Cerekvice se v Letohradu poločas srovnávala s atmosférou mistrovských bojů, ale po přestávce nedala soupeři žádnou šanci. Druhý Heřmanův Městec zvítězil v Moravské Třebové, kde domácí žehrali na neuznané góly a vyloučení. Důležité tři body vybojovaly na domácím trávníku Morašice. Spokojenost s výsledkem zavládla i v Litomyšli, o Dolním Újezdu něco takového říci nelze.

Litomyšl – Slatiňany 2:0

Na velmi dobrém hlavním hřišti měli domácí v prvním poločase mírnou převahu, ale z několika šancí nic nevytěžili. To se povedlo až po změně stran po vydařeném zakončení Sršně a nemuselo zůstat jen u toho. Jenže paradoxně po vedoucím zásahu domácí polevili a přestalo se jim dařit. Hosté opustili obranný blok a sahali velmi vážně po vyrovnání, několikrát se musel vytáhnout Křemenák. Pojistka přišla nedlouho před koncem po faulu na Bednáře ve vápně, který z penalty, byť se štěstím a nadvakrát, potrestal Holec.

Fakta – branky: Sršeň, Holec. Rozhodčí: Gála (Luže) – J. Nekvinda, Vašek. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Jiskra Litomyšl: Křemenák – Radimecký, Hašek, Macháček, Němec, Černý, Holec, Sršeň, Košín, Bednář, P. Urban (Zeman, Janoušek).

Pavel Schejbal, trenér: Do stavu 1:0 jsme byli herně lepší a mohli vést daleko výrazněji. Ale poté jsme nepochopitelně přestali hrát, nevyvezli balon, nepřihráli si, nikdo na sebe nevzal zodpovědnost, byla tam samá nepřesnost a zbrklost. Jen díky Křemenákovi jsme v těch chvílích udrželi vedení a v závěru ho nakonec pojistili. Se třemi body jsem spokojen, ty nám určitě pomůžou, ale s výkonem to už bylo horší.

Valy – Dolní Újezd 3:1

Hosté zahájili zápas aktivně, dvakrát pěkně vypálil Novák, ale v 9. minutě je srazila hrubka Veselíka, jenž nahrál přímo M. Bažantovi a ten si už věděl rady – 1:0. Nejblíže k vyrovnání měl Fulík, jehož přímý kop vytáhl gólman na roh. Po změně stran se Újezd tlačil dopředu, znovu však nabídl M. Bažantovi brejk a ten se zase nemýlil. V 68. minutě se hosté přece jen dočkali po dorážce J. Vomáčky a snížili na 2:1, ale pokračující snaha do dalších šancí nevedla. V závěru pojistil Valům výhru Kolman.

Fakta – branky: M. Bažant 2, Kolman – J. Vomáčka. Rozhodčí: T. Řehák (Lanškroun) – Šejna, Seibert. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Sokol Dolní Újezd: Janecký – Havran, Nádvorník, Veselík, M. Vomáčka, Klusoň, Novák, Heinisch, Fulík, Mandlík, M. Vomáčka (J. Částek).

Radek Novotný, vedoucí mužstva: Do zápasu jsme nastoupili značně nekompletní, chyběli zranění Svoboda, Kučera a Frňka i pracovně zaneprázdněný Kolčava. Přesto se bod uhrát dal. Utkání jsme si bohužel prohráli sami vlastními chybami, které soupeř a zejména Bažant potrestal.

Moravská Třebová – Heřmanův Městec 0:1

Domácím chyběli zranění R. Šatník i Aberle, Potáčkovi nedorazila registrace z Rakouska. I tak začali zostra, v 1. minutě skóroval z brejku Večeřa, ale gól neplatil pro ofsajd, poté se stejný hráč ocitl sám před brankářem Rabou, jenže ten ho vychytal. Hosté zahrozili po čtvrthodince hry střelou, která se otřela o břevno, další těžkou ránu pak Spáčil vyškrábl s námahou na roh.

Rušné utkání pokračovalo a ve 35. minutě po spolupráci Večeři se Strouhalem vytěsnil Raba konečky prstů ránu druhého jmenovaného na břevno. O něco později pálil po samostatné akci Večeřa, Raba míč neudržel a P. Šatník pohotově dorazil do sítě, ale branka pro údajný ofsajd neplatila, takže se do kabin šlo za stavu 0:0.

Další sporné chvíle následovaly po pauze. Ve 48. minutě byl hostujícím již „žlutým“ Hamsou nevybíravě faulován Sedláček, ovšem druhé napomínání nepřišlo. O tři minuty později fauloval na polovině hřiště Strouhal, zde však již druhá žlutá karta následovala a domácí byli rázem v deseti.

V 70. minutě se hosté z rychlého protiútoku dokázali střelecky prosadit a Salfický přízemní střelou otevřel skóre – 1:0. Slovan vrhnul všechno do útoku, ale další ránu od Večeři opět vytáhl Raba a když se neujal ani rychlý brejk hostů, který zastavil Spáčil, museli se domácí smířit s porážkou.

Fakta – branka: D. Salfický. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda) – Lukes, Papáček. ŽK: 4:2. ČK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. SKP Slovan Moravská Třebová: Spáčil – Novotný, Fikr, Winkler, Hányš, Kozák, Strouhal, Sedláček, Staněk, P. Šatník, Večeřa.

Martin Tylšar, předseda SKP Slovan: Zařekl jsem se, že se k rozhodčím již nebudu v novinách vyjadřovat, ale nemohu jinak. Bylo to zajímavé utkání, kterému by zřejmě slušela remíza, ale skončilo výhrou hostů, na němž se však podepsala svým výkonem dvojice rozhodčích Pavlas a Papáček.

Letohrad B – Cerekvice 1:4

Domácí si vedoucí celek tabulky pozvali na umělou trávu a zkraje ho zaskočili aktivitou, kterou ve 13. minutě přetavil Kvapil střelou z přímého kopu ve vedení 1:0. Netrvalo dlouho a Vondra se postaral o vyrovnání, ale nadále se hrála vyrovnaná partie. Po změně stran však Slavoj, jehož řady těsně před jarní sezonou opustil zkušený Svoboda a chyběl mu také brankář Ehrenberger, přepnul na vyšší stupeň. Hned ve 47. minutě otočil skóre, ovládl hrací plochu a přidal další dvě trefy.

Fakta – branky: Kvapil – Dostál 2, Zahálka, Vondra. Rozhodčí: Pešek (Chrudim) – Poláček, Štourač. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Slavoj Cerekvice: Kusý – Coufal, Benko, Drahoš, Smola, Jandera, Zahálka, Horníček, Souček, Dostál, Vondra (Růžička, Pražák, Schauer).

Karel Řehák, trenér: V úvodu jsme měli potíže se adaptovat na umělku v Letohradu a na hru rychlonohých domácích mladíků. Trvalo nám dobře dvacet minut, než jsme se s tím srovnali. Soupeř šel zaslouženě do vedení, naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat na 1:1 a poločas se už dohrál smírně. Myslím si, že klíčový pro další vývoj byl náš rychlý gól po standardní situaci na začátku druhé půle. Domácí museli více dopředu, nám se začaly otevírat krajní prostory, vytvářeli jsme si více šancí a ještě dvakrát skórovali. Pro Letohrad je taková výše porážky asi krutá a neodpovídá průběhu hlavně v prvním poločase.

Morašice – Staré Hradiště 2:1

Z prvního poločasu důležitého utkání stojí za zmínku jeho závěr, kdy nejprve otevřel skóre Tesner (0:1), aby Vomáčka stačil vyrovnat. Osud zápasu se naplnil v 65. minutě po faulu brankáře Hradiště Habivského, který z pokutového kopu potrestal Pavel Kuta.