Pátou výhru v řadě si připsali hráči Moravské Třebové a opět se přiblížili ke špici tabulky. Pomezí vybojovalo v Králíkách důležitou remízu.

Staré Hradiště – Morašice 4:0

Hosté nezachytili úvod zápasu, dostali se pod tlak, čelili sérii rohových kopů a od 17. minuty prohrávali, když střílený centr Kučery tečoval Holubec – 1:0. Po půlhodině trefil Stefanov po úniku břevno, do poločasu po dlouhém výkopu brankáře Hlavatého zvýšil na 2:0 Vykoukal. Hned po změně stran dotlačil po rohovém kopu balon do sítě Holubec a bylo jasné, že s nadějemi hostů je amen, i když regulérnost této trefy by se dala zpochybnit. Poslední slovo si domácí vzali v 65. minutě, kdy Lexman vysunul ideální „uličkou" mezi beky rychlého Stefanova, ten sólo proměnil a zpečetil skóre.

Branky: Holubec 2, Vykoukal, Stefanov. Rozhodčí: Vodrážka. Poločas: 2:0. Morašice: Prešinský – Klement, Ropek, Chmelík, Válek, Veselík, Skala, Štancl, Novák, Zerzán, Mach (Mesarč)

Jan Kuchta, trenér Morašic: Herně to sice bylo o malinko lepší než minule, ale pořád to není ono. Prakticky jsme si zápas prohráli sami. První dvě branky byly v podstatě vlastní, čtvrtá padla v době, kdy jsme trochu otevřeli obranu, a tu třetí nám dal rozhodčí. Opravdu nechápu, jak mohl uznat gól po tak evidentním faulu na brankáře v malém vápně. Přiznám se, že mě to hodně rozzlobilo. Příčiny porážky však musíme hledat především u sebe.

Moravská Třebová – Slatiňany 4:0

Slovan začal velmi aktivně a během dvou minut ohrozil třikrát soupeřovu svatyni. Hosté, kteří záhy vyrovnali hru, se poprvé dostali ke slovu v 5. minutě, ale Kopecký dlouhou kličku Vykydalovi nezvládl a zakončil nepřesně. Do vedení šli domácí ve 22. minutě poté, co pěknou akci zakončil kapitán Staněk – 1:0. Potom se na trávník vkradla nervozita a ve 34. minutě rozdal rozhodčí Mrázek tři červené karty za hrubé nesportovní chování najednou (Strouhal resp. Trňák a Kopecký). Na vylidněném hřišti nejprve zahodil tutovku hostující Hanuš a ještě do poločasu zvýšil ze sóla Kučerňák na 2:0. Po pauze se nepřesně hrající domácí spokojili se dvěma zásahy, když se individuálně prosadil Linhart a deset minut před koncem skóroval Masopust s podstatným přispěním hostujícího zadáka.

Branky: Staněk, Kučerňák, Masopust, Linhart. Rozhodčí: Mrázek. ČK: 1:2. Poločas: 2:0. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, Vančura, Novák, Linhart, Štěpánek, Sedláček, Staněk, Kučerňák, Masopust (P. Šatník, Polák).

Ladislav Kučerňák, trenér Moravské Třebové: Vyhráli jsme zaslouženě, zápas byl po celou dobu v naší moci. Průběh byl ovlivněn třemi červenými kartami v prvním poločase, ale myslím si, že bychom zvítězili i za normální situace. Soupeř se nedostal téměř k ničemu.

FC Jiskra – Pomezí 1:1

Poslední tým tabulky měl v první půli mírně navrch, když hostům se nedařilo udržet míč na vlastních kopačkách a svými přihrávkami často nacházeli jen protihráče. Domácí se prosazovali svými tradičními zbraněmi a vysokými míči a z jedné spíše náhodné střely se Pařízkem ujali vedení. Po změně stran hráči Pomezí zpřesnili hru, díky tomu se častěji dostávali do koncovky a byli nebezpečnější. Zaslouženého vyrovnání se dočkali po standardce a střele Roušara. Nemuselo zůstat pouze u toho, jenže další slibné akce nedokázali hosté dotáhnout ke gólovému konci a body se tudíž dělily.

Branky: Pařízek – Roušar. Rozhodčí: Hořínek. Poločas: 1:0. Pomezí: Křemenák – Elis, R. Svoboda, Kotouček, Mička, Jožák, J. Nespěšný, Coufal, Roušar, M. Nespěšný, Červený (Stýblo, Pořízka, Drobný).

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Byl to spíše boj než fotbalová krása. Něco jsme si před zápasem řekli, to jsme nedodrželi a přizpůsobili se hře soupeře na nakopávané balony, což nám nesedělo. Přesto jsme měli tři velmi dobré příležitosti ke vstřelení gólu, které však bohužel zůstaly bez využití. Do druhého poločasu jsme způsob hry změnili, začala se lépe dařit kombinace a po standardní situaci se nám povedlo vyrovnat. V závěru jsme ještě mohli ze dvou šancí rozhodnout, ale v celém zápase nám chyběla jistota a klid v zakončení. Se ziskem bodu jsem však spokojen.

Další výsledky 8. kola I. A třídy: Načešice – Chrudim C 4:1 (2:1). Branky: D. Jirásek 2, M. Novák, Zita – Kratochvíl. Srch – Horní Jelení 2:2 (1:2). Branky: Hurta, Karela – Rejnuš, Pecivál. Prosetín – Přelouč 2:0 (2:0). Branky: Hott Bilong, Vodvárka z pen. Česká Třebová B – Hlinsko B 2:2 (2:1). Branky: Macko, Abt – Nevole, Netolický.

Pořadí: 1. Horní Jelení (18), 2. Srch (18), 3. Načešice (16), 4. Moravská Třebová (15), 5. Chrudim C (14), 6. Staré Hradiště (13), 7. Česká Třebová B (12), 8. Slatiňany (10), 9. Pomezí (9), 10. Přelouč (8), 11. Prosetín (7), 12. Morašice (6), 13. Hlinsko B (5), 14. FC Jiskra (2).

(rh, re)