V Holicích to byl nyní zápas úplně jiného druhu než o týden dříve, daleko ofenzivnější, gólově bohatý, ale výsledek byl z pohledu Jiskry stejný, tedy nejtěsnější porážka. Na vině byly zbytečné chyby v obranné činnosti, hosté inkasovali hodně hloupé góly, obdrželi celkem čtyři a to se zkrátka už nedalo přestřílet.

Na očekávané derby na Svitavský stadion zavítalo slušných půl třetí stovky fanoušků a ti sledovali zápas bezesporu zajímavý, v němž domácí fotbalisté vyhráli nejhubenějším možným skóre. Zaslouženě? Asi ano, přece jen měli po většinu času ze hry o něco více, ačkoli Polička ve druhém poločase přidala a s nulou nemusela odejít.

Penalty, toť je zjevně silná zbraň SKP Slovan. Třebovští získali zásluhou úspěšných rozstřelů i ve druhém duelu bod navíc.

2. KOLO:

Svitavy – Polička 1:0

Domácím patřil začátek zápasu, ihned přitlačili soupeře k jeho šestnáctce a vypracovali si několik možností. Tu největší jim však v 19. minutě nabídl Bureš svojí „malou domů“, který byla tak „podvyživená“, že ji dostihl Frolo, obešel Slaného a do prázdné branky pohodlně otevřel skóre – 1:0. Vstřelený gól však zajímavosti duelu moc nepomohl, hra se potom na dlouhý čas nastěhovala doprostřed pole a teprve v závěru poločasu přišly další šance na svitavské straně. Po spolupráci Svobody s Frolem měl druhý jmenovaný na kopačce zvýšení, zakončoval zblízka osamocen, ale Slaný se vytáhl výtečným zákrokem. Po změně stran naskočil v poličském dresu do zápasu Awuku a hned se to na průběhu utkání odrazilo, protože hosté získali více herní jistoty a v několika případech nebyli daleko od vyrovnání, ale pokaždé narazili na jistého Jílka. Ten svému týmu zachránil vítězství v 85. minutě, kdy vytáhl zpod břevna nebezpečnou hlavičku Andrleho. Domácí za celý druhý poločas nedokázali dotáhnout k úspěchu žádnou ze slibných brejkových situací, takže se báli o vítězství až do konce.

Fakta – branka: 19. Frolo. Rozhodčí: Langr (Lanškroun). ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – Czehowský, Petrila, F. Čížek – J. Novák, Bartoš (77. A. Novák), M. Čížek, Chlup, Veselský (68. Jiroušek) – Svoboda (72. Scheib), Frolo. Polička: Slaný – Pavliš, Jílek, Andrle, Bureš (46. Čejka) – Jakub Mužík (46. Awuku), Netolický, Navrátil, J. Nespěšný, Pazdera (88. Kuda) – T. Mbah.

Dobříkov – Moravská Třebová 1:1 (PK 3:4)

Penaltový rozstřel doma, penaltový rozstřel venku, oba vyhrané. Slovanisté si odvezli dva body z tradičně horké dobříkovské půdy, když o vítězství v základním hracím čase přišli čtvrt hodiny před koncem. Hosté vstoupili do zápase lépe, od úvodních minut byli přesnější v kombinaci a také nebezpečnější v zakončení. První vizitku poslal směrem na branku Okrouhlý z trestného kopu, ale míč šel těsně vedle. Po umístěné střele Vančury už se hosté ujali vedení, když předtím chybovala obrana Dobříkova – 0:1. O přestávce si domácí museli v kabině vysvětlit, že k bodům povede pouze zlepšený výkon. Nasazení se zvýšilo, naproti tomu jim zcela scházela střelba, gólových šancí bylo jako šafránu a Třebovští bránili spolehlivě. Přesto se Dobříkov dočkal vyrovnání, a to v 76. minutě, kdy se po rohovém kopu Vaňka trefil přesně Rydval. Stav se vícekrát nezměnil, ke slovu se dostaly penalty a vyzněly lépe pro tým Slovanu.

Fakta – branky: 76. Rydval – 33. Vančura. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Dobříkov: Rychtařík – Dostál (46. Rydval), Hrůša, Karela, Houžvička – T. Vaněk, Svoboda (70. Svatoň), Klapal, J. Vaněk – Ševčík (60. Jandera), Bůžek (77. Richter). Moravská Třebová: Kamisch – Strouhal, Vančura, Šatník, Štaffa – Válek, Okrouhlý (79. Strnad), Staněk, Marák – Konečný, Polák.

Holice – Litomyšl 4:3

Horší vstup do utkání Jiskra ani mít nemohla. Utekla sotva minuta a z trestného kopu z úhlu překvapil Kačera zkušený Kaufman. Z této ledové sprchy se hosté chvíli vzpamatovávali, ale postupně se oklepali a začali také hrozit směrem dopředu. Jenže přišlo další zaváhání a svoje střelecké představení zahájil Václavek – 2:0. Do přestávky se Litomyšl dočkala kontaktního gólu zásluhou Štoudka a vrátila se díky tomu do utkání. Nástup do druhé půle tentokrát vyšel Jiskře a po necelých pět minutách se z brejkové situace prosadil hrající trenér Svoboda – 2:2. Tady se lámal chleba, protože hned nato hosté zaskočeného soupeře sami posadili zpět na koně, neboť po nedorozumění v zadních řadách přišel snadno ke gólu zase Václavek – 3:2. Když potom Litomyšlští ještě vyrobili penaltu proměněnou stejným mužem, bylo s nimi zle. Bojovali do konce, ale Urbanův zásah přišel příliš pozdě, než aby se dalo s výsledkem něco dělat.

Fakta – branky: 25., 53. a 72. z pen. Václavek, 2. Kaufman – 36. Štoudek, 50. Svoboda, 90. Urban. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Holice: Schmeiser – Koblížek (55. Lát), Kopřiva, T. Velinský – Řezníček – Křtěn, R. Machatý, Krpata – Kaufman – Václavek, D. Machatý (61. Černohorský). Litomyšl: Kačer – M. Severa (66. Zeman), Radimecký, Hašek, Čapek – Valenta, Svoboda, Kundera, Urban – Štoudek, L. Severa (74. Paclík).

Další výsledky KP Pardubicka:

Třemošnice – Chrudim B 0:3

Fakta – branky: 11. Žalud, 58. Malinský, 89. Svoboda. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 3:1. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Třemošnice: Šimon – Petr, Král, Kalina – Brom, P. Šindelář (82. Mejtský), J. Vančura, M. Šindelář, Forman – Hejcman, Fejl (57. Filip). Chrudim B: Trojan – Tlapák, Kopecký, Schejbal (39. Pekař), Zavřel (85. Vácha) – Havránek (71. Linhart), Malinský, Matyáš (87. Zjevík), Švec (82. Svoboda) – Žalud, Holeček.

Slatiňany – Žamberk 3:0

Fakta – branky: 45. Kopecký, 61. Trňák, 71. Slováček. Rozhodčí: Matoušek (Polička). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Slatiňany: Jedlička – Beneš (77. Hudec), Chvojka, Málek, Malý, Hauf – Koudelka, Trňák (70. Koblasa), Vladyka (80. Valda), – Slováček, Kopecký. Žamberk: Martinovský – Stejskal, Rozlívka, Rudolecký, Trejtnar – Trnka (66. Franke), Smola, Kopecký, Pavelka – Skoták (46. Kotyza), Zach (46. Jírů).

Choceň – Moravany 1:1 (PK 4:5)

Fakta – branky: 48. Voborník – 33. Beran. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Choceň: Gerčák – Fogl, Lebeda, Krejza, Hanus (74. Lněnička) – Pirkl, Sršeň, Holec, D. Sklenář (68. Kubíček) – Myšák, Voborník. Moravany: B. Branda – Horák (56. J. Branda), Formánek, M. Lukas, Krušina (68. Morávek, 92. Hájek) – Veselý, Beran, J. Lukas, Knotek – Kříž, Záleský.

Česká Třebová – Lanškroun 1:4

Fakta – branky: 25. Grepl – 55. Popelář, 59. a 81. Krejsar, 67. Ptáček. Rozhodčí: Mrázek (Chroustovice). ŽK: 1:0. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Hotmar – Fučík, Roušar, Kubásek (74. Ezr), Novotný – Müller (74. Vencl) – O. Skalický, Zahálka, Rataj (74. Vondra), Kopecký (56. Urbanec) – Grepl. Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Dvořák, Popelář, Karlík – Savych (89. Stasiowski), D. Skalický (72. Doležal), Ptáček, Kolomý – Krejsar, Komínek (83. Kyral).

Hlinsko – Heřmanův Městec 4:1

Fakta – branky: 42. a 47. Cach, 33. Dostál z pen., 51. Mayer – 67. vlastní (Mandutz). Rozhodčí: Jansa (Ústí nad Orlicí). ŽK: 0:4. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Hlinsko: Jindřichovský – Křivka, Pelikán, Vukliševič, Zach – Cach (68.Chmelík), Hlouš (60. Vymetal), Nevole (46. Volf), Mandutz – Dostál, Mayer. Heřmanův Městec: Žďánský – Jošt (66. Pilný), Dvořáček, Mach, D. Jablečník – Novák (53. D. Zrůst), Hlaváč, T. Zrůst (46. M. Jablečník), Salfický – Netušil (82. Vrátil), Svoboda (64. Kápička).

1. Hlinsko (6), 2. Lanškroun (6), 3. Slatiňany (6), 4. Chrudim B (5), 5. Moravská Třebová (4), 6. Holice (3), 7. Moravany (3), 8. Choceň (3), 9. Žamberk (3), 10. Svitavy (3), 11. Heřmanův Městec (3), 12. Polička (1), 13. Dobříkov (1), 14. Česká Třebová (1), 15. Litomyšl (0), 16. Třemošnice (0).