Fotbalová I. A třída skončila a Svitavsko v ní ztratí jednoho zástupce, protože Morašice podlehly Přelouči a z posledního místa sestupují. Ani případné vítězství by jim ale nepomohlo, protože Valy si dvanáctou příčku, jež nakonec znamená záchranu, v souboji s Březovou pohlídaly. Závěr jara se povedl Dolnímu Újezdu, který vyprovodil pěti góly na cestě do okresu Stolany.

Valy – Březová 5:2

Domácí šli do vedení ve 13. minutě po sólu Michka (1:0), ale Březová hrající opět s několika dorostenci vyrovnala po střele R. Mikolína. Po změně stran se podobná situace ještě jednou opakovala, když na trefu Kuchty odpověděl z protiakce P. Mikolín – 2:2.

Rozhodující byl dvouminutový úsek, ve kterém se nejprve trefil hlavou Pleskot a po chybě ve středu hřiště zvýšil na 4:2 Klas. Březovští už nenašli síly na reakci a krátce před koncem inkasovali ještě jednou po dalekonosné střele valského Betlacha na 5:2.

Branky: Michek, Kuchta, Klas, Pleskot, Betlach – P. Mikolín, R. Mikolín. Rozhodčí: P. Svoboda. Poločas: 1:1. Březová: Dvořák – Prudil, Václavek, Friedl, Stupka, P. Mikolín, Deutsch, R. Mikolín, Pokorný, Rada, Klemša.

Oldřich Palla, vedoucí Březové: Obraz hry odpovídal tomu, že se jednalo o poslední zápas. Přístup byl trochu lehkovážný, takže jsme našimi chybami usnadnili soupeři výhru. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za vzornou reprezentaci ve skončeném ročníku I. A třídy, kterou jsme hráli poprvé v klubové historii.

Dolní Újezd – Stolany 5:3

Souboj domácího mužstva s hostujícím ostrostřelcem Váchou započal v 6. minutě břevnem Hondlovy svatyně. Do vedení poslal Újezd Nováček, který utekl zadákům a po kličce brankáři dával „do prázdné". Poté trefil břevno Heinisch a ve 39. minutě následoval první Váchův zářez po dorážce – 1:1. Hned vzápětí však z přihrávky M. Vomáčky „pod sebe" vytěžil druhý gól Nováček.

Líbivý fotbal se hrál také po změně stran. Domácí zásluhou J. Vomáčky a M. Částka dvakrát utekli na rozdíl dvou gólů (3:1 a 4:2), ale Vácha měl pokaždé připravenou odpověď. Až v 75. minutě se zblízka prosadil střídající Pravec a jeho gól na 5:3 odpor Stolan, které se do nové sezony v kraji nepřihlásily, definitivně zlomil.

Branky: Nováček 2, J. Vomáčka, M. Částek, Pravec – Vácha 3. Rozhodčí: Krotil. Poločas: 2:1. Dolní Újezd: Hondl – J. Částek, Kučera, Havran, Kabrhel, M. Částek, Kolčava, Heinisch, M. Vomáčka, J. Vomáčka, Nováček (Klejch, Pravec, Rožek, Frank).

Radek Novotný, vedoucí Dolního Újezdu: Zasloužené vítězství, pěkný fotbal, ale také strašné vedro, tak by se dal popsat tento duel. Jsem rád, že jsme poslední domácí zápas vyhráli a v závěru sezony si přece jenom vylepšili reputaci.

Morašice – Přelouč 1:4

Jedině výhra mohla Sokolu udržet teoretickou naději na dvanácté místo a domácí o ni v prvním poločase srdnatě bojovali. Na inkasovanou branku od Kocha dokázali zareagovat a Pavel Kuta z pokutového kopu za ruku vyrovnal.

Jenže veškeré šance vzaly za své krátce po zahájení druhé části hry, protože z kabin se jako velká voda vyřítil hostující Janecký a během několika minut nasázel do Lněničkovy sítě čistý hattrick. Tím poslal domácí bez ohledu na další výsledky do I. B třídy, ale také zajistil svému týmu postup do krajského přeboru.

Branky: Pavel Kuta – Janecký 3, Koch. Rozhodčí: M. Heger. Poločas: 1:1. Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Vosmek, M. Ropek, Pavel Kuta, Jetmar, Jokeš, Štancl, Burián, Vomáčka (Kubeš, Škoda, Válek, Petr Kuta).

Petr Kuta, trenér Morašic: Věděli jsme o síle Přelouče v útoku a po krajích zálohy, čemuž jsme chtěli čelit defenzivní taktikou. V prvním poločase se nám to dařilo, ačkoli jsme jednou inkasovali. Stačili jsme vyrovnat, jenže v nástupu do druhé půle přišel naprostý herní výpadek, kdy jsme během sedmi minut třikrát inkasovali od jednoho hráče, jehož jsme nebyli schopni zpacifikovat. To nás zlomilo, potom už jsme jenom prostřídali a utkání dohráli. Ani vítězství by však pro nás nic neřešilo. Je třeba uznat, že hosté byli jednoznačně lepší.

Další výsledky 26. kola I. A třídy: Staré Hradiště – Letohrad B 2:2 (0:0). Branky: Tesner, Kostka – Ondřej, Černohous. MFK Chrudim C – Živanice 1:0 (1:0). Branka: Rufer. FK Pardubice C – Srch 2:0 (1:0). Branky: Vanžura 2. Moravany – Slatiňany 4:2 (0:2). Branky: Kříž 2, Veselý, Molek – Zdražil, vlastní.

Konečné pořadí: 1. FK Pardubice C (53 bodů, postup), 2. Moravany (53, postup), 3. Přelouč (48, postup), 4. Živanice (46), 5. Srch (43), 6. Staré Hradiště (38), 7. Březová nad Svitavou (35), 8. Letohrad B (34), 9. MFK Chrudim C (34), 10. Dolní Újezd (33), 11. Stolany (28), 12. Valy (26), 13. Slatiňany (21), 14. Morašice (21).