Pomezí jasně dominovalo a připsalo si premiérovou výhru v této soutěži. Třebovský Slovan se po mizerném startu do podzimní části, jak se zdá, probouzí do lepších časů.

Pomezí – Morašice 5:0

Domácí začali derby ve velkém stylu, hýřili nápady i pohybem, kombinační hrou válcovali soupeře, který se jenom s obtížemi bránil. Po dvaceti minutách udeřil J. Nespěšný, bratrská spolupráce se ujala o něco později, kdy druhou branku vsítil M. Nespěšný. Pomezí si dovolilo luxus neproměněné penalty, ale celý zápas se hrál ve stejném duchu a góly padaly i po přestávce. Přesně pod břevno se z trestného kopu trefil J. Nespěšný a aby to nevypadalo, že je zápas záležitostí bratrů Nespěšných, skórovali i střídající hráči. Nejprve Stýblo a konečnou podobu dal výsledku J. Svoboda – 5:0. Dohrávalo se za drtivé převahy domácích.

Branky: J. Nespěšný 2, Stýblo, M. Nespěšný, J. Svoboda. Rozhodčí: Komínek. Poločas: 2:0. Pomezí: Křemenák – Kotouček, R. Svoboda, Pořízka, Mička, Jožák, Čejka, Červený, Coufal, J. Nespěšný, M. Nespěšný (Stýblo, L. Roušar, Drobný, J. Svoboda, Češka). Morašice: Prešinský – M. Klement, Chmelík, Ropek, Jokeš, Veselík, Mach, Petr Kuta, Novák, Válek, Burián (Kopecký, Škoda, J. Klement, Kubeš).

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Kluci si uvědomili, že bez bojovnosti a nasazení to nepůjde. Po celých 90 minut jsem byl s naší hrou spokojen. Byl to kolektivní výkon, i ti hráči, kteří na hřiště přišli jako střídající, do sestavy zapadli a přispěli k jasnému vítězství. Bylo ale trestuhodné, že jsme zahodili mnoho dalších vyložených šancí včetně pokutového kopu. Nechci být neskromný, ale nebýt toho, tak mohl být konečný výsledek snad dvouciferný.

Jan Kuchta, trenér Morašic: Špatná hra, špatný výsledek. Chyběli nám někteří hráči ze základu, ale na to se nelze vymlouvat. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál, nám se vůbec nedařilo. Myslel jsem si, že nás trochu probere neproměněná penalta domácího brankáře za stavu 2:0, ale bohužel se tak nestalo a utržili jsme debakl. S předvedeným výkonem v Pomezí jsem velmi nespokojen.

Hlinsko B – Moravská Třebová 0:1

Od první minuty předváděli hosté nátlakový fotbal a hrnuli se stále na branku domácích, ale s koncovkou si nepotykali. Největší šanci měl Sedláček, ale netrefil se, sám před gólmanem se ocitl také aktivní Okleštěk, rovněž bez efektu. Domácí se s výjimkou jednoho závaru k ničemu nedostali. Ve druhém poločase to vypadalo podobně, ale Slovan se svými šancemi nakládal hodně lehkomyslně, takže se ještě minutu před koncem zdálo, že si neodveze víc než remízu. Poté byl ovšem v pokutovém území naivním skluzem soupeře sražen Staněk, pískala se penalta, Novák ji proměnil a rozhodl o nejtěsnějším vítězství hostů.

Branka: Novák (PK). Rozhodčí: T. Řehák. Poločas: 0:0. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, Šatník, Novák, Sedláček, Trefil, Staněk, Okleštěk, Masopust, Kučerňák (Štěpánek, Kalus).

Ladislav Kučerňák, trenér Moravské Třebové: Vyhráli jsme zaslouženě, i když to bylo až po penaltě v poslední minutě. Měli jsme po celý zápas velkou územní převahu, jenže nedokázali jsme ji vyjádřit brankově, ačkoli hlavně Masopust a Sedláček k tomu měli vyložené příležitosti. Kladl jsem důraz na to, abychom soupeře nepouštěli do střeleckých pozic a to jsme splnili, domácí neměli téměř nic. Na druhou stranu však ti hráči, kteří měli tvořit hru a útočit, se příliš neprosazovali. Minule proti Chrudimi jsme podali určitě lepší výkon.

Další výsledky 5. kola I. A třídy: Načešice – Staré Hradiště 2:1 (1:0). Branky: Dobrovolný, Zita – vlastní. Srch – Česká Třebová B 1:1 (0:1). Branky: Brož – Keprt. Chrudim C – Prosetín 5:1 (2:1). Branky: Tlapák, Kopp, Kratochvíl, Netušil, Mrázek – Sylvain. Přelouč – Slatiňany 5:2 (4:1). Branky: Cichra 2, Rokyta, Ulrych z pen., Machačný – Pokorný, Málek. Horní Jelení – FC Jiskra 2:1 (2:1). Branky: Velinský, Rejnuš – Pařízek.

Pořadí: 1. Horní Jelení (15), 2. Srch (13), 3. Načešice (11), 4. Chrudim C (10), 5. Staré Hradiště (10), 6. Přelouč (8), 7. Česká Třebová B (8), 8. Moravská Třebová (6), 9. Pomezí (5), 10. Slatiňany (4), 11. Hlinsko B (3), 12. Morašice (3), 13. FC Jiskra (1), 14. Prosetín (1).