Ukázalo se, že může slušně fungovat, byť, pravda, soupeř nebyl z nejtěžších. Zápasy Dolní Újezd – Pardubičky a Libchavy – Svitavy B byly odloženy.

Březová – Staré Hradiště 3:0

Lánská umělá tráva svědčila o poznání lépe březovským fotbalistům a větší aktivita byla na jejich kopačkách. Na skóre se to projevilo ve 20. minutě, když se k rozehrání trestného kopu postavil Martínek a jeho tečovaná střela skončila za zády v ten moment bezmocného brankáře Bílka – 1:0.

Stejný hráč byl po půlhodině i u druhé trefy, když se uvolnil uvnitř vápna a po zemi vypálil dostatečně tvrdě i přesně. Hosté asi nejvíce zahrozili ve 44. minutě, ale na střílený centr Lexmana nikdo z nabíhajících spoluhráčů nedosáhl.

Po přestávce šla úroveň hry valem dolů a zápas se rozdrobil pouze ve sled osobních soubojů. Hosté neměli nic, čím by březovskou defenzivu překvapili, ani na druhé straně se moc zajímavého neudálo. Snad jen tyč střídajícího Fadrného stála za zmínku a pak samozřejmě třetí gól, který dal v závěru po rychlém protiútoku Klimeš – 3:0.

Branky: Martínek 2, Klimeš. Rozhodčí: Jelínek. Poločas: 2:0. Sokol Březová nad Svitavou: Kavalír (46. Havlíček) – Müller, Václavek, Pernica, Stupka, Látal, Kobylík, Martínek, Prokeš, R. Mikolín, Rada (Klimeš, Fadrný).

Jiří Stejskal, trenér: Z naší strany byl první poločas určitě lepší a kvalitnější. Druhý jsme nemuseli ani hrát, to mohl rozhodčí klidně pískat konec. Tam jsme předvedli žalostný výkon. Tři body jsme získali, ale herně jsme nepřesvědčili. Z nových hráčů nejlépe zapadl do mužstva obránce Pernica.

Další výsledek 15. kola: Letohrad B – Srch 1:0 (0:0). Branka: Prášil. Ostatní zápasy byly odloženy.

Pořadí: 1. Chrudim C (29), 2. Bítovany (29), 3. Heřmanův Městec (29), 4. Srch (24), 5. Pardubičky (23), 6. Březová nad Svitavou (22), 7. Třemošnice (19), 8. Svitavy B (19), 9. Valy (18), 10. Libchavy (15), 11. Dolní Újezd (15), 12. Letohrad B (14), 13. Staré Hradiště (9), 14. Zámrsk (5).

BŘEZOVÁ je velkou neznámou jara. Síla nového kolektivu nicméně  není malá.