Na závěr bodovaly také další dva celky z okresu, což bylo pro oba velmi cenné.

Moravská Třebová – Česká Třebová B 3:1

Mladý celek hostů předvedl velmi dobrý výkon a od 5. minuty vedl poté, co si Vančura srazil míč po standardní situaci do vlastní sítě. Slovan reagoval zvýšenou aktivitou a po několika šancích se dočkal vyrovnání v 19. minutě po faulu na Staňka, který z penalty potrestal Novák. Domácí pokračovali v náporu a zkraje druhého poločasu otočili stav, když Strouhalův centr poslal hlavou do sítě Kučerňák – 2:1. Potom trefil Staněk břevno, v 77. minutě napřáhl z 25 metrů znovu a tentokrát už zamířil přesně.

Branky: Novák (PK), Kučerňák, Staněk – vlastní. Rozhodčí: Novotný. Poločas: 1:1. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, R. Šatník, Vančura, Novák, Linhart, Staněk, Sedláček, Štěpánek, Kučerňák, Masopust (P. Šatník, Trefil, Dokoupil).

Ladislav Kučerňák, trenér Moravské Třebové: Byl to pro nás asi nejtěžší soupeř za celý podzim. Béčko se ukázalo jako velice kvalitní tým, jehož hra měla systém. I náš výkon měl ale hlavu a patu a byl to jeden z našich nejlepších zápasů. Měli jsme s hosty spoustu práce a museli po celou dobu pořádně bojovat, abychom jejich odpor zlomili. Vítězství, které se rodilo těžko, si tak velmi cením.

Pomezí – Chrudim C 1:1

Domácí vletěli do zápasu náporem, ze kterého vyplynula hlavička M. Nespěšného do tyče. Potom se probudili i hosté a prověřili Křemenáka. Závěr poločasu ale vyšel Pomezí a po rohu Mičky se hlavou s pomocí teče jednoho z obránců prosadil L. Roušar. Ve druhé části se pohledné akce střídaly na obou stranách. Mička byl blízko k pojistce, ale jeho lob z poloviny hřiště skončil těsně mimo. Ke konci utkání vyvinulo céčko enormní tlak a v 88. minutě se Kopp postaral z dorážky o konečné smírné skóre.

Branky: L. Roušar – Kopp. Rozhodčí: Kotyza. Poločas: 1:0. Pomezí: Křemenák – Čejka, R. Svoboda, Kotouček, Mička, J. Nespěšný, Jožák, Coufal, Stýblo, L. Roušar, M. Nespěšný (Pořízka, J. Svoboda, Drobný).

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Byť utkání skončilo remízou, tak jsem spokojen. Po debaklu v Horním Jelení jsem se bál, že bude problém probudit v týmu bojovnou náladu, ale to se podařilo. Škoda, že jsme nevydrželi ještě tři minuty a neubránili standardku, mohlo to být ještě lepší. Musím ale uznat, že soupeř byl velice kvalitní a ve druhém poločase jsme byli pod tlakem. Měli jsme ale také několik nadějných brejků, bohužel však chyběla přesnější finální přihrávka, abychom je dotáhli do úspěšného konce. Na druhou stranu musím pochválit brankáře Křemenáka, který byl velmi jistý při mnoha standardních situacích Chrudimi.

Morašice – Načešice 3:1

Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo, byl to spíše málo pohledný boj o střed pole. Hosté se ujali vedení Jiráskem, ale do druhého poločasu vstoupili domácí přece jenom se zvýšeným úsilím a pomohla jim penalta, kterou využil Zerzán – 1:1. A byl to právě tento hráč, který v dalším průběhu osvědčil střeleckou pohotovost v pokutovém území. Z dorážky se postaral o dokonání zvratu a po jeho třetím zásahu bylo jasno.

Branky: Zerzán 3 (1 x PK) – Jirásek. Rozhodčí: Vaněk. Poločas: 0:1. Morašice: Lněnička – Jokeš, Chmelík, Ropek, Novák, Skala, Klement, Petr Kuta, Štancl, Burián, Zerzán (Veselík, Kopecký, Vopařil, Mach).

Jan Kuchta, trenér Morašic: Výsledek je pro nás dobrý, ale hra byla k vidění hrozná, a to z obou dvou stran. Projevilo se, že šlo o poslední zápas, jakoby se hráči už viděli někde jinde než na hřišti. My jsme přidali pro prohraném prvním poločase po přestávce výrazně na bojovnosti a skóre se podařilo otočit, takže nakonec zavládla spokojenost se třemi body.

Další výsledky 13. kola I. A třídy: Hlinsko B – Staré Hradiště 2:1 (1:0). Branky: Slavík, Veselský – Lexman. Přelouč – Horní Jelení 1:2 (1:2). Branky: Vančura – Kaňkovský 2. Slatiňany – Srch 1:1 (1:0). Branky: Tesař – Karela. Prosetín – FC Jiskra 3:1 (0:1). Branky: A. Šafránek, Remeš, M. Haman – Matoulek.

Pořadí: 1. Horní Jelení (31), 2. Moravská Třebová (30), 3. Srch (23), 4. Chrudim C (21), 5. Načešice (20), 6. Pomezí (19), 7. Česká Třebová B (18), 8. Přelouč (17), 9. Slatiňany (15), 10. Staré Hradiště (14), 11. Hlinsko B (13), 12. Prosetín (12), 13. Morašice (11), 14. FC Jiskra (6).