Nahrávám odpočet ...

I. A třída: Zámrsk nevypadal jako nejhorší tým tabulky

Svitavy – Velmi špatně vstoupil do jara Dolní Újezd, z Chrudimi si odvezl šestibrankovou­ nálož.

25.3.2013

OD PODLAHY se hrálo střetnutí mezi svitavskou rezervou a Zámrskem. Hosté se předvedli v dobrém světle a naznačili, že to se záchranou soutěže myslí naprosto vážně. Foto: Eduard Hromadník

Zatímco fotbalisté Březové mají svůj první jarní duel v Pardubičkách odložen, tak další dva okresní zástupci se na umělých trávách pustili do jarních mistrovských bojů. Svitavské béčko zahájilo alespoň remízou, Dolní Újezd bude chtít na zápas proti céčku Chrudimi rychle zapomenout.

Svitavy B – Zámrsk 1:1

Hosté jsou sice poslední, ale jejich výkon nic takového ani náhodou nepřipomínal. Přes zimu posílili svoji sestavu a v prvním poločase zaskočili soupeře agresivitou a bojovností, ale i fotbalovostí. Byli lepší a jen díky brankáři Jílkovi, který nejméně ve třech případech hasil výbornými zákroky pohromu, drželi domácí čisté konto. A nejenom to, dokonce vedli, když ve 40. minutě namířil svůj přímý kop přesně L. Jukl.

Zámrsk však pokračoval s velkým elánem i po přestávce a místy se od kopaček i dost jiskřilo. Vyrovnání se hosté dočkali v 67. minutě, když po levé straně utekl zadákům hbitý Hermann a tentokrát už ani Jílek nezmohl vůbec nic – 1:1.

Oba soupeři chtěli vyhrát a nejblíže k tomu byli Svitavští, když po rozehraném nepřímém kopu uvnitř vápna zacílil opět L. Jukl docela slušně, ale pár centimetrů k dokonalosti přece jenom chybělo. Výsledek zůstal na vážkách do konce, ale na vcelku spravedlivé remíze se potom už nic nezměnilo.

Branky: L. Jukl – Hermann. Rozhodčí: Smitka. Poločas: 1:0. Svitavy B: Jílek – O. Urban, Kubík, Kyncl, Škraňka, Gregor, Chlup, L. Jukl, L. Urban, Frolo, Ovad (Čížek, Klusák).

Pavel Švec, trenér: Soupeř přijel oproti podzimu prakticky s novým mužstvem. Byl z něho cítit bojovný duch, zjevně se chce zachránit a pro nás to bylo těžké utkání. Nezahráli jsme tak, jak jsme chtěli, navíc hosté nám toho moc nedovolili. Měli jsme výrazné výkonnostní výkyvy, někteří hráli velice dobře, jiní špatně a vyšel z toho pouze průměr. Celková úroveň zápasu byla slabší. Z naší strany předvedl nejlepší výkon kapitán Ovad, nahoru jde Chlup a za dobré zákroky v prvním poločase musím pochválit brankáře Jílka. Remíza odpovídá obrazu hry.

Chrudim C – Dolní Újezd 6:0

Od samotného začátku udával tempo zápasu „Celtic" a na gólové vyjádření nečekal nijak dlouho. Ve 3. minutě skóroval Havránek po Holubově rohu a chrudimská převaha pokračovala nadále. Ve 20. minutě po centru Meduny překonal Janeckého Havránek, vzápětí zakončil pěknou kombinaci Meduna a drtivou půlhodinu v podání domácích završil Kratochvíl. Od 30. minuty bylo o utkání prakticky rozhodnuto.

Druhá půlka začala velkou šancí Újezdských, kteří ji ale trestuhodně zahodili. Naopak domácí zdařilým rychlým brejkem po odvráceném rohu zvýšili na 5:0 Mlynkou. Poslední zásah přidal Kratochvíl v 57. minutě a uzavřel skóre na konečných 6:0. Další dobré příležitosti zůstaly již nevyužity. Hosté neměli v tomto zápase nejmenší naději na úspěch.

Branky: Kratochvíl 2, Havránek 2, Mlynka, Meduna. Rozhodčí: Braun. Poločas: 4:0. Dolní Újezd: Janecký – J. Částek, Havran, Kučera, M. Vomáčka, Heinisch, Frňka, Čejka, Fulík, M. Částek, Mandlík (D. Kabrhel, Pravec, M. Kabrhel).

Radek Novotný, vedoucí družstva: Chrudimští mladíci nám dali lekci z produktivity a jednoduchosti fotbalu. Byli jasně lepší po celé utkání. Snad to pro naše hráče bude ponaučení a odrazí se to hlavně na tréninkové morálce. Musím ale uznat, že céčko je v současnosti jedním z nejsilnějších týmů v I. A třídě. Je to mladý, běhavý a fotbalově kvalitní celek, s nímž bude mít každý potíže.

25.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
V utkání fotbalistů Litomyšle (v bílém) a Žamberka se diváci dočkali gólů až v penaltovém rozstřelu.
17

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Policie pátrá po řidiči, který odjel od místa nehody.

Řidič ujel od místa nehody

Uklidnili se a derby bylo jejich

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Zvláštní, atypický zápas. Nízké skóre, úspěšnost střelby na obou stranách nevýrazná, trojky skoro neexistovaly (2:2). Přesto přineslo první východočeské derby sezony napínavou podívanou do samotného závěru.

Padaly góly, stejně tak i červené karty

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Povinnost splněna. Vedoucí Březová podle očekávání doma v pohodě přehrála poslední Koclířov, tady se zaváhání skutečně čekat nedalo.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

První přemožitel Janova? Je to Bystré

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Došlo rovněž na lídra! Poprvé na podzim Janov prohrál, jeho pozicí na špičce tabulky to ovšem významněji neotřáslo, neboť ztratila i většina konkurentů.