Jedno společné měli při podzimní premiéře všichni zástupci Svitavska v I. A třídě fotbalistů, když ke svým utkáním cestovali na hřiště soupeřů. A návraty nebyly veselé.

Srch – Morašice 3:2

Hosté byli ve 2. minutě zralí na ručník, protože prohrávali 0:2. Nejprve propadli při rohu a Brož hlavou otevřel skóre a hned po rozehrávce proměnil samostatný únik Karela. Morašičtí se však vzchopili a v 18. minutě dostal po střele Štancla vyražený míč do sítě novic Novák (2:1). Stejný hráč pak sahal po vyrovnání, ale Mičjana tváří v tvář nepřekonal. Po přestávce hosté hrozili hlavně po standardkách, ale neskórovali, naopak v 74. minutě dorážel na 3:1 Doležal. V 89. minutě už jen zkorigoval opět Novák na 3:2.

Branky: Brož, Karela, Doležal – Novák 2. Rozhodčí: Horníček. Poločas: 2:1. Morašice: Prešinský – Jokeš, Chmelík, Vopařil, Klement, Veselík, Mach, Štancl, Novák, Zerzán, Burián (Kubeš, Částek, Famfulík).

Jan Kuchta, trenér Morašic: O naší porážce bohužel rozhodlo prvních pět minut, které jsme tragicky zaspali a dvakrát inkasovali. Potom jsme se však na trávníku srovnali a v dalším průběhu jsem byl se hrou spokojen. Za stavu 2:1 jsme měli i tlak na vyrovnání, místo toho dostali třetí branku a další snížení pak už přišlo pozdě. Nebýt pokaženého začátku, myslím si, že se v Srchu dalo něco udělat. Dobře se uvedli mladíci Novák s Vopařilem, kteří poprvé naskočili do tak těžkého utkání.

Načešice – Moravská Třebová 5:4

Útoky převyšovaly obrany a gólmani si poprvé sáhli na míč za stavu 2:2. Na vedoucí zásah domácího Svobody odpověděl vzápětí v rychlém sledu dvěma brankami Šatník, jenže po čtvrthodince vyrovnal hlavou Zita. Ve 33. minutě Nevečeřal poslal domácí opět do vedení a hned v nástupu do druhé půle přidal Chmelík i čtvrtou trefu Mezilesí. Hosté to ovšem nezabalili, důrazem a napadáním se dočkali v rozmezí pěti minut vyrovnání zásluhou Linharta a Kučerňáka. Domácím zjevně docházely síly, ale k překvapení všech to byli oni, kdo si připsal rozhodující úder, když se v 85. minutě trefil Hladina – 5:4.

Branky: Svoboda, Zita, Nevečeřal, Chmelík, Hladina – Šatník 2, Kučerňák, Linhart. Rozhodčí: Mrkvička. Poločas: 3:2. Moravská Třebová: Vykydal – Novotný, Skřebský, Šatník, Novák, Sedláček, Okleštěk, Staněk, Strouhal, Linhart, Kučerňák (Kalus, Marek, Masopust).

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: „Hokejový" duel byl pro diváky určitě zajímavý, ale výsledkově pro nás nedopadl dobře. Přitom jsme po vyrovnání na 4:4 měli navrch a zdálo se, že snad ještě vyhrajeme. Místo toho jsme po situaci, kdy jsme mohli lehce míč získat, pustili soupeře do protiútoku a ten střelou z dvaceti metrů rozhodl. Je to škoda, ale domácí nebyli špatní a budeme si muset zvyknout na to, že I. A třída má svoji kvalitu a návrat do kraje nebude snadný.

Hlinsko B – Pomezí 1:0

Utkání bylo zkraje opatrné, hosté byli nebezpeční ze standardních situací, béčko spoléhalo na brejky. Zásadní chvíle přišly ve druhé půli. Nejprve se trefil nádherně z trestného kopu Zavřel a poté se nechal naprosto nesmyslně vyloučit hlinecký Slavík. Tím se hostům otevřela příležitost na poměrně dlouhou hru v početní převaze a Pomezí se také vrhlo do útoku. Hrálo se až do konce převážně na polovině domácích, ti ovšem místy i s velkým štěstím (mimo jiné je dvakrát zachránila tyčka) výsledek uhájili.

Branka: Zavřel. Rozhodčí: Heger. ČK: 1:0. Poločas: 0:0. Pomezí: Křemenák – Drobný, R. Svoboda, Kotouček, Mička, Jožák, Čejka, J. Nespěšný, Češka, Stýblo, M. Nespěšný (Červený, Pořízka).

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Bylo to historicky první utkání pro Pomezí v I. A třídě. Ukázalo se v něm, že jsme byli potrestáni za několik chyb, kterých jsme se dopustili, a sami naopak nedokázali zužitkovat vlastní brankové šance. Nemluvě o tom, že jsme hráli dost dlouho proti oslabenému soupeři. Porážky je škoda, protože si myslím, že remízu bychom si stoprocentně zasloužili. Bohužel jsme byli příliš bezzubí.

Další výsledky 1. kola I. A třídy: FC Jiskra – Staré Hradiště 0:1 (0:1). Branka: Götz. Česká Třebová B – Prosetín 3:1 (1:1). Branky: Abt 2, Šafář – Vodvárka. Horní Jelení – Slatiňany 7:0 (2:0). Branky: Pecivál 2, Kaňkovský 2, Seidenglanz, Velínský, Šmidberský. Chrudim C – Přelouč 3:3 (2:0). Branky: Holub 2, Šibrava – Dopita, Vančura, Novotný.