Magnetem nedělního programu ve fotbalové I. A třídě bylo prestižní sousedské derby, které před zahajovacím hvizdem vzbuzovalo řadu otázek. Dolní Újezd naznačil před týdnem narůst formy, zatímco Morašice se vzpamatovávaly z debaklu ve Valech. Už o den dříve se na trávníku Přelouče představili fotbalisté Březové a jejich návrat domů nebyl veselý.

Morašice – Dolní Újezd 1:1

Oba rivalové vsadili na jednoduchost a převážně nakopávané míče, což se v prvním poločase více dařilo hostům, kteří měli navrch. V 16. minutě posadil Čejka trestný kop na hlavu M. Vomáčky a ten otevřel skóre – 0:1. Nedlouho poté však musel autor gólu střídat a po zranění kotníku pro něho podzim zřejmě skončil.

Po změně stran domácí ve snaze o vyrovnání přidali, ale na tvrdém hřišti se více bojoval než hrál pohledný fotbal. Šancí bylo pomálu, ale jedna z nich se v 83. minutě ujala, když T. Klusoň neudržel míč a dorážející Chmelík se nemýlil.

„Remíza je vzhledem k šancím i průběhu hry zasloužená,“ vyjádřil se trenér Morašic Petr Kuta. „Hráli jsme v okleštěné sestavě, ale zápas jsme odbojovali. Ve druhém poločase jsme byli určitě bojovnější a nebezpečnější. Celé utkání bylo hlavně o standardkách, nám se začaly dařit po změně stran a po jedné z nich jsme vyrovnali. Měl jsem z utkání po minulém debaklu přece jen větší strach. Získali jsme bod, ale nutně potřebujeme jednou dvakrát zvítězit, abychom naše tabulkové umístění vylepšili.“

V Dolním Újezdu vládlo spíše zklamání, góly inkasovaný krátce před koncem zamrzel. „V derby jsme měli a chtěli vyhrát. Z výsledku jsme zklamaní, bohužel se nám slibně rozehrané utkání nepodařilo dotáhnout do konce. Byl to boj, moc fotbalu k vidění nebylo. Velkou ztrátou je pro nás zranění Martina Vomáčky,“ řekl vedoucí týmu Radek Novotný.

Branky: Chmelík – M. Vomáčka. Rozhodčí: Jelínek. Poločas: 1:0. Morašice: Prešinský – Klement, Chmelík, Ropek, Jokeš, Růžek, Válek, Pavel Kuta, M. Štancl, Škoda, P. Vomáčka (J. Kopecký, Burián). Dolní Újezd: T. Klusoň – J. Částek, Svoboda, Havran, Kabrhel, Čejka, M. Vomáčka, Kolčava, O. Klusoň, J. Vomáčka, Nováček (Heinisch, Nádvorník, Pravec).

Přelouč – Březová 3:0

První poločas o poznání lépe vyšel domácím. Několik šancí jim pokryl Ehrenberger, ale v 35. minutě po hrubce v obraně skóroval Janecký do odkryté svatyně na 1:0. Těsně před poločasem dostal míč do sítě R. Mikolín, jenže rozhodčí viděli ofsajd. Březová se probudila po přestávce, vytočila obrátky a dostala se do tlaku, ale s koncovkou byli na štíru Bednář, R. Mikolín, Stupka i Svoboda. V závěru hráli hosté vabank, stopera Králíčka vysunuli dopředu a soupeř je do otevřené obrany dvakrát potrestal.

„Co je nám platné, že nás i domácí chválí za pěkný fotbal, když nemáme ani bod. Výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti hlavně ve druhém poločase. Citelně chyběli Vorlický, Jež i potrestaný Wagner a bylo nás jen jedenáct,“ posteskl si vedoucí týmu Oldřich Palla.

Branky: Janecký, Novák, Ročín. Rozhodčí: Kvaček. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Prudil, Králíček, Svoboda, Rada, Kutlák, R. Ehrenberger, Stupka, P. Mikolín, Bednář, R. Mikolín.

Zbývající výsledky 7. kola: MFK Chrudim C – Moravany 3:2 (1:0). Branky: Luptovský 2, Lacman – Kříž, Kulhánek. Živanice – Stolany 4:1 (3:1). Branky: Pecivál 3, Macháček – vlastní. Srch – Slatiňany 2:1 (1:1). Branky: Maivald, Hurta – Kudyn. Letohrad B – Valy 3:2 (1:1). Branky: Matějíček, T. Svoboda, M. Hynek – Budínský, Bažant. FK Pardubice C – Staré Hradiště 1:1 (0:1). Branky: Vágner – Götz.

Pořadí: 1. Letohrad B (14 bodů), 2. FK Pardubice C (14), 3. Přelouč (12), 4. Moravany (12), 5. Březová nad Svitavou (12), 6. Staré Hradiště (11), 7. Stolany (10), 8. Živanice (9), 9. Srch (9), 10. MFK Chrudim C (9), 11. Dolní Újezd (8), 12. Valy (7), 13. Morašic (6), 14. Slatiňany (3).