Sobotní program v krajské fotbalové I. A třídě nabídl dvě atraktivní okresní derby. V obou byla papírovými favority domácí družstva a svoji roli dokázala potvrdit.

Zejména v případě Cerekvice však byla cesta k úspěchu hodně kostrbatá, neboť zatím tápající třebovský Slovan se vypnul k dobrému výkonu. V neděli čekali dolnoújezdští příznivci od svého týmu více než remízu.

Cerekvice – Moravská Třebová 1:0

Domácí vstoupili do utkání zostra a udávali tempo, i když se trápili s finální přihrávkou a prakticky jejich první možnosti skončila hned gólem poté, co Svoboda prostrčil balon na Součka a ten lobem překonal gólmana Vykydala – 1:0.

Nemuselo zůstat jen u toho, ale parádní „nůžky“ Svobody skončily těsně mimo a dalekonosnou Růžičkovu střelu z přímého kopu kryl brankář.

Po pauze neproměnili slibné šance Růžička, Dobr a Svoboda, ale to už se do hry stále více dostával i Slovan. V 76. minutě si vypracoval svoji největší příležitost v utkání, když po zaváhání Kusého zabránil nováčkovi v sestavě Rockwoodovi ve skórování výborným obranným zákrokem Růžička.

„Měl jsem ze zápasu obavy, protože vím, že postavení soupeře v tabulce neodpovídá jeho kvalitám. Přesto byl první poločas v naší režii, jenže převahu jsme zúročili pouze jednou. Po přestávce to už nebylo podle našich představ, výsledek jsme nepojistili a hra se vyrovnala. I hosté měli vyloženou šanci na vyrovnání. Díky kolektivnímu výkonu jsme však zápas se silným soupeřem dotáhli k výhře,“ oddechl si trenér Slavoje Karel Řehák.

Fakta – branka: Souček. Rozhodčí: Zavřel (Luže) – Zerzán, Kaplan. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Slavoj Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Coufal, Benko, Adamský, Růžička, I. Svoboda, Lorenc, Růžek, Souček, Dobr, Vondra (Schauer, Smola, Vosmek). SKP Slovan Mor. Třebová: Vykydal – Novotný, Winkler, R. Šatník, Staněk, Dohnal, Strouhal, P. Šatník, Sedláček, Rockwood, Maleňák (Rázl, Skřebský, Švanda).

Litomyšl – Morašice 2:0

Prestižní derby se hrálo za neustálé převahy Jiskry, které však scházelo střelecké vyjádření. Hlavně vyložené možnosti Kroupy, Černého či Bednáře volaly po gólu, ale hosté, kteří byli v ofenzivě jen málo nebezpeční, udrželi po 45 minutách nerozhodné skóre.

Po změně stran se už Morašičtí bránit nevydrželi. V 55. minutě se individuálně prosadil Sršeň a poslal svůj tým do vedení. Pojistku přidal střídající Šibrava po zajímavé rozehrané standardní situaci a o výsledku tím bylo rozhodnuto.

Bednář ani Hašek sice třetí zásah nepřidali, ale průměrné utkání skončilo i tak zaslouženým vítězstvím domácích.

Fakta – branky: Sršeň, Šibrava. Rozhodčí: Řehák (Lanškroun) – Chládek, Pavlas. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Jiskra Litomyšl: Křemenák – Drahoš, M. Hašek, Radimecký, Macháček, Holec, Sršeň, Kroupa, Černý, Urban, Bednář (Šibrava, Kolek, M. Vomočil). Sokol Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Kopecký, Částek, Kubeš, Vodehnal, Válek, Burián, Jetmar, Vomáčka (Jokeš, Škoda, Famfulík).

Dolní Újezd – Načešice 1:1

Domácí šli do utkání sebevědomě po dvou předchozích vítězstvích a do svého soupeře se pustili zostra. Narazili ale na důrazný tým. „Mužstvu v podstatě nemám co vytknout. Fyzicky se vydalo, šancí jsme měli zejména v prvním poločase dost. Že jsme je nedali, takový je fotbal,“ řekl trenér Sokola František Jandáček.

Góly padly v rychlém sledu. V 52. minutě proměnil penaltu hostující Jirásek, hned vzápětí vyrovnal svojí první trefou za újezdské áčko ze skrumáže Frňka. Stav se nezměnil, přestože domácí měli k vítězství rozhodně blíže. „V tréninku se budeme muset zaměřit na lepší zakončení křídelních akcí, kterých jsme předvedli řadu, ale chybí jim efekt a adresát. Hosté se představili jako houževnatý a bojovný celek. Od nás chválím brankáře Janeckého a Fulíka v poli,“ doplnil újezdský trenér Jandáček.

Fakta – branky: Frňka – M. Jirásek (PK). Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda) – Lukes, Chládek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Sokol Dolní Újezd: Janecký – Pachta, Kučera, Svoboda, Havran, Frňka, Kolčava, Čejka, Fulík, J. Vomáčka, M. Vomáčka (J. Částek).