Papírově byli favority zápasu domácí, kterým se na podzim nad očekávání daří, jenže byla to dolnoújezdská rezerva, která začala o poznání aktivněji a po zásluze se opakovanou střelou Michala Nádvorníka ujala vedení. Domácí toho do poločasu moc nepředvedli, zato po pauze a trojitém střídání vystupňovali tempo a R. Milotou se jim podařilo rychle vyrovnat na 1:1. Rozhodnutí pak mohlo padnout na obou stranách, možnosti na to byly, ale remíza zůstala do závěrečného hvizdu a v rozstřelu kraloval hostující gólman Váně, který domácí exekutory vynuloval.

I druhý víkendový okresní souboj měl zřejmého favorita, vždyť Pomezí před zápasem ztrácelo na Opatovec čtrnáct bodů. A ejhle, teď to je o tři méně, neboť i v tomto případě papírové předpoklady neplatily. Zařídil to svojí trefou v 54. minutě domácí Tauber a o zbytek se postarala zodpovědná hra v defenzivě, na kterou soupeř z Opatovce nenašel přes značnou snahu účinný recept.

Cenný skalp pro moravskotřebovskou rezervu! Ta trochu „vylepšila“ svoji sestavu s cílem potrápit vedoucí České Heřmanice a ono to klaplo, dokonce za dva body. Výsledek má tím vyšší hodnotu při vědomí, že domácí bojovali od 39. minuty bez Koláře, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Hrát celý druhý poločas proti tak silnému soupeři v oslabení a hájit přitom těsný náskok věru není žádný med, ale nic více než vyrovnání domácí favoritovi nedovolili a v rozstřelu byli přesnější. Tohle je výsledek, který se náramně počítá.

SKUPINA B, 10. kolo:

Březová nad Svitavou – Dolní Újezd B 1:1 (0:1), PK 0:3

Branky: 58. R. Milota – 19. Nádvorník. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 0:1. Hráno bez diváků. Březová nad Svitavou: M. Milota – Čuhel (46. Cacek), Roshan (46. Bednář), Dufek, Friedl, Kučera, Rada, Stupka, Ducháček, R. Milota (64. Mrázek), Jež (46. Kutlák). Dolní Újezd B: Váně – Doležal, Dvořák, J. Vomáčka, Vajrauch, Jireček, Nádvorník, Heinisch (75. Klička), Kabrhel, R. Vanat, D. Frank.

Libchavy – Kunčina 2:1 (1:0)

Branky: 24. Ráb, 70. Boštík – 79. T. Pagáč. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 2:3. Hráno bez diváků. Kunčina: Vykydal – Pospíšil (73. Krepl), Spálenský, Zeman, L. Kaláb, V. Pagáč, Papežík, Kalina, A. Kaláb (78. Slezák), Šmehlík, T. Pagáč.

Pomezí – Opatovec 1:0 (0:0)

Branka: 54. Tauber. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 2:3. Hráno bez diváků. Pomezí: Křemenák – Hladík, Sláma, Drobný, Nespěšný, Pořízka, Češka, Jožák, Mojdl, Svoboda, Tauber. Opatovec: Jan Lampárek – Drábík, D. Jukl, L. Jukl, Peřina (77. Léhar), Štěrba, Gregor, Petr, Jiroušek, Sivák (65. Telecký), Svoboda.

Moravská Třebová B – České Heřmanice 2:2 (2:1), PK 5:4

Branky: 26. Smékal (PK), 36. Konečný – 20. Jirsák, 72. Černohorský. Rozhodčí: Frank. ŽK: 5:4. ČK: 1:0 (39. Kolář). Hráno bez diváků. Moravská Třebová B: Muselík – Bubela, Škrabal (89. Bambušek), M. Štaffa (84. Matocha, 90. Štrajt), J. Štaffa, Schütz, Smékal, Sedlák (65. D. Mikšánek), Kolář, Kudyn, Konečný.

Utkání Bystré – Semanín bylo odloženo.

Žichlínek – Sloupnice 1:3 (0:1). Branky: Antes – Dočkal, Zachař z pen., Mikulecký. Jablonné nad Orlicí – Lanškroun B 4:1 (2:0). Branky: Lička 2, Faltus, Filip – Richtr.