Morašice – Horní Jelení 0:2

K vidění byl fotbal s řadou nepřesností a pouze s náznaky šancí, které zakončili neúspěšně Novák na jedné a Kaňkovský na druhé straně. Ten hned po změně stran skóroval, ale z ofsajdu. V 54. minutě nahrál ve slibné pozici Zerzán Nováčkovi na paty. Hosté se prosadili v 72. minutě, kdy po pravé straně unikl Štěpánek a prostřelil Prešinského. Pojistku přidalo Jelení v závěru, kdy nedorozumění Prešinského s Ropkem u vápna potrestal Šmidberský.

Branky: Štěpánek, Šmidberský. Rozhodčí: Saňák. Poločas: 0:0. Morašice: Prešinský – Válek, Chmelík, Vopařil, Klement, Mach, Nováček, Novák, Veselík, Škoda, Zerzán (Ropek, Burián, Jokeš, Kubeš).

Jan Kuchta, trenér Morašic: Hosté byli lepší, to se jim nemůže upřít. My jsme drželi do 70. minuty bezgólový stav a je škoda, že se to nepovedlo déle, protože bod by byl z tohoto zápasu zlatý. Bohužel jsme poté udělali chybu v rozehrávce, inkasovali a to bylo špatně. Nemohu říci, že bychom vyloženě vybouchli, ale vypracovali jsme si minimum šancí, měli málo rohů a standardek. Soupeř byl kvalitní, nepustil nás skoro do ničeho a vyhrál zaslouženě.

Moravská Třebová – Srch 1:2

Domácím se od počátku nedařilo, jejich hra byla plná nepřesností. Titanic měl mírnou převahu a ve 38. minutě šel do vedení z penalty, kterou využil Kršák. Hned v úvodu druhého poločasu střílel mimo Linhart, ale vzápětí vystihl Novákovu „malou domů" Karela a bylo to 0:2. Domácí si vytvořili územní převahu, ale jejich hra byla sterilní, až v 88. minutě po rychlé kombinaci prostřelil z malého vápna brankáře Masopust a snížil, ale to bylo příliš pozdě.

Branky: Masopust – Kršák (PK), Karela. Rozhodčí: Havel. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, R. Šatník, Novák, Sedláček, Staněk, Okleštěk, P. Šatník, Linhart, Kučerňák (Masopust, Vančura, Štěpánek).

Ladislav Kučerňák, trenér Moravské Třebové: Svazovala nás hrozná nervozita, kluci málo běhali, báli se něco udělat. Na šance to byl vcelku vyrovnaný zápas, více jich ale využil soupeř, který nejprve proměnil penaltu a poté potrestal další naši hrubou individuální chybu. To nás přivedlo opět k porážce. Musím však uznat, že Srch byl fotbalovějším tý­mem.

Staré Hradiště – Pomezí 2:1

Jako první udeřili hosté, po trestném kopu se prosadil M. Nespěšný a dal první gól Pomezí v I. A třídě. Hradiště odpovědělo kombinační akcí, kterou zakončil penaltový faul na Stefanova a Götz zachoval pevné nervy – 1:1. Po přestávce domácí nováčka přitlačili, v 59. minutě našel míč ve skrumáži Götz a propálil vše. Hosté bojovali až do konce, ale marně, i proto, že jim dvě branky nebyly pro údajné ofsajdy uznány.

Branky: Götz 2 (1 x PK) – M. Nespěšný. Rozhodčí: Volný. Poločas: 1:1. Pomezí: Křemenák – Drobný, R. Svoboda, Kotouček, Mička, Jožák, Čejka, J. Nespěšný, L. Roušar, M. Nespěšný, Červený (Stýblo, Pořízka, Coufal).

Vítězslav Kotásek, trenér Pomezí: Potvrdilo se, co je pro nás typické. Dvě naše zaváhání soupeř okamžitě potrestal, zatímco my jsme jeho chyby využít nedokázali. Naší slabinou je špatná finální přihrávka, kterou trpí útočná fáze hry. Myslím ale, že i kdyby si domácí dali vlastní gól, našlo by se nějaké naše porušení pravidel.

Další výsledky 2. kola I. A třídy: Přelouč – Hlinsko B 3:0 (2:0). Branky: Semelka 2, Novák. Slatiňany – Chrudim C 2:3 (2:3). Branky: Kopecký, Pokorný – Strnad 2, Kratochvíl. FC Jiskra – Česká Třebová B 1:4 (0:2). Branky: Šmolík – Šafář, Morkes, Macko, Pešina. Prosetín – Načešice 1:1 (0:1). Branky: Vodvárka – Svoboda.

Pořadí: 1. Horní Jelení (6), 2. Česká Třebová B (6), 3. Srch (6), 4. Staré Hradiště (6), 5. Přelouč (4), 6. Chrudim C (4), 7. Načešice (4), 8. Hlinsko B (3), 9. Prosetín (1), 10. Moravská Třebová (0), 11. Pomezí (0), 12. Morašice (0), 13. FC Jiskra (0), 14. Slatiňany (0).

(rh, re)