Moravská Třebová – Pomezí 3:1

Hned ve 2. minutě rozehrál Okleštěk roh na hlavu Masopusta a bylo to 1:0. Hosté začali s přílišným respektem, ale když přežili některé další závary ve svém vápně, tak se oklepali a začali rovněž zlobit. Ve 28. minutě se dočkali vyrovnání po ruce domácích v šestnáctce a proměněné penaltě Coufala – 1:1. V závěru poločasu dvakrát pálil Masopust a Křemenák měl co dělat. I po změně stran měl více ze hry Slovan, musel se ale mít na pozoru před brejky soupeře. V 69. minutě se přes několik bránících hráčů prosadil Strouhal a mířil přesně k tyči – 2:1. Hosté pořád bojovali, ale větší šanci už neměli, naopak v závěru upravil Staněk na 3:1.

Branky: Masopust, Strouhal, Staněk – Coufal (PK). Rozhodčí: Raplík. Poločas: 1:1. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, R. Šatník, Marek, Novák, Sedláček, Trefil, Staněk, Okleštěk, Masopust, Kučerňák (Štěpánek). Pomezí: Křemenák – Mička, R. Svoboda, Kotouček, Čejka, Pořízka, Coufal, J. Nespěšný, Jožák, M. Nespěšný, Červený (L. Roušar, Stýblo, Drobný).

Ladislav Kučerňák, trenér Moravské Třebové: Bylo to z obou stran celkem solidní utkání, které bylo až do konce napínavé, protože soupeř byl houževnatý a nechtěl se vzdát. Naše vítězství je zasloužené, po většinu času jsme tlačili, hosté moc šancí neměli. Nevyhnulo se nám hluché místo na konci prvního poločasu, kdy se nám nedařily přihrávky, mohli jsme rozhodnout dříve. Po gólu na 2:1 jsme hřiště ovládli. Pochvala pro Staňka a dvojici stoperů.

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Nezklamali jsme, ale potřebovali bychom k úspěchu i trochu štěstí. Měli jsme nějaké šance, ale míče létaly buď vedle, nebo jsme neprostřelili hradbu těl. Soupeř byl rychlejší, tvrdší, jeho kombinace přesnější než naše. Mrzí mě, že se připravujeme na bránění standardních situací a po dvou minutách inkasujeme po rohovém kopu. Před rozhodujícím druhým gólem jsme zase nedokázali zabrzdit soupeře před šestnáctkou, a to třeba za cenu faulu. Domácí takhle naše akce zastavit uměli, my bohužel ne.

Morašice – Přelouč 2:0

Domácí konečně předvedli bojovný a důrazný fotbal, za což byli odměněni třemi body. Sice měli hosté většinu času míč na svých kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostali a nebezpečnější byly brejky Morašic. Zerzán sám před Pořízem ještě zakončil slabě, ale ve 39. minutě právě tento hráč přihrál před branku Buriánovi a ten se nemýlil – 1:0. Těsně před poločasem ještě ve skluzu těsně minul Veselík. I po přestávce se hrálo za platonické převahy Přelouče. V 74. minutě se domácím povedl rychlý protiútok a aktivní Klement po vysunutí od Buriána zvýšil na 2:0. Tento stav domácí díky pozorné defenzivě udrželi do konce.

Branky: Burián, Klement. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 1:0. Morašice: Prešinský – Válek, Chmelík, Ropek, Klement, Veselík, Skala, Štancl, Novák, Burián, Zerzán (Kubeš, Vopařil, Mach).

Jan Kuchta, trenér Morašic: Děkuji celému mužstvu za bojovnost a vítězství, které je před dvěma zápasy venku velmi důležité. Soupeř měl hru, my dávali góly. Zkusili jsme hosty aktivněji napadat a bylo to poznat, i oni měli ztráty a my z nich těžili. Zjednodušili jsme hru v zadních řadách, přestali jsme tam zkoušet kombinace ve stylu Španělska a nedostávali sami sebe do složitých situací. Věřím, se s takovým přístupem nebudeme ani venku bez šancí.

Další výsledky 6. kola I. A třídy: Staré Hradiště – Slatiňany 1:6 (0:1). Branky: Lexman – Hanuš 3, Pokorný, Kovařík, Málek. Načešice – Srch 2:2 (0:1). Branky: Zita, M. Svoboda – M. Víšek, Maivald. Prosetín – Hlinsko B 3:0 (3:0). Branky: Hott-Billong, Zvára, J. Ročňák. FC Jiskra – Chrudim C 2:4 (0:1). Branky: Matoulek, Ježek z pen. – Žalud 2, Lacman, Mrázek. Česká Třebová B – Horní Jelení 3:3 (1:2). Branky: Morkes, Pachl, Keprt – Štěpánek 2, Šmidberský.

Pořadí: 1. Horní Jelení (16), 2. Srch (14), 3. Chrudim C (13), 4. Načešice (12), 5. Staré Hradiště (10), 6. Česká Třebová B (9), 7. Moravská Třebová (9), 8. Přelouč (8), 9. Slatiňany (7), 10. Morašice (6), 11. Pomezí (5), 12. Prosetín (4), 13. Hlinsko B (3), 14. FC Jiskra (1).