Pozici remízového krále krajské I. A třídy fotbalistů si nechtějí nechat vzít hráči Dolního Újezdu. Na domácí půdě hráli smírně s Přeloučí a bylo to devátý nerozhodný výsledek v tomto ročníku.

Březová – Srch 1:4

Po ospalém začátku začali domácí postupně přebírat iniciativu a ve 39. minutě šli do vedení poté, co odražený míč napálil za vápnem Prudil a tečovanou střelou otevřel skóre. Když se zdálo, že se domácí opravdu dostali do hry, přišla hrubka Havlíčka, jenž vyběhl za šestnáctku, slabě odhlavičkoval míč k útočníkovi, který pohotově zamířil do opuštěné branky. Střelu vyrazil rukou Stupka, dostal červenou kartu a z penalty dal Daněk na 1:1. Druhý poločas patřil Titaniku, který potrestal další zaváhání domácího brankáře a Hurta snadno skóroval – 1:2. V 70. minutě přišla znovu série chyb a po nich pěkná akce po ose Bříza – Daněk – Maivald, který dal do „prázdné – 1:3. Poté ještě odpískal hlavní rozhodčí přísnou penaltu po zásahu Deutsche, kterou opět bezpečně proměnil Daněk.

Fakta – branky: Prudil – Daněk (2 x PK), Hurta, Maivald. Rozhodčí: Adamský. ČK: 1:0 (Stupka). Poločas: 1:1. Březová nad Svitavou: Havlíček – Prudil, Stupka, Václavek, Rada, P. Mikolín, Deutsch, Beránek, Logara, R. Mikolín, Fadrný.

Oldřich Palla, vedoucí Březové: Utkání tentokrát slabší úrovně samozřejmě ovlivnilo Stupkovo vyloučení, ale přesto jsme před prázdným hledištěm podali asi nejslabší výkon sezony. Snad jen Deutsch snesl přísnější měřítko, i když ani Stupka nezačal špatně, ale ten bohužel zápas nedohrál.

FK Pardubice C – Morašice 6:0

Velké střelecké představení nakouslo céčko v 6. minutě, kdy tečovaná střela Vágnera z vápna letěla do protipohybu brankáře Lněničky. Tím začala cesta domácího útočníka za hattrickem. Podruhé se trefil křížnou střelou na zadní tyč a v zásahu číslo tři měl prsty brankář, který zachyboval při rozehrávce. O přestávce vedly Pardubice už 6:0, když se ještě dvakrát prosadil Ryba a navíc také Rydval. Do druhé půle Morašice vystřídaly čtyři hráče najednou a ve zbytku utkání už neinkasovaly.

Fakta – branky: Vágner 3, Ryba 2, Rydval. Rozhodčí: Havel. Poločas: 6:0. Morašice: Lněnička (46. Prešinský) – Klement, Chmelík, Ropek, Holomek, Pavel Kuta, Jokeš, Jetmar, Štancl, Válek, Vomáčka (Škoda, Kubeš, Petr Kuta).

Petr Kuta, trenér Morašic: První poločas byl z naší strany absolutně nevydařený. Soupeř dominoval ve všech činnostech, během čtvrt hodiny nás rozebral, co poslal na branku, to mu do ní spadlo, a bylo po zápase. Po přestávce a prostřídání jsme chvíli naší obraně odlehčili a měli i jednu šanci na zkorigování výsledku. Celkově bych ale o utkání řekl, že nejde porovnávat fotbalisty a poloviční fotbalisty.

Dolní Újezd – Přelouč 1:1

Po počátečním oťukávání to byli hosté, kdo byl nebezpečnější a po chybě soupeře v rozehrávce, kterou z brejku potrestal Janecký, vedli 1:0. Další možnost Kocha skončila střelou těsně nad. Domácí se ke slovu dostali po změně stran. V 52. minutě vychytal gólman nadvakrát Heinische, posléze se neprosadil M. Vomáčka, ale v 68. minutě už udeřilo. Heinisch byl faulován ve vápně, rozhodčí nepískal, ale akce pokračovala a Částek poslal odražený balon do sítě – 1:1. V závěru byl fotbal poněkud vyhrocený a rozhodnout ho mohli domácí. V 89. minutě po střele Frňky odvracel brankář tak tak na roh a po jeho zahrání trefil M. Vomáčka hlavou břevno.

Fakta – branky: Mir. Částek – Janecký. Rozhodčí: Kutřín. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Hondl – J. Částek, Kučera, Mandlík, M. Vomáčka, Fulík, Kolčava, Heinisch, Frňka, J. Vomáčka, Nováček (Mir. Částek, Mráz, Doubek).

Radek Novotný, vedoucí Dolního Újezdu: Utkání skončilo spravedlivou remízou, když soupeř byl lepší v prvním poločase a my ve druhém. Po domluvě trenéra v kabině začali kluci jezdit, vyrovnali a nakonec jsme mohli i vyhrát, ale štěstí se od nás v závěru odvrátilo. Hosté disponují velice dobrým kádrem zejména v ofenzivě, což v první půli ukazovali. Zápas nás bohužel stál další dva zraněné, když ze hry museli odstoupit Fulík a autor vyrovnacího gólu Částek.

Zbývající výsledky 22. kola I. A třídy: Staré Hradiště – MFK Chrudim C 3:2 (1:0). Branky: Lexman, Roubal, Stefanov – Rahimič, M. Holub. Valy – Živanice 1:2 (1:2). Branky: Budinský – Ferčák, Pecivál. Stolany – Slatiňany 0:2 (0:1). Branky: Vaculka 2. Moravany – Letohrad B 5:1 (1:0). Branky: Branda, Lukas, Kříž, Zahrádka, Veselý – Matějíček.

Pořadí: 1. Moravany (46 bodů), 2. FK Pardubice C (43), 3. Živanice (42), 4. Přelouč (41), 5. Srch (40), 6. Letohrad B (32), 7. Staré Hradiště (31), 8. MFK Chrudim C (30), 9. Březová nad Svitavou (29), 10. Stolany (28), 11. Dolní Újezd (24), 12. Slatiňany (18), 13. Morašice (15), 14. Valy (14).