V Březové šlo o samotnou špici tabulky a domácí si upevnili pozici, naproti tomu v Rychnově o naději domácích na záchranu. I ta zůstala zachována. Nedělní derby zvládli lépe hráči Pomezí, když jejich soupeři ze Sebranic se po vyrovnaném prvním poločase poněkud vytratili ze hřiště. Poličské béčko chtělo v Lanškrouně vylepšit svoji pozici, zůstalo ovšem jenom u nenaplněných plá­nů.

Rychnov – Svitavy B 3:1

Zápas se hrál hodně zostra a od kopaček se dosti jiskřilo. Domácí dali rychlý gól poté, co se ve 4. minutě prosadil tečovanou střelou Černušák – 1:0. Svitavští mohli srovnat ve 25. minutě, když Kyncl kopal penaltu, ale netrefil branku. Povedlo se to až Gregorovi, který na vápně napálil odražený balon po rohovém kopu – 1:1.

Po přestávce byl aktivnější Rychnov, jemuž pomohlo vyloučení Chlupa po druhé žluté kartě. Domácí si vynutili tlak a v 74. minutě po akci Švandy a Marka skóroval Hlubinka na 2:1. Podobná situace, tentokrát s asistencí Pánika, předcházela v 83. minutě pojistce na 3:1. Další šance domácí nedali, ale výhra je drží ve hře o udržení.

Fakta – branky: Hlubinka 2, Černušák – Gregor. Rozhodčí: Vaněk (Choceň) – O. Brychta, Hunal. ŽK: 4:3. ČK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1. TJ FC Rychnov: Strnad – M. Sekanina, Marek, Grochol, Šmída, P. Sekanina, Černušák, Onderka, Švanda, Hlubinka, Pánik (Pospíšil). TJ Svitavy B: Uchytil – Kyncl, M. Švec, Kabát, Škraňka, Gregor, Chlup, Skalický, Stenzl, Frolo, Juřík (Novák, Klusák).

Březová nad Svitavou – Králíky–Červená Voda 4:1

Po opatrném úvodu zahrozili Grmela na jedné a Paulus na druhé straně. Lídr soutěže získal postupně herní převahu. Bednář ještě ve slibném úniku neskóroval, ale ve 24. minutě po kombinaci Grmely a Beránka pálil R. Ehrenberger přesně – 1:0. Po půlhodině vysunul Beránek Bednáře, ten obešel i gólmana a zvýšil na 2:0. Třetí zásah si po centru od Logary a zaváhání hostujících beků snadno připsal Bednář.

Po změně stran přidali Králičtí na aktivitě, otevřeli však více svoji hru a domácím se nabízely možnosti k brejkům, které se však nedařilo využívat. V 63. minutě sebral Paulus balon Bednářovi a korigoval na 3:1. Hosté ožili, ale Březová už drama nepřipustila a v 90. minutě po akci Bednáře s Logarou zpečetil výsledek kvalitního utkání na 4:1 Kučera.

Fakta – branky: Bednář 2, R. Ehrenberger, Kučera – Paulus. Rozhodčí: Gála (Luže) – Raplík, Petrila. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Sokol Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Prudil, Deutsch, Králíček, Rada, Logara, R. Ehrenberger, Grmela, Beránek, Kučera, Bednář (Mikolín).

Pomezí – Sebranice 2:0

Derby začalo opatrně, hodně bojovně, zajímavých situací před brankami bylo v prvním poločase poskrovnu. Domácí procitli k větší aktivitě dříve, ale Jožák ani P. Pecina svoje akce nedotáhli a neujaly se ani pokusy hostů. Největší šanci měl před přestávkou po Mičkově vybídnutí Nespěšný, ale po zemi dal těsně vedle.

Po změně stran se záhy začalo hrát podle not domácích. Ti na tom byli fyzicky zjevně lépe a našli i kombinační cestu ke Kysilkově svatyni. V 50. minutě předvedli krásnou akci Mička, M. Roušar a R. Češka, který bez přípravy levačkou nedal gólmanovi šanci.

Pokračující nápor Pomezí přinesl druhý zásah po úniku Krajíčka, který oslovil nabíhajícího Mičku a ten si poradil i s vyběhnuvším Kysilkou – 2:0. Další pojistku poté ve velkých šancích odmítli Mička a Nespěšný. V deseti dohrávající hosté se snažili až do konce, ale proti dobře pracující defenzivě nic nevymysleli.

Fakta – branky: R. Češka, Mička. Rozhodčí: Hunal (Borohrádek) – Jadrný, Svoboda. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, R. Svoboda, P. Pecina, M. Roušar, Mička, R. Češka, Jožák, L. Roušar, Krajíček, M. Nespěšný (J. Svoboda, J. Nespěšný, Uhlíř). Sokol Sebranice: Kysilka – Klusoň, Nezbeda, Kárský, J. Chadima, Kalánek, Opršál, Flídr, T. Patočka, Jireček, Malý (M. Chadima, J. Patočka, Haupt).

Lanškroun B – Polička B 4:2

Domácí vedli od 4. minuty. Stokláskovu střelu poté vykopli beci z čáry, naopak Mizerák měl ve 36. minutě větší štěstí a dal na 2:0. Po přestávce si hosté ke vší smůle dali vlastence a Scheib neproměnil penaltu. V závěru se jim sice podařilo snížit na rozdíl jediné branky po trefách Krále a Kučery, ale poslední slovo měl Mizerák.

Fakta – branky: Mizerák 2, Richtr, vlastní – V. Král, Kučera. Rozhodčí: Z. Dvořák (Knapovec) – Šejna, Horníček. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0. SK Masokombinát Polička B: Vopařil – Scheib, Kovář, Stoklásek, Vondra, Dobiáš, Švec, Kučera, Kysilko, Stodola V. Král (Findejs, Poul).