To však pro žádného z nich nebyl důvod k bůhvíjakému nadšení. Asi největší cenu má remíza pro zachraňující se Rychnov, nic podstatného však neřeší. Utkání roku čeká na nováčka příští sobotu, když nastoupí proti Prachovicím. Po třech výhrách doma si Litomyšl připsala jenom remízu.

Dolní Újezd – Rychnov 0:0

Utkání otevřel zahozenou tutovkou hostující Krystl, od té chvíle ale jen stoupala hvězda rychnovského brankáře Vykydala. Ve 12. minutě chytil Fulíkovi penaltu, témuž hráči o něco později další šanci a poté si poradil i s nájezdy Částka a J. Vomáčky. Nápor Sokola pokračoval i po změně stran, narážel na obranu a zejména na Vykydala. V 82. minutě po střele M. Vomáčky mu pomohl bek Špaček, těsně před koncem zázračně vytáhl Skalovu ránu. Za remízu mohou hosté děkovat jedinému muži.

Fakta – rozhodčí: Gála (Luže). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. S

Sokol Dolní Újezd: Janecký – Šplíchal, Svoboda, Čejka, Kučera, Havran, Fulík, Kalánek, Heinisch, J. Částek, J. Vomáčka (M. Vomáčka, Skala).
TJ FC Rychnov: Vykydal – Špaček, Pánik, M. Sekanina, Černušák, Šembera, Grochol, Kopp, Krystl, Kylar, Zd. Hlubinka (Langr, Šifra).

František Jandáček, trenér Sokola: V týdnu jsem měl s mužstvem důkladný rozbor dosavadních výkonů a myslím si, že to pomohlo. Bohužel v brance hostů stál čaroděj Vykydal, který nám chytil jak špatně kopnutou penaltu, tak dalších pět vyložených šancí. Po zápase mi hostující trenér gratuloval k výkonu našeho týmu a výsledek viděl podle šancí tak 8:2. Na to se však ve fotbale nehraje. Já jenom doufám, že hráči takový výkon přenesou i do dalších zápasů.

Jindřich Šmída, předseda TJ FC: Získaný bod pro nás sice mnoho neřeší, ale vzhledem k průběhu utkání je cenný, domácí na šance jasně vyhráli. V prvním poločase jsme byli důstojným soupeřem, dařilo se nám občas zahrozit i vepředu, ale s přibývajícím časem nás domácí stále více tlačili. Naštěstí jsme měli v brance Vykydala, jenž podal opravdu vynikající výkon a chytil i pokutový kop. Remízu musíme brát, teď to máme ve svých rukou, čekají nás Prachovice a v tomto duelu půjde o všechno.

Litomyšl – Moravany 1:1

Souboj týmů z horní poloviny pořadí nabídl podprůměrnou podívanou, a to hlavně v podání domácích. Ti v 6. minutě přihlíželi, kterak Křenek reaguje na nepovedenou střelu spoluhráče a otevírá skóre. V úvodu druhé půle těžil z výborné práce Němce Pešek a z voleje pěkně vyrovnal, ale to bylo vše. Pešek mohl rozhodnout, ale sólo zakončil mimo a více gólovek Jiskra neměla.

Fakta – branky: 52. Pešek – 6. Křenek. Rozhodčí: Bouz (Morašice). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1.

Jiskra Litomyšl: M. Vrbka – Vomočil, Letocha, Malý, Hladík, Zeman, Košín, Černý, Němec, Pavlík, Pešek (Pavlák, Janoušek).

Vladimír Pala, trenér Jiskry: V prvním poločase toho hosté předvedli daleko více a my mohli být rádi, že to bylo jen o gól. Do druhé půle jsme promíchali sestavu, trochu se zvedli a vyrovnali, ale soupeř nadále zle zatápěl. Okének v naší obranné činnosti však už nevyužil. Remíza je spravedlivá. Velkou pochvalu zaslouží dorostenec Němec, odehrál velice dobré střetnutí, pro něj navíc třetí za čtyři dny. (rh, zr)