Hráči Dolního Újezdu měli za sebou dva nepovedené domácí zápasy a soupeř, který se jim postavil do cesty o víkendu, nebyl zrovna z těch ideálních k opětovnému nalezení ztracené formy.

Morašice – Březová 0:1

První poločas mnoho vyložených šancí nenabídl. K vidění byl spíše boj, ve kterém měli hosté herně navrch, ale do gólovek se nedostávali, a také brejky Morašic nebyly dotažené. Po přestávce se před brankami jiskřilo častěji. Bednář dvakrát rozvlnil síť, ale vždy se mával ofsajd, na druhé straně nebezpečně zakončil Škoda. V 67. minutě se po konfliktu v šestnáctce domácích začervenalo (Andrle a Wagner). Závěr rozsekl Vorlický, který v nastavení s přispěním nešťastné teče překonal Prešinského.

„Čekali jsme těžký zápas se silným soupeřem. Jeho útočníci Bednář s Vorlickým byli skutečně nebezpečí, ale do vyložených šancí se nedostávali. My jsme chtěli hrát na brejky, ale bohužel jsme až na jednu výjimku pořádně nevystřelili. Po vyloučení Andrleho jsme museli přeskupit hru a uvolnit střed hřiště, soupeř se pak začal více prosazovat. Bod bych bral, ale Vorlickému to nakonec v nastavení vyšlo a rozhodl. Hosté byli lepší, ale myslím, že chování některých hráčů, diváků a funkcionářů, kteří od 30. vteřiny spílají rozhodčímu, nemají zapotřebí a je to absolutně zbytečné,“ sdělil k zápasu trenér Morašic Petr Kuta.

„Naše vítězství pokládám za zasloužené, po celý zápas jsme byli aktivnější. Osvědčil se příchod Vorlického. V útoku si s Bednářem rozuměl a odměnil se vítězným gólem,“ řekl březovský vedoucí Oldřich Palla.

Branka: Vorlický. Rozhodčí: J. Pavlas. ČK: 1:1. Poločas: 0:0. Morašice: Andrle – Klement, Chmelík, Holomek, Jetmar, Kubeš, Pavel Kuta, Růžek, Štancl, Vomáčka, Škoda (Prešinský, Válek, Kopecký). Březová nad Svitavou: Jos. Ehrenberger – Prudil, Králíček, R. Svoboda, Rada, P. Mikolín, R. Ehrenberger, Wagner, M. Stupka, Vorlický, Bednář.

FK Pardubice C – Dolní Újezd 3:0

Hosté odehráli celý zápas v jedenácti lidech. Půl hodiny se hráli převážně mezi vápny, než přišly velké momenty domácího F. Ryby (ročník 1960). Ve 35. minutě se k němu dostal odražený míč, který poslal „pod lať“ – 1:0. Hostům to nestačilo, těsně před přestávkou mu opět nechali dostatek prostoru a inkasovali podruhé. Po změně stran trefili domácí tyč i břevno a v 77. minutě si po rychlé křídelní akci našel místo ke gólové střele Rydval – 3:0. Hosté hrozili sporadicky: Nováček nedosáhl na střílený Kolčavův centr a s pokusem M. Vomáčky si poradil brankář.

„Těžko se mi zápas hodnotí. Odjeli jsme jen ve dvanácti a porazili se sami vlastními chybami. Obdivuhodný výkon podal jedenapadesátiletý Ryba, naopak my teď máme po třech utkáních s nulou bodů a se skóre 1:9 hodně o čem přemýšlet. Přístup některých hráčů je zarážející,“ uvedl vedoucí družstva Radek Novotný.

Branky: F. Ryba 2, Rydval. Rozhodčí: Pešek. Poločas: 2:0. Dolní Újezd: T. Klusoň – Kabrhel, Svoboda, M. Vomáčka, J. Částek, O. Klusoň, Kolčava, Heinisch, Čejka, J. Vomáčka, Nováček.

Zbývající výsledky 5. kola: Přelouč – Slatiňany 2:0 (0:0). Branky: Koch, Janecký. Živanice – Srch 2:2 (0:1). Branky: Ferčák 2 – Tměj, Víšek. Letohrad B – Stolany 5:1 (1:1). Branky: Matějíček 2, Hynek 2, Lorenc – Pavlíček. Moravany – Staré Hradiště 2:1 (1:0). Branky: A. Záleský, Molek – Götz. MFK Chrudim C – Valy 4:3 (3:2). Branky: Lacman 2, Vladyka, Korbel – M. Bažant, Matoušek, Michek.

Pořadí: 1. FK Pardubice C (13 bodů), 2. Letohrad B (11), 3. Přelouč (9), 4. Březová nad Svitavou (9), 5. Moravany (9), 6. Staré Hradiště (7), 7. Stolany (7), 8. Srch (6), 9. MFK Chrudim C (6), 10. Morašice (5), 11. Valy (4), 12. Dolní Újezd (4), 13. Živanice (3), 14. Slatiňany (3).