, například Beránek zakončoval ve 40. minutě ze stoprocentní pozice, ale překopl. Neustálým nebezpečím pro branku Pomezí byl i Bednář, střelecké kopačky ovšem zapomněl doma.

Ve druhé půli tempo opadlo a hosté v poklidu kontrolovali situaci. Domácí se sympaticky snažili o korekci a několikrát byli velmi blízko, Coufal trefil znovu do tyče, ale nebylo jim přáno. V samém závěru se poté individuálně prosadil novic Logara a završil na 0:4.

Fakta – branky: Sauer, Jež, R. Ehrenberger, Logara. Rozhodčí: Kylar (Rudoltice) – Chládek, J. Brychta. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 0:3. Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, R. Svoboda, Šedý, Češka, Kotouček, Krajíček, L. Roušar, Coufal, Jožák, M. Nespěšný (Stýblo, Svoboda, J. Nespěšný). Sokol Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Rada, Králíček, Deutsch, Logara, Prudil, R. Ehrenberger, Sauer, Beránek, Jež, Bednář (Mikolín, Kučera).

Verměřovice – Rychnov na Moravě 4:2

Hosté neustále dotahovali. Ve 14. minutě poprvé inkasovali po rohovém kopu, po stejné situaci jim dal Nastoupil druhý gól. Ve 32. minutě naservíroval Hlubinka Pánikovi a ten snížil na 2:1. Jenže po změně stran utekli domácí během dvou minut na 4:1, v 70. minutě šel navíc po sprchy Grochol. V závěru Pánik z přímého kopu snížil, ale nic dalšího už Rychnov nestihl.

Fakta – branky: Černaj, Nastoupil, Kmeť, Marek – Pánik 2. Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová) – Habrda, Hunal. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. TJ FC Rychnov: Strnad – Sekanina, Marek, Křižanovský, Šmída, Švanda, Lubas, Švercl, Grochol, Hlubinka, Pánik.

Sloupnice – Polička B 1:2

Hosté byli po většinu času lepším mužstvem a zaslouženě se ujali vedení brankou Kučery. Domácí vyrovnali „do šatny“ na 1:1, ale v 75. minutě zajistil Poličce důležité vítězství veterán Dittrich.

Fakta – branky: Štarman – Kučera, J. Dittrich. Rozhodčí: M. Heger (Moravská Třebová) – Raplík, Andrle. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. SK Masokombinát Polička B: Dobeš – Škoda, M. Kovář, Pavliš, Scheib, Kysilko, Kučera, Mužík, Stodola, Dobiáš, J. Dittrich (Navrátil, F. Švec).