Fotbalová I. A třída nabídla o víkendu tři utkání s účastí zástupců regionu. Ti, kteří se představili na hřištích soupeřů, tam skončili bez úspěchu, což pro dolnoújezdský Sokol rázem znamená nepříjemnosti. V nich jsou až po uši také Morašice, ty ale alespoň vykřesaly jiskřičku naděje.

Slatiňany – Březová 2:1

Hosté přijeli v deseti lidech, z čehož byli čtyři dorostenci, přesto sahali po bodu. Vycházeli z důsledné obrany a když se jim naskytla možnost, vyrazili do brejku. Vypracovali si i několik šancí, ale udeřil soupeř ve 28. minutě, kdy Dostál uklidil do sítě centr Málka. Po přestávce se na hrot místo Rady vysunul Prudil a v 62. minutě by blízko k vyrovnání, ale nedal. Hned z protiakce minul lehký míč před šestnáctkou Havlíček a Vaculka dal do „prázdné" na 2:0. Hosté se nevzdávali, Prudilovu hlavičku vytáhl ze šibenice gólman a v 82. minutě už P. Mikolín snížil – 2:1. Domácí se uchýlili k bránění „zuby – nehty", ale ani Rada, ani Václavek v samém závěru remízu nezachránili.

Fakta – branky: Dostál, Vaculka – P. Mikolín. Rozhodčí: Gála. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: Havlíček – Prudil, Václavek, Friedl, Prokop, P. Mikolín, Dufek, Deutsch, Ducháček, Rada.

Oldřich Palla, vedoucí Březové: Je těžké se k tomuto zápasu vyjadřovat. Snad jen tolik, že i v deseti jsme si prohru nezasloužili, což uznali i domácí. Bohužel i v tomto zápase si vybral hodně slabou chvíli Havlíček. Na druhou stranu je potřeba vyzvednout výkon Deutsche, který byl nejenom platný v obraně, ale perfektně zakládal útoky a za celý zápas snad nepokazil přihrávku. Je opravdu škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat. Kluci by si to za poctivý výkon zasloužili.

Živanice – Dolní Újezd 3:0

Hosté dávali s potížemi do kupy sestavu k zápasu a ze začátku se bránili aktivnějšímu soupeři. Hondl musel zasahovat proti dvěma střelám z kopačky Mocanu a ve 21. minutě kapituloval, i když si na Peciválovu tvrdou ránu sáhl – 1:0. Stejný hráč poté zazdil tutovku z malého vápna, hosté ožili a ve 42. minutě měl po vysunutí od Heinische vyrovnání na noze Jan Vomáčka. Podařilo se mu přehodit daleko před brankou stojícího gólmana, ale jeho svatyni těsně minul. Po změně stran byli i nadále nebezpečnější domácí, což po hodině hry prokázal po chybě soupeře v rozehrávce Klouda. V 73. minutě dal výsledku konečnou podobu Ferčák, jenž vypálil přesně z přímého kopu.

Fakta – branky: Pecivál, Ferčák, Klouda. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 1:0. Dolní Újezd: Hondl – Částek, Kučera, M. Vomáčka, Mráz, Nováček, Kolčava, Heinisch, Klejch, J. Vomáčka, Nádvorník (Žďára).

Radek Novotný, vedoucí Dolního Újezdu: Domácí byli lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Nás teď trápí absence hráčů kvůli zranění a stále také koncovka. Možná to mohlo dopadnout jinak, kdyby se nám v závěru prvního poločasu podařilo vyrovnat. Musím ocenit excelentní výkon rozhodčích z Hradce Králové.

Morašice – Chrudim C 2:1

Domácí zachytili začátek zápasu, kombinačně se soupeři vyrovnali a po několika nadějných akcích šli do vedení Štanclem. Hru Morašic oživil po odpykání trestu rychlý Burián, často hrozil z brejkových situací a jednu z nich zastavil hostující gólman pouze za cenu „červeného" faulu. Početní výhodu domácí po změně stran využili a přidali druhý zásah, ale v závěru se i přesto dostavily obavy o výsledek. Po zaváhání gólmana hosté snížili v 75. minutě na 2:1, ale konec už Morašičtí zvládli a o výhru se nenechali připravit.

Fakta – branky: M. Štancl, Pavel Kuta – Rahimič. Rozhodčí: Volný. Poločas: 1:0. Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, Ropek, Vosmek, Pavel Kuta, Petr Kuta, Jokeš, Štancl, Burián, Vomáčka (Škoda, Jetmar, Holomek, Částek).

Petr Kuta, trenér Morašic: Po delší době jsme se dočkali vítězství, navíc jsme dali dva góly a to se na jaře ještě nestalo. Pozitivem je to, že jsme si dokázali vytvářet brankové příležitosti a to se nám doposud nedařilo. Naše situace je pořád hodně těžká, ale malá naděje, že se vyhneme přímému sestupu, ještě stále žije a budeme o ni do konce bojovat.

Další výsledky 23. kola I. A třídy: Srch – Valy 1:4 (1:2). Branky: Brož – Klas 2, Pleskot, Veselý. Přelouč – Moravany 2:2 (1:1). Branky: Ročín, Janecký – Lukas 2. Letohrad B – Pardubice C 1:4 (0:1). Branky: Nágl – Rydval 2, Rybka, Baudyš. Stolany – Staré Hradiště 1:2 (0:1). Branky: Hluchý – Stefanov, Smutný.

Pořadí: 1. Moravany (47 bodů), 2. Pardubice C (46), 3. Živanice (45), 4. Přelouč (42), 5. Srch (40), 6. Staré Hradiště (34), 7. Letohrad B (32), 8. Chrudim C (30), 9. Březová nad Svitavou (29), 10. Stolany (28), 11. Dolní Újezd (24), 12. Slatiňany (21), 13. Morašice (18), 14. Valy (17).